Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem zavar, hogy szegények...

Nem zavar, hogy szegények vagyunk mert?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban átlag alatt éltünk a családommal. Viszonylag korán tudatosult bennem a helyzetünk, de sosem irigykedtem a tehetősebb osztálytársaimra, pedig volt belőlük bőven. Mindig bíztam benne, hogy később jobb lesz.

Apukám egész gyerekkoromban bántalmazott lelkileg/fizikailag, főként az bántotta, hogy nincs semmink, csak így tudta levezetni. Amikor suliban kolis voltam, már tényleg megtapasztaltam, milyen, ha nincs (azt hittem, az otthoni helyzetnél már nem lesz lejjebb), amikor az 50Ft-s buszjegyet nem tudtam megvenni haza az iskolából, vagy mikor az egyik tanárom adott pénzt ételre.

Még ekkor is abban bíztam, hogy idővel jobb lesz.

Összeköltöztem a barátommal, így sikerült az otthoni terrorból elkerülnöm (apukám még jóval 18 éves korom után is embertelenül bánt velem).

Jól indultak a dolgaink, teli voltunk tervekkel mind a ketten, de sajnos itt maradtunk ideiglenesen munka nélkül egy egyszobás albérletben havi 60.000Ft/hó-ból. Engem az anyukám és a nagymamám havonta felváltva segít anyagilag (6000Ft), így a saját szükségleteimet abból fedezem.

Mások azt hiszik, hogy milyen rossz nekem, a mamám is mindig azzal hív fel, van e mit ennünk épp, anyukám, azzal, tudok e néha napján ezt-azt venni magamnak (az első általában igen, a második szinte soha, csak alapszükségletek).

Egy barátnőm is mondta, hogy elnézve engem nagyon rám férne pár új ruha (jelenleg épp a régieket alakítom át), de valahogy ez engem annyira nem köt le. Mindig tiszta vagyok és igényes, a ruháról meg ha szépen mossák, nem rí le, hogy épp 6 éves vagy 6 hónapos.

Annyira nagy hatással van rám, hogy végre békében élek, senki nem terrorizál, szeret a párom, hogy abszolút nem bánt, hogy csak egy nadrágom van, vagy hogy semmit sem tudok megengedni magamnak. A szegénységet már megszoktam, hiszek benne, hogy ha teszünk érte, egy nap úgyis jobb lesz, de nagyon jó hatással van rám, hogy senki nem bántalmaz.


Élt esetleg más is át hasonlót?


L


2014. máj. 24. 22:58
1 2
 11/18 anonim válasza:
41%
Miből van interneted??
2014. máj. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó hatással lenne rád, hogy nem bántanak, az előre vinne, pozitívan hatna rád. Így inkább úgy tűnik, hogy azzal is elégedett vagy, ha csak ülsz és nézel magad elé.
2014. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen negatív mindenki. Persze, ha valaki azt ecseteli, miért nem boldog, akkor egyből az rá a válasz, hogy örüljön, hogy van hol laknia, és van mit ennie. Ha ezt felismeri valaki, és egy pozitív alappal indul, és építeni szeretne az elégedettségére, az már baj. Milyen butaság, hgoy ez jó neki.

Kérdező: a lényeg, hogy mindig törekedj előre, mindet becsülj meg, amit elérsz, és légy boldog a saját életeddel. :)

Én annak örülök, hogy egyetemen tanulhatok, hogy a szüleim támogatnak lelkileg, persze anyagilag is. A tág rokonságban nekem adatott meg először ez a lehetőség. És ha sok dologra nem jut, amire szeretnék, a szeretet megvan. Innen pedig majd én jutok el addig, ameddig az erőmből futja. :)

2014. máj. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia .Elhiszem ,hogy boldog vagy ,jó a kapcsolatod a pároddal .. ez tök jó .Elhiszem azt is ,hogy most még (!!!) nem zavar a szegénység ! De eljön az idő ,amikor ezen változtatni akartok . Majd ha gyereketek születik ! Neki meg akarjátok meg adni a legjobbat ,hisz nem járhat állandóan pl .foltozott ruhákban stb ,vagy amikor kirándulás lesz a suliban ő nem megy ,mert nem lesz miből befizetni ?

Hidd el ,ezt nem bántásból írom .Mikor összekerültünk a párommal nekünk nem volt semmilyen segítségünk .(21 évesen) Páromnak nem voltak szülei ,nekem elváltak és nem támogattak .Budapesten béreltünk lakást . Bizony előfordult ,hogy filléres gondjaink voltak . De mindig megoldottuk és kitartottunk egymás mellett ! Aztán jött a baba ,akit úgy döntöttünk megtartunk .A párommal megbeszéltük ,hogy ez így nem mehet tovább .A párom kiment külföldre dolgozni ,hogy boldoguljunk . Nem bántuk meg ! Nem nagyzolunk ,de össze sem lehet hasonlítani a korábbi életvitelünket a mostanival .Boldoggá tesz minket ,hogy most már haladunk ...

Nem azt mondom ,lehet élni szegényen is boldogan .. De meddig ? Előbb utóbb az állandó nélkülözésbe is bele lehet fáradni ,ráadásul én a gyermekemet nem tenném ki ennek . Kívánom ,hogy sokáig boldogok legyetek együtt és jobbra forduljon az életetek :-).

2014. máj. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%

Drága kérdező, ha nekem szól a kitartásra buzdító üzeneted, aranyos vagy, de ne áltasd magad azzal, hogy mindenki irigyli a nyomorgó életedet :)

Igen, értem, hogy ezzel a szöveggel akarod a kétségbeesést kompenzálni, de nagyon átlátszó, és felesleges is. Ettől még nem fogsz tudni új ruhát venni, se normális kajád nem lesz a Tesco gazdaságos parizer helyett....

De azt még mindig nem értem, mi volt a célod ezzel a "kérdéssel"?

2014. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én átérzem a helyzeted. Amikor elkezdtem az egyetemet, a szüleim támogattak anyagilag, de ezáltal jogot formáltak arra, hogy mindenbe beleszóljanak. Ezt sikerült addig fokozni, amíg végül idegösszeomlást kaptam.


Úgyhogy úgy döntöttem, köszönöm, inkább megoldom magamnak az életem. Ez az egyetemen csúszással, emellett pedig jelentős életszínvonal-csökkenéssel járt. Ha volt munkám, ettem, ha nem, akkor nem. De az összegubancolódott idegeim szépen lassan kisimultak.


Persze sokkal, de sokkal jobb lenne támogató család mellett, jó anyagi körülmények között élni. De vannak dolgok, amiken nem lehet változtatni. A család adott, olyan amilyen. Az anyagi körülményeket pedig mindenki maga befolyásolja.

Ebben a helyzetben egy dolog van, amire nagyon kell figyelni: ugyan eleinte az embert valóban kielégíti már az is, hogy béke és nyugalom van, hosszútávon ez nem elég. És ha akkor kezdesz el kapkodni, hogy valahogy növelni kellene a munkaerő-piaci értéked, az megint stressz és frusztráció. Ezért érdemes folyamatosan törekedni arra, hogy minél jobb munkára legyen lehetőséged. Tanulással, kapcsolatépítéssel, fusi munkák elvállalásával, satöbbi. így hosszútávon elérhető egy jó, kiegyensúlyozott élet.

2014. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy itt akarunk leragadni. Mi mindketten kijöttünk külföldre munkát keresni. És lesz is. Csak nem azonnal.


Nem, 73%-os, az nem neked szólt.

2014. máj. 25. 13:14
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák és emiatt az igényeink sem egyformák. Van akit csak a pénz és a sok új ruha tesz boldoggá, van akit egyáltalán nem érdekel, hogy milyen ruhája van vagy mennyi pénze, inkább érdekes számára egy nyugodt családi légkör. A boldogság bennünk van és nem attól függ, hogy milyen tulajdonunk van.

Szerintem nincs semmi rossz abban ahogy gondolkozol. Úgy éled az életed ahogyan neked jó.

2014. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!