Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar sok embert az...

Miért zavar sok embert az hogy nem dolgozom és a férjem tart el?

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová és megkérdezik mit dolgozom és azt válaszolom hogy semmit mindig meglepődnek.


Házasságom előtt is így volt. Párom az rég külföldön dolgozik. Házasságom előtt is kaptam autót azt veszek/vettem amit akartam.


Egyrészt meg tehetjük másrészt van egy ok amiért inkább kímélni kell engem. Ez sokakat zavar és nem értem miért.


2014. máj. 29. 12:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/132 anonim ***** válasza:
72%
az is munka h ellátod a háztartást. tanulsz is,vagyis nem csak otthon reszeled a körmöd. nincs ezzel semmi baj. én 7 éve "nem dolgozom". "csak" nevelem a 3 gyereket,viszem a háztartást. ősztől már a kicsi is bölcsi lesz, de h mit és mikor fogok dolgozni,nem tudom. inkább tanulok és a továbbiakban is hátteret biztosítok a férjemnek. csak így tovább,és senkivel ne foglalkozz!
2014. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/132 anonim ***** válasza:
60%

Regen ez volt a normalis hogy a ferj a penzt viszi haza,a no pedig nem dolgozik azaz csak otthon.... sajnos ma mar kevesen tehetik meg.. aki meg akarja az nem tudja,esetleg beteg.. en is beteg vagyok elvileg nem dolgozhatok... akkor most en is kitartott vagyok es leszek mindig is? az en parom dolgozik nem panaszkodunk ( hala a jo istennek) de en is szeretnek elmenni dolgozni de hat nem olyan konnyu :)

Es nem vagy kitartott.. ha otthon ellatod a haztartast esetleg gyerekek ( ?!) akkor az feler egy munkaval...... amig megteheted miert ne tenned meg hogy nem dolgozol? a mai vilagban mar kotelezo dolgozni???......... ha a parja eltartja akkor a no dolgozzon otthon nevelje a gyerekeket.. ez az en belatasom.

2014. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/132 egybaba ***** válasza:
40%

Kedvesem, legközelebb ha azt kérdezik hol dolgozol - ne azt mond hogy sehol, hanem azt hogy tanulsz - ettől eldugulnak

Ha tovább kérdezésködnek - nyugodtan kérdezz vissza - miért kellene beszámolnod róla? Ki ő neked hogy kifaggat?

Meg van neked is a magad dolga , legyen meg neki si és törődjön azzal ...

2014. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/132 anonim ***** válasza:
26%
Jah es kepzelj , nem vagyok irigy ingyenélő nőkre! En dolgozom , es igy jo, nem varom el , h egy pasi tartson el merthogy en no vagyok...
2014. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/132 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, több oka van, sokszor ugye az, hogy ők is szeretnének nem dolgozni, de nem tehetik meg s irigyek, ahogy mások írták. Másoknál ez nem fér bele a normális női létbe, maguknak se akarnák, másnál is zavarja őket. Biztos van más eset is, de ez a kettő bizonyára igen gyakori.


Engem speciel nem zavar, csináljátok, ahogy Nektek jó (azzal egyetértek, hogy nem árt, ha az ember önállóan meg tud lenni, plusz egy másik fizetés jól jön, nagyobb biztonságot ad akkor is, ha a pár együtt marad öregkorig és együtt is halnak meg - amit ugye nem tudjatunk. tehát megértem ezt a gondolkodást, de ennyi, eszembe se jutna beleszólni mások életébe).

Azt viszont rosszallom, amikor nem ennyinél, de már erősen más kereset melletti közös kasszánál is prostinak nevezik a nőt. Vagy amikor a gyeses kismamától várnak el nagy hálát, hogy eltartják... Az én hozzáállásom gyökeresen más s ennek semmi köze a saját életemhez.

2014. máj. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/132 anonim ***** válasza:
56%

Régen sem dolgoztak a nők - na igen, de helyette 2 óráig tartott egy kenyér elkészítése, nem 3 perc volt a boltban megvenni. A csirkét meg reggel 6-kor levágta, megkopasztotta, kibelezte a háziasszony, hogy 6 óra múlva legyen belőle húsleves. A mosást meg kézzel sikálta a teknőben!


"Eredetileg a nő feladata a család összetartása, és az otthon melegének megteremtése."

Szerinted ez egy időt igénylő feladat? Ez egy normális családban alapvető és az egymáshoz fűződő kapcsolatotokból, érzelmekből jön, nem abból, hogy otthon mereszted a popódat.


"Ha volt is szabadidőm, akkor a házimunka vette el az időmet. Ha pedig végeztem mindennel, akkor energiám nem maradt."

Más családokban erre nem az a megoldás, hogy az egyik fél kitartott lesz, hanem az, hogy együtt végzik el a házimunkát, így max 1-2 óra alatt végeznek...


"Sajnálom, hogy sokak ezt dicsekvésnek veszik, holott ez lenne a normális."

Ne haragudj, de azon mi a normális, hogy az egyik kidolgozza a belét, hogy eltarthassa a másikat, a "másik" meg SEMMIT nem csinál otthon, csak napi 1x feltakarít meg főz? Mert azt ne próbáld meg nekem bemesélni, hogy ezek az egész napodat elveszik - ha igen, valamit nagyon rosszul csinálsz.


"Nézzétek meg a dolgozó nőket, akik a korán keléstől, stressztől 10-15-tel többnek néznek ki a koruknál. Aztán egy csomó pénzt otthagynak a kozmetikusnál."

Vagy nézd meg inkább te a dolgozó nőket, akik felkelnek "kemény" 7 órakor, hogy 8-ra a munkában legyenek, rendbeteszik magukat, szép, elegáns ruhában beballagnak az irodába, fél 4-re hazaérnek, és még mindig csinosak, és elégedettek magukkal, hogy ma is elértek valamit...

Aztán nézd meg magadat, aki "reggel" 11-kor kikel az ágyból, lusta megfésülködni vagy rendbetenni magát, otthoni kinyúlt pólóban meg melegítőben tolja egész nap, és lepukkantan várja a férjét, amikor az hazaér - aztán ahelyett, hogy értelmes, egyenlő, értelmiségi társalgást folytathatnának, azt hallgathatja a férj, hogy "jajj, ma ez volt főzéskor, amaz meg takarításkor"...

2014. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/132 anonim ***** válasza:
66%
Régen a nők jelentős része valóban keményen dolgozott (az én őseim parasztok voltak, anyám már 5 évesen dolgozott a saját földjükön), de volt olyan réteg, ahol a feleség a szó igazi értelmében vett munkát nem végzett. Arra ott volt a szakácsnő, a szobalány, a cseléd... Max. partikat szervezett, valahol az is munka, de nem ugyanaz.
2014. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/132 anonim ***** válasza:
29%
Mert ők is szeretnének így élni de nem tehetik meg? Ne foglalkozz Velük :)
2014. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/132 anonim ***** válasza:
39%

27-es,

Vegre valaki, Te, normalisan gondolkodik. Gratulalok.

2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/132 anonim ***** válasza:
30%

A Dubajos válaszadónak: szerinted Magyarországon ezek szerint nincsenek prostik, vagy hogy gondolod? :)


Egyébként mi az a házasság a szemedben, ha nem prostitúció, ahol együtt sem élnek, az egyik hozza a pénzt, a másik elkölti, és cserébe szexuális szolgáltatásokat nyújt a pénzkereső félnek? Mert feltételezem, amikor pár hetente-havonta hazamennek, nem a legújabb tudományos kutatásokról társalognak.

2014. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!