Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/193 A kérdező kommentje:
Nem töltöttem itt 9 órát, e-mailt kapok, ha válasz érkezik. De nem gondolom, hogy magyarázattal tartoznék, mennyit van a kezemben a telefon, táblagép, vagy épp mikor végezzük az itthoni teendőket. A kákán is a csomót… 🙃
jún. 24. 21:33
 82/193 anonim ***** válasza:
69%
Hol az istenbe olvastál te olyat, 76-os, hogy azért nem akar a kérdező menni, mert a párjának nem az anyja, hanem a nagyanyja?
jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/193 A kérdező kommentje:
Sehol, csak jól esett neki kötekedni. Ahogy azt is meg kellett jegyeznie, hogy mi az, hogy internetezek, háztartási munka helyett???
jún. 24. 21:48
 84/193 anonim ***** válasza:
34%
Ha a pároddal akarsz lenni, hétvégén miért bulikazni mentek a haverokkal, ahelyett, hogy kettesben lennétek? Vagy a haverokat nem kenet kihagyni sose, de a családját igen? Érdekes hozzaallas. Plusz leirod 50x,hogy ennyi idősen nem erre vágysz. De azért inkább bulizni mész, mint minőségi időre kettesben.
jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/193 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, a te családodhoz mennyit jártok?
jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/193 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, mi ez a számonkérés irányomba, hogy miért találkozunk a barátainkkal, miért nem a házimunkát végzem napközben...

De válaszolok, hogy mindenki megnyugodjon:

Két barátunk is most diplomázott, ezt szerettük volna megünnepelni + az egyik kedvenc magyar előadónknak is volt koncertje, így gondoltuk, ennyi "lazulás" belefér.


Attól, mert egy pár vagyunk, van igényünk arra is, hogy társaságban legyünk, találkozzunk a barátainkkal. Akár együtt, akár külön-külön. Sehol nem írtam, hogy azt tartanám normálisnak, hogy 0-24 kettesben vagyunk, bezárva a lakásban.

A szüleim 49-55 évesek, 20+ éve házasok, de vannak barátaik, baráti társaságaik, akikre szánnak időt még a mai napig is.

jún. 24. 22:19
 87/193 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a te családodhoz mennyit jártok?"

Együtt ritkábban szoktunk menni, általában akkor, ha van valamilyen alkalom. Pl. szülinap, névnap.

Hétközben van, hogy együtt ebédelek velük, vagy anyukám felhív, hogy menjünk el együtt ide-oda, de akkor a barátom dolgozik, szóval nem őt "hanyagolom" ezekkel.

jún. 24. 22:21
 88/193 anonim ***** válasza:
90%
De arra miért nem válaszolsz, ami a kérdésre vonatkozik? - Miért nem vásárol más is? - és akkor a tiétek a délelőtt? Miért nem nyitjátok ki a szátokat, hogy mostantól csak 2 hetente mentek? Kész, ti döntésetek.
jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/193 anonim ***** válasza:
60%

Szeret téged ez az ügyvédbojtár?

Biztosan?

A maminak barátnő, vagy egy erős bika lenne szükséges! Inkább utóbbi!

jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/193 A kérdező kommentje:

Leírtam ezt is már.


Az apja mondta, hogy ő nem fog boltokba járni, saját maga miatt sem megy.

Fel lett ajánlva, hogy rendel neki kéthetente, az nem volt jó, mert hogy biztos a csúnya gyümölcsöket, zöldségeket kapná meg, és hogy oda ne járkáljon idegen.


Beszéltem a párommal ma este, remélem, rendeződni fog a helyzet.

jún. 24. 22:27
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!