Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/193 A kérdező kommentje:

Visszatérve a kérdésre:

Ma, vagy holnap beszélek erről a párommal mindenképp. Én sem azt akarom, hogy egyáltalán ne találkozzunk a családjával, de ez nekem és neki is sok.

jún. 24. 16:55
 62/193 anonim ***** válasza:
77%
Minden hétvégén ez nagyonis túlzás. Havi 1, nagyon maximum 2 alkalom ebből bőven elég kéne hogy legyen. Ha mindkét oldalról lenne ilyen nagyszülő, akkor egész hétvégén valakinél ebédelnétek vagy vacsiznátok?
jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/193 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvastam minden választ. Szerintem heti 1 alkalom belefér, de az egész nap sok. Mi jártunk idős családtaghoz hetente 1x , de az 2-3 óra volt.
jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/193 Darius- ***** válasza:
36%

Visszamegy a boltba, mert nem jót vett? Hát mindjárt leesek az ágyról. Aki ennyire igényes, vásároljon be maga! Az a baj, hogy akivel együtt vagy egy nyápic.


Azt írod szeretne leszakadni, akkor tegye meg. De neked sem kellett volna hagynod, hogy elfajuljon idáig a helyzet, vagyis ne menj oda, ahová nem akarsz. Az hülyeség, hogy azt az időt is vele akarod eltölteni. Nem kell együtt legyetek minden percben, a piócáskodás soha nem jó, nyilván valamennyi időt a szüleivel is kell eltöltsön valakinek, habár nem az egész napot, hanem mondjuk 4-5 órát.

jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/193 A kérdező kommentje:

Nem piócáskodás, ha egy viszonylag friss összeköltözésnél inkább egymással töltenétek a hétvégét, nem a nagyival és a rokonsággal. :)

Ez az időszak erről szól.

jún. 24. 17:42
 66/193 Darius- ***** válasza:
17%
Azért szerintem ne légy önző, adj az anyjának is 4-5 órát. De ez csak egy tanács, amely lehet akár helytelen is, ha például rosszban van a szüleivel vagy azok nem viselkednek érdemben felétek.
jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/193 A kérdező kommentje:

A nagymamája, nem az anyja.

Aki azért ragaszkodik ezekhez, mert sem hobbija, sem barátai, a házból sem igazán megy ki és unatkozik.



De pl. most hétvégén is a Balatonhoz mentünk, szívesen maradtunk volna vasárnap estig, vagy ma reggelig. De nem, fáradtan, másnaposan indulni kellett már tegnap, korán reggel, mert a mamának menni kellett bevásárolni... Vagy épp zuhog az eső kint, fúj a szél, bekuckóznánk egész napra, de menni kell ebédelni a családdal. Van, amikor nem vagyok kíváncsi még a saját családodra sem épp, csak a pároddal lennél.

jún. 24. 18:44
 68/193 anonim ***** válasza:
74%
Nem látod, hogy ez a kölyök nem szeret téged?! Csak kényelemből van veled! Nagyika hátsójába bújni szeret csak! Amúgy azért mért kéne hálásnak lenni, hogy a nagyi elvitte az iskolába meg otthon volt vele a betegség alatt? Azért legyenek hálásak a szülők, nem a gyereknek tett szívességet! Nagyika önző, a párod meg gyáva. Mért ragaszkodsz hozzá?
jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/193 anonim ***** válasza:
79%

"a heti bevásárlást 3 boltból kell összeszedni, mert az egyik helyen 10 Ft-tal olcsóbb a hagyma, a másik helyen meg a tej akciós"


Ez még jobb, ha a nagyi ott ül melletted a kocsiban, és menet közben, a 3. bolt után kitalálja, hogy még menjünk el a 4. boltba is, mert most látta meg egy reklámtáblán, hogy ott meg a virslit adják olcsóbban, és "különben is, kocsival könnyű és így nekem se kell buszjegyet venni". Na én ekkor kanyarodtam be az első benzinkútra, tankoltam, és megmutattam a számlát. Majdnem rosszul lett, de utána teljesen megfelelt a 20 Ft-al drágább tejföl is.

jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/193 anonim ***** válasza:
77%
Hat kerdezo, ez ilyen. A nagyi szeret nyuzsogni es fontoskodni. A fia meg az unokaja lekotelezve erzi magat. Ezen sajnos nem tudsz valtoztatni. Ha megprobalnad? Te lennel a mumus, aki "szet akarja szakitani" a csaladot. Ha megprobalnatok meghuzni a hatarokat, akkor el kene viselni a hisztit, amit a mamika lemuvelne.
jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!