Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/193 anonim ***** válasza:
19%
28 félreértelmezted amit írtam. Itt nem a kötelező vasárnapi ebédről van szó, hanem a legtöbb hozzászólóról, akik a saját családjukat se viselik el elmondásuk szerint heti 1 napot.
jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/193 A kérdező kommentje:
Mert ha heti 5 nap dolgozol, és marad 2 napod, akkor igenis sok az a heti 1 nap arra, hogy családi jópofizással, boltokba rohangálással töltsd.
jún. 24. 15:26
 33/193 anonim ***** válasza:
78%

Nyugodt legyél a mamának is rohadt nagy nyüg ennyi emberre sütni-főzni utána mosogatni, csak nem meri mondani.

Meg kell beszélni!!!

Nálunk is ez volt,aztán örült a mama mikor mondtuk, hogy nem kell.

jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/193 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező, 30 felettiek vagyunk, saját vállalkozásunk van, heti 7 napból 7 napot dolgozunk, van időnk a párom és az én családomra is, hamarosan jön a közös babánk is. Utána kb 0 időnk lesz csak kettesben tölteni, mégis tökéletesen működik évek óta a házasságunk. Ellenben a sógoromék állandóan azért húzzák ki magukat minden családi program alól, mert jajj ők hétvégén kettesben akarnak lenni. Amúgy eddig 2szer majdnem elváltak, katasztrófa a kapcsolatuk, állandóan veszekednek. Szóval hidd el hosszú távon marhára nem ezen fog múlni mennyi időt vagytok kettesben
jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/193 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom nehanyan mit ertetlenkednek. A kerdezo leirta, hogy a baratjanak is nyug az egesz, csak ugye nem meri megmondani. Nem a kerdezo a hisztis meg az uralkodo.

Masik, igaza volt itt egy valaszolonak, ott van also hangon 10 ember. Miert mindig a kissrac ugorjon? Minden vasarnap kora reggel egyedul o jarja be a varost bevasarolni a mamanak. A tobbiek csak vakargatjak, vagy mi? Fel lehet osztani, hogy Jozsi, a kovetkezo honapban te meg Maris mentek a korutra. Kesz.

jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/193 anonim ***** válasza:
87%
Apámnak ez anno válóok volt
jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/193 A kérdező kommentje:
Értem, 34-es, tehát ha nektek nincs igényetek arra, hogy kettesben legyetek, az a normális és akinek van, az a csúnya, gonosz ember, mert leszarja a rokonságot?
jún. 24. 15:37
 38/193 anonim ***** válasza:
15%
37 van igényünk, nagyon sok időt vagyunk kettesben, el szoktunk menni ha van időnk kettesben nyaralni, kirándulni, de nem ragaszkodunk ahhoz görcsösen, hogy na most aztán heti 2 napot csak kettesben otthon bámuljuk a 4 falat, mert ettől lesz majd jó a kapcsolatunk, mert ez marhaság. De pl ha nincs semmi dolgunk hétvégén, ami ritka és mondjuk Anyós azt mondja menjünk le hozzá, nem fogunk csak azért otthon ülni, mert jajj hát kettesben legyünk. Ha van más programotok, akkor teljesen érthető, hogy nem mentek a nagyihoz pl vagy lemondjátok a családi vasárnapi ebédet. De most ilyen indokkal nem menni, hogy mert kettesben akarunk lenni, nagyon gyerekes felfogás. Amúgy azzal én is egyet értek, hogy ne nektek kelljen már minden héten bevásárolni neki, erre ki lehetne találji valami más megoldást
jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/193 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha számotokra a minőségi időtöltés kimerül abban, hogy otthon bámuljátok a falat.
jún. 24. 15:46
 40/193 anonim ***** válasza:
84%
Családi ebéd?Évi 2-3,max.Ja,hogy megsértődnek?Az legyen az ő bajuk.
jún. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!