Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/193 anonim ***** válasza:
82%
Ez ellen a barátod tud tenni. De látszólag ez téged jobban zavar, mint őt. Ha annyira nem akarna menni, nem menne. De sok kérdésnél itt gyakorin probléma hogy a kötekedős gonosz anyóshoz/apóshoz/sógornőhöz nem akarnak menni, ami érthető is, de miko már simán az is baj ha a másik jóban van a családjával és heti egyszer odajár?? 😐
jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/193 anonim ***** válasza:
66%
Nekem túl sok lenne. Ha segítségre szorul, akkor kéthetente segítenék bevásárolni és többet vennék, hogy elég legyen 2 hétre. És akkor sem ülnék ott egész nap, értem, hogy unatkozik, de ez így túl sok időt vesz el.
jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/193 anonim ***** válasza:
97%
Ez valószínűleg régi időkből származó hagyomány hogy mindig együtt ebédel a család. Amivel igazából nem lenne baj, ha nem az egész nap menne el erre. De mivel bevásárlás + 5-6 órai hazaindulás van, ez így sok. Nektek mint vendég kéne odamennetek 10 óra fele és max 13-14h-kor eljönni. Ez még szerintem vállalható lenne. Ez nálunk így megy.
jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/193 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a barátom ügyvédjelölt.

Hétköznap 5-6-ig dolgozik, általában este 7, mire vacsizunk, beszélgetünk nyugiban kicsit. Tehát hétköznap 0 minőségi időt tudunk együtt tölteni. Így igen, sok az, hogy a heti 2 napból, amikor együtt lehetnénk, 1-et a nagyira kell áldozni.

jún. 24. 13:48
 15/193 anonim ***** válasza:
90%

Én is sokáig (30+ éves koromig) jártam szinte minden hétvégén nagyimhoz, de az csak pár óra volt, és ha valami közbejött, akár csak annyi, hogy rohadt meleg/hideg volt, és nem volt lelkierőm két busszal, átszállással keresztülbumlizni a városon, akkor nem csináltam belőle nagy ügyet, simán kihagytam.

Felhívtam, elmondtam, hogy miért nem megyek, megértette. Pár szóban megbeszéltük, hogy ki hogy van, mi történt, mióta nem találkoztunk, aztán elköszöntünk és ennyi, egy (két) hét múlva úgyis mentem megint.

Tudtam, hogy vár, és egyedül van, de reméltem, hogy más családtag hátha beugrik hozzá, plusz tényleg nem akartam azért megutalni az egészet, mert kötelező (bevásárlását persze nem én intéztem, csak csevegni jártam).

Szerintem a barátod is kihagyhatná néha, főleg hogy az egész család ott van úgyis, van, aki szórakoztassa nélkületek is.

Azt megfőleg nem értem, hogy bevásárolni miért mindig nektek kell, ha már az egész pereputty ott eszik, esetleg dobjátok fel, hogy osszátok be, minden héten más segítsen neki (plusz hétköznap is be lehet vásárolni, csütörtöktől indulnak általában az akciók, akkor letudhatnátok a saját bevásárlásotokkal, és nem kellene ezért korán kelni).

Persze ehhez a mama és a család többi tagjának a normális hozzáállása is kell, de míg nem beszéltek velük, addig biztos nem is lesz változás.

jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/193 anonim ***** válasza:
79%
Nekem kb háromhavonta egyszer fér bele az ilyen, szülinap/karácsony okán. Heti öt napot dolgozik az átlagember a hétből, ne essen már ki ilyen hülyeségre még egy nap, ráadásul elég fárasztóak tudnak lenni ezek a családi összeröffenések.
jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/193 anonim ***** válasza:
75%
Leírtad, hogy a barátod mit gondol erről:"azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága." Kérdés, hogy te ezt el tudod-e fogadni. De azt írod, hogy nem. Akkor inkább elválasztod a családjától, minthogy valaki olyat keress, aki megfelel neked anélkül hogy érzelmi zsarolással megváltoztasd?
jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/193 anonim ***** válasza:
23%

Miert kell egybol kisajatitani magadnak a pasit? Nem akarsz hisztis baratno lenni, megis az vagy


Ha nem tetszik, hogy az o csaladjuk osszejon vasarnaponkent a nagyinal, akkor lepj le.


Es ha majd oreg korodban egyedul trengodsz elgondolkozol azon, hogy lehet a sajat termeszeted miatt vagy egyedul.

jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/193 anonim ***** válasza:
63%

Te látod jól, kérdező, a barátod és az ő anyukája irreálisan gondolkodik.

Csak gondolj bele, hogy ha a te szüleid épp ugyanennyit kérnének tőletek!

Akkor tkp semmi hétvégi, egymással töltött időtök nem lenne! Mert mondjuk náluk szombaton lenne a kötelező családi ebéd, anyósodnál meg vasárnap, ezzel véget is ért a hét.

Ha a barátod nem tud nemet mondani az anyjának, akkor fölösleges vele húznod az időt. Ő ilyen marad és 10-20 év múlva, 1-2-3 gyerek után ugyanitt fogtok tartani.

jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/193 anonim ***** válasza:
76%

Kizárt, hogy ennyiszer elmenjek és elviseljem a bájolgásukat. Még a saját rokonaimat se.


Vond ki magadat alóla, aztán majd Petike eldönti kihez húz.

jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!