Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/193 anonim ***** válasza:
22%
Mi mindig megyünk a mamához. Számunkra nem megterhelő, ezen az egy napon nem múlik semmi sem.
jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/193 anonim ***** válasza:
59%
Persze, amúgy a válaszolók szerint ha van valakid le kell sz*rni a családot, aztán mikor szétmentek akkor meg jó lenne a segítség nem? Amúgy szerintem az hogy vasárnaponként együtt ebédel a csalàd még egy szép szokás is lenne, itt nyilván az a gond, hogy nektek kell még bevásárolni is. Esetleg ebben nem tudna valaki más segíteni néha? Vagy a nagyi elmenni vásárolni? Mert ha csak ebédelni mennétek pár órát az szerintem simán kibírható lenne, legalább nem neked kell főzni. Én ilyen szempontból imádom, hogy vasárnaponként Anyunál ebédelünk, nagy ritkán jönnek ők és akkor mi főzünk. De a főzéssel több időm elmenne, mint átmenni a szomszédba ahol terített asztallal várnak :D
jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/193 A kérdező kommentje:

Nem kell leszarni, de szerintem érthető, ha ilyen idős korban már inkább a párjával töltené az ember a hétvégéket, szabadidejét. Ez nem kisajátítás, de hétköznap semmi időnk nincs egymásra, nem tudunk programokat szervezni, mert 10-12 órákat dolgozik sokszor.


Plusz ez neki is terhes, minden vasárnap reggel hallgatom, hogy elege van, nem megyünk... De nyilván olyankor mondom, hogy ne vasárnap találja már ki, hogy nem megyünk, mikor vár minket, készül.

jún. 24. 15:01
 24/193 anonim ***** válasza:
82%

22-es, a mi szüleink nagyon szeretnek minket, de pont ők mondták, hogy kell kettesben töltött hétvége is, mert ettől működik egy párkapcsolat.

A minden hétvégi kötelező körök a szülőknél nem a szeretetről szólnak.

jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/193 A kérdező kommentje:
Meg az, hogy "egy nap napon nem múlik semmi"... De, ha hetente 2 napotok van együtt lenni rendesen, akkor igen, elég sok múlik ezen az egy napon is.
jún. 24. 15:03
 26/193 anonim ***** válasza:
14%

Tehat szarja le a csaladjat, csak mert uj noje van.

Remek hozzaallasod van.


Hagyd el, jobban jartok mindketten

jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/193 anonim ***** válasza:
24%
#24 Ha lehetne, kétszer nyomnék zöld pipát!
jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/193 anonim ***** válasza:
31%

Olyan emberrel el nem tudnék képzelni párkapcsolatot, akinél ha nincs meg a kötelező vasárnapi ebéd a szüleinél, az a "lesz...juk a családját" kategória lenne.

Szerencsére ilyen idiótával nem is hozott össze a sorsom.

jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/193 A kérdező kommentje:

Nem, továbbra sem ezt írtam.

De 1. ez neki is nyűg és én hallgatom, 2. szerintem fiatal felnőttként az ember inkább a párjával, barátaival szeret lenni, nem hallgatni, hogy mi volt épp az ATV-ben, vagy a szomszédnál éppen ki volt ott előző nap egész délután...

jún. 24. 15:19
 30/193 anonim ***** válasza:
84%
13-as vagyok, azért ez nem egy lehetetlen szitu, nagyit fel lehet hívni hétközben is, 1 órára a párod is oda tud menni ha akar még úgy is hogy 5-6-ig dolgozik. Másrészt pedig meg kell beszélni a dolgokat. Ez semmi más mint megszokásból eredő kényszerhelyzet. Vagy ne minden héten menjetek, vagy rövidítsétek le az ott töltött időt. Ez nem leszarás, de egy élete van az embernek amiből elég sok időt ellop a társadalom.
jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!