Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/193 anonim ***** válasza:
89%

Nem olvastam végig a kommenteket de elmondanád már kérdező, hogy miért kizárólag a te párodnak kell shoppingolnia? Ahogy olvasom, ott van még 4-5 másik ember, köztük a nagyi fia is az ebéden, menjenek már el ők is vásárolni. Nem vagytok képesek szólni és változtatni a berögződéseken? Persze, sokkal értelmesebb rinyálni. Ha más vásárolna, pont ott lenne a szép kis délelöttötök kettesben, és még főzni se kell, a nagyi kiszolgál.. vigyétek már el a jó dolgokat az egészből.

Kommunikálni meg mindig lehet, lehet megváltoztatni több éves szokásokat... nyissátok ki a szátokat, hogy mostantól minden második hétvégén mentek csak, a bevásárlás meg intéződjön vetésforgóban.. hahó, leírod, hogy felnőtt emberek vagytok, akkor tanuljatok már meg kommunikálni.

jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/193 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekek!!! (Kérdező és pasija), ti nem vagytok észnél. Nem normális a Balatonról visszajönni, programot félbeszakítani. Ezt rossz volt olvasni. Nem szeretetlenség, ha sokkal kevesebbet mentek. Én max. havonta egyszer mennék ebédre. Többen vagytok, nem is lenne nagyika egyedül. Ne legyetek ilyenek! Eléállni, elmondani. Én azt mondanám maminak, hogy ha még élne hogy mamikám mennyit is spórolnál, ha egy helyett 3 boltba megyek? 300 ftot? Inkább oda adom, de az időm többet ér. Meg fogjátok utálni a nénit, ha nem cselekszetek. Z generáció, tököt igazíts! Kiállni magadért, kedvesen, szeretettel, de határozottan.

Amúgy nagyika valami leköszönt köztársasági elnök, hogy ezt a traktát minden hétvégén győzi?

jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/193 anonim ***** válasza:
81%

És a párod mit szólna hozzá, ha minden szombatot meg a te családodnál kellene tölteni?


Akik szerint ez rendben van, azok szerint ez hogy működne, a pár még hétvégén sem pihenhetne, mert kötelező családi program van?


Nincs alaovetően semmi baj azzal, ha sokat találkoznak a családtagok, ha olyanok a körülmények. Mi is találkozunk minden héten anyósomékkal, de csak 15 percre laknak tölünk, és nem "kötelező" ott lenni fél napig, ha 2 órára ugrunk be, akkor annyira, ha kimarad egy hét, akkor kimarad, nincs belőle sértődés.

jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/193 anonim ***** válasza:
11%
ma 18:44 :Kérdező? Egyre több az ellentmondás a szavaidban!"A nagymamája, nem az anyja".Pár válaszoddal ezelőtt még azt írtad: A nagyanyja nevelte fel, vele élte le az életét nem az anyjával. Akkor most melyik az igaz??
jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/193 anonim ***** válasza:
76%
74-es, te zavarodtál bele a saját rosszindulatodba! Természetesen mindkét mondatból az következik, hogy a nagyanyjáról van szó, nem is értem, hogy ezen mit nem lehet érteni!
jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/193 anonim ***** válasza:
5%
ma 20:59? Ennek szaladj neki még egyszer.Pár órával ezelőtt azt írta a kérdező: A nagyanyja nevelte a párját, nem az édesanyja. Most azt írta: Azért nem akar menni, mert a néni a párjának nem az anyja, csak a nagymamája.
jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/193 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a barátod, panaszkodva vagy sem, de minden héten a nagymamához megy, ebből azért valamilyen következtetést le kellene vonni. A "neki sincs kedve" pontosan mit változtatott ezen? :) Ne arra figyelj, hogy a srác mit mond, hanem arra, mit csinál.

Ebből az is következik, hogy probléma NEM a nagymamával van! Ha a barátod nem szakít rád annyi időt, amennyire neked (tudom, állítólag neki is...) igényed lenne, erről beszélj vele.

Azt meg nem értem, miért mész a nagymamához te is minden vasárnap, ha egyszer semmi kedved, és maradsz ott egész nap. Pont ugyanazt csinálod, amiért a barátodat itt grillezed az anonim térben, hogy milyen akaratgyenge.

jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/193 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, ha jó vele a szex, tartsd meg barát extrának, ha többet akarsz, még most hajítsd ki, mert ha saját családotok lesz és nem lesz a mama, akkor az snyjáék seggében lesz majd, te meg a gyerek(e)kel a fasorban sem...
jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/193 anonim ***** válasza:
24%
Másik: A kérdező ma 13 órától minimum mostanáig, tehát 9 óra időtartamot folyamatosan ITT töltött. Ugye mennyit lehetett volna a "párjával" esetleg bármilyen háztartási munkával???
jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/193 A kérdező kommentje:
Attól, amiért a nagyija volt vele pl. betegségnél, van a páromnak anyja. Szimplán rengeteget dolgozott régen is, és most is, ennyi.
jún. 24. 21:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!