Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/193 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem üljetek le, beszéljétek meg, hogy mi is lenne a kompromisszumképes megoldás mindenkinek. Nem kötelező minden szombat este haverozni, a nagyival is meg lehet szerintem beszélni, hogy néha szeretnétek kettesben lenni hétvégén és lenne más programotok is. De mindenkinek engednie kell kicsit a saját elképzeléseiből, erről szól egy kapcsolat. Beszéljétek meg, hogy 2 hetente belefér az ebéd a nagyinál, ebből 1 hétvégén segítetek ti bevásárolni, de amúgy az lenne a legtisztább ha vinnétek őt is és megmondanátok, hogy na akkor ami tartós élelmiszer abból vásároljon be egy hónapra előre. A többi hétvégén meg más is tudna neki vinni mondjuk ami még esetleg frissen kell az ebédhez. Egyébként a szombati buli is kötelező minden hétvégén? Nekem inkább abból lenne elegem, hogy minden szombaton megyünk partyzni, mint a tinik, ahelyett hogy mondjuk kirándulnánk egyet vagy csak elmennénk vacsizni, filmet néznénk stb. A buli sem éppen kettesben töltött minőségi program
jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/193 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam ilyet, hogy mi minden szombaton bulizni járnánk. :)
jún. 25. 10:47
 113/193 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, neked van igazad és akik azon kárognak, hogy elmarod a csávódat a családjától, szard már le...


Még egyszer megjegyzem: ha egyszer szeretnél saját családot, azt ne evvel a palival tedd, mert ha nem lesz mama, akkor a szüleinek a fenekébe lesz így belegyógyulva, mint ahogy most a nagymutterébe és azoknak sem fog ám nemet mondani. Te, meg a gyerek(ek) meg a fasorban, ha benne lesztek. Gondolom, nem így szeretnéd leélni az életedet... Mert az ilyen anyámasszony katonáival kb. 80-90% eséllyel ezek a kilátások, hogy kb. mindenki fontosabb, mint a saját megalapított családja....

jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/193 anonim ***** válasza:
37%

Megoldás.

Mamának egy bak, baratodnak meg egy felkérdezés, mi a hosszútávú terve veled, és hajlandó e változtatni mától.

jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/193 A kérdező kommentje:

Tegnap megbeszéltük nagyjából, ő is látja, tudja, hogy ez így nem jó és változtatni kell.

Kíváncsi leszek, hogy ebből mi valósul meg, és mennyire állandóra.


Adok ennek egy esélyt, mert amúgy a kapcsolatunk nagyon jó, szerelmesek vagyunk, tényleg ez volt az egyetlen, ami bökte a csőrömet.

jún. 25. 10:50
 116/193 anonim ***** válasza:
24%
Illetve kérdező a 110es hozzászólásodva reagálva, teljesen érthető, hogy ennyi idősen még fontosabbak a haverok, mint a család. De tudod hol lesznek ezek a haverok 10 év múlva mikor családotok lesz? Hát sehol… Én tudom, kb ennyivel vagyok idősebb nálad, azok akikkel 20on évesen együtt buliztam már azt se kérdezik meg hogy vagyok, ellenben a párom családjára és az enyémre bármikor számíthatunk. Kicsit nézd azt is, hogy a nagymama felnevelte a párod. A barátaid mit tettek értetek? Ha tényleg bajban lennétek akkor is számíthatnátok rájuk? Vagy csak ha buli van?
jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/193 A kérdező kommentje:

Kérlek, ne adjatok kéretlen tanácsokat, jóslásokba se menjetek bele!


A baráti társaságunk egy részénél már vannak babák, kisgyerekek.

Nem vagyunk már 18-19 évesek, nem megyünk hetente 3-4-szer bulizni együtt. Van, aki Amerikában él, van, ahol már a második baba született idén, más valaki még egyetemre jár és a vizsgákon kívül semmi gondja. De a barátság megmaradt, mert a legtöbbje 15-20 éves ismeretség, túlélve általános iskolát, gimit, egyetemet.


A nagymamáról annyit, hogy múltkor szervizben volt az autóm 3 hétig, mondta a párom, hogy elkéri a nagyija autóját, mert úgysem használja. Nagyika közölte, hogy nem adja ide, mert neki is bármikor kellhet, nem akar otthon maradni autó nélkül. Párom apukája mondta utána, hogy nem is érti, szerinte már a jogsija sem érvényes.


Nagyon szerencsések vagyunk barátok tekintetében, nem egyszer bizonyították már, hogy számíthatunk rájuk bármiben (és ez természetesen kölcsönös). Vannak munkahelyi, egyetemi barátságok is, azok nyilván kevésbé szorosak, nem is őket keressük, ha bármi gond van. De szerintem semmi baj nincs azzal sem, ha néha az ember összeül a régi gimis, vagy egyetemi társaságával.

jún. 25. 11:01
 118/193 anonim ***** válasza:
74%
Írod, hogy egyedül van, magányos egész héten. De kocsija is van,amihez ennyire ragaszkodik... Az összes boltot végigdöcöghetné a héten, akár naponta, miért a párod ugrál neki vasárnap reggel? Legyen szerencséd...igazság szerint ha a párod szerint ez rendben van, "ennyit meg tud tenni érte", az egy megbeszéléssel nem fog megváltozni az agyában. Bakker, ott kellett volna bevágni a durcát, amikor előadta, hogy a balatoni hétvégéről másnaposan, kialvatlanul menjetek vissza, hogy ő kora reggeltől szambázzon a mamának egyik boltból a másikba. Nem is értem, hogy gondolta ezt normálisnak,de azt se, hogy ezt minden zokszó nélkül meg tudta veled csinálni...bár, ha neki ezek szerint ez nem érvágás, hogy ennyi idő rámegy...akkor itt egy csapásra nem lesz változás, ne is reménykedj.
jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/193 A kérdező kommentje:

A kocsit csak nekünk nem akarta ideadni, párom apukája mondta, hogy szerinte már a jogsija is lejárt. :D

Nem megy sehová, mert egyedül fél, hogy elesik, rosszul lesz, nem bírja a tömeget. Uszodába nem megy, mert "gombás lesz a lába", nordicra sem, mert fáj a csípője, közösségi programokat nem szereti, mert rosszul van a tömegtől... Boltba covid óta nem hajlandó menni egyáltalán.

Ha nem az a postás megy, akit ismer, nem nyit ajtót, mert biztos majd leüti és kirabolja.


A barátom általában szombat este, vasárnap reggel már mondogatta, hogy nem akar menni, ne menjünk, de akkor szerintem már parasztság visszamondani.

jún. 25. 11:45
 120/193 anonim ***** válasza:
78%
Menne a franc a parancsolgató, kihasználós vénasszonyhoz ennyit. Ez a pali meg végtelenül gyenge, egyáltalán semmi férfias határozottság nincsen benne. Pont az egyik fő területén vérzik el az életnek. Mi van ezen annyira vonzó? El nem tudom képzelni. Ha most ennyire muja, akkor mi lesz később? Nőként milliószor határozottabb vagyok tőle.
jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!