Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/193 anonim ***** válasza:
91%
A nagyinak elfoglaltság, neked pedig teher. Egyszer, kétszer mondd azt, hogy a sok házi munka miatt otthon maradsz, menjen egyedül. Ha pedig simán ott hagy, beszélgessetek erről más szemszögből is, mert még bajok.
jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/193 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy én VELE szeretném tölteni a hétvégéket, nem egyedül. Ő is így van ezzel, főleg, hogy neki is teher, nyűg. Általában már szombaton megy a hiszti miatta, hogy semmi kedve korán kelni, menni esőben, hóban, 40 fokban.
jún. 24. 13:08
 3/193 anonim ***** válasza:
27%
Nagyit össze kell ismertetni valami pasival és meg lesz oldva a probléma
jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/193 anonim ***** válasza:
89%

Hány évesek vagytok?


Amúgy meg szervezni kell programot egész hétvégére, és akkor az a hétvége kimarad. Nem is kell nagy program, strandolás a sráccal (hivatalosan a családjával) és kész.


Ha a társaság a lényeg, akkor a család fel is oszthatja a hétvégéket, hogy ki mikor ér rá, hogy ne legyen egyedül a mama. Lehet, hogy van, aki szereti ezt a hercehurcát, szívesen jár, lehet, másnak is nyűg.

jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/193 anonim ***** válasza:
90%

Ez a mama érzelmi igényeinek a kielégítéséről szól. A barátod még nem vált le róla és merte meghúzni a határait. Ideje lenne elkezdeni.

Mama pedig keressen magának más elfoglaltságot, hobbit, új kapcsolatokat és ne az legyen az életében A Program, hogy ti töltitek be nála az űrt.

Számomra igen üdítő volt a felismerés, amikor rájöttem, hogy nem tartozom felelősséggel senki más életéért. Öreganyáméért sem.

jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/193 anonim ***** válasza:
43%
Ez a "mindenkinek van egy kis igaza" kategória. Szalad az idő, lehet 20-30 év múlva fordul a kocka. A Te gyerekeid fogják azt mondani:Nincs kedvünk menni. Lehet ,akkor meg azt fogadod el nehezen.
jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/193 anonim ***** válasza:
85%
#4 vagyok megint, kicsit összekeveredtem. Szóval a strand a te családoddal és kész.
jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/193 anonim ***** válasza:
91%

Pint ezért tapasztalja meg, hogy milyen áron "érdemel ennyit a nagymama". Szép dolog az idősek tisztelete, de hogy építhetnétek a jövőtöket, ha folyton más igényeit helyezitek előtérbe?

Menjen a nagymama fia/lánya a boltokba, és ti süti előtt köszönjetek el, ha mindenáron menni kell.

A párodnak egy löket lesz az, ha nélküled megy el és látja, hogy mennyire nem a közös kellemes élményről szól, hanem csak a mama komfortja miatt szolgálja mindenki ezt a hagyományt. Mutasd meg, hogy ki mersz szállni a mókuskerékből és vagy veled megy, vagy nem. De mindenképp okosabbak lesztek.

jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/193 anonim ***** válasza:
41%
Én már jártam úgy, hogy barátnőm hisztizni kezdett, mert a beteg anyukámhoz kellett menni segíteni, de bezzeg mikor később hozzájuk kellett odajárni folyton, az már nem volt gond. Szóval nekem heti egyszer egy fél vasárnap simán beleférne, és fordítva is megtenném a barátnőm valamelyik családtagjáért, mert ők is kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy kell a segítség bevásárolni vagy bármi. Írtad is hogy szombaton is együtt buliztok, akkor meg azért van saját időtök is. Ha meg tényleg teher ez a srácnak, akkor viszont ki kell nyitnia a száját, és képviselnie magát. De lehet csak azért mondja, hogy leszállj róla a nyaggatásoddal. Vannak akik szívesen segítenek, vagy töltenek időt a családtagjaikkal...
jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/193 A kérdező kommentje:

Nem beteg, nincs semmi baja.

És ez nem alkalomadtán van, hanem minden hétvégén.


"Írtad is hogy szombaton is együtt buliztok, akkor meg azért van saját időtök is."

Mi, az a pár óra, amit a barátainkkal együtt eltöltünk?

23-24 évesek vagyunk, azért felnőttként szerintem ennél többre vágyik mindenki.

jún. 24. 13:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!