Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/193 anonim ***** válasza:
76%
De az apja mellett említettél még pár embert. Meg azt sem értem, a pasinak meg miért kötelező minden alkalommal vásárolni, ha senki más nem teszi meg... csináljon már a többi vendég is valamit :D
jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/193 A kérdező kommentje:

A mama testvére szokott még jönni, ő aranyos, de elvan a saját világában.

Dolgozik, unokázik, barátnőzik, járkál könyvtárba, misére, meg mindenfelé.


Neki a gyerekei, unokái nincsenek ott mindig, ha épp jönnek, akkor tényleg úgy, mint a vendégek. Virággal, csokival, ajándékkal, tehát nem úgy, hogy előtte még elzavarná őket egy bevásárlásra is.


Ez akkor alakult még ki, amikor a párom egyetemre járt és hétvégente járt haza. Azért lett erre befogva, mert hogy "úgysem csinál semmit", legyen valami haszna, meg amúgy is ráér rohangálni...

jún. 24. 22:34
 93/193 anonim ***** válasza:
92%
De én nem értem mit mesélgetsz mentegetőzéseket.... teljesen mind1, meg lehet beszélni ezzel a sereglettel, hogy mostantól legyen máshogy.
jún. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/193 A kérdező kommentje:
Máshogy lesz. :)
jún. 24. 22:41
 95/193 anonim ***** válasza:
70%

0leultok megbeszelitek a paroddal h innentol csak minden masodik vasarnapemtwk es csak is a ebedre.

Majd a legkozelibb vasarnak leultok egy elmondjatok a dontesetek a nagyinak.

Nem kerni vagy mitszolhozza stilusban hanem hatarozottan kozli vele h ez lesz az uj rendszer. Szereti halas de mar felnott sajat elete van es azt szeretne elni.

Pont

Hatart szab mert mar nem kisunoka hanem felnott ferfi.

jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/193 anonim ***** válasza:
31%

Hű, akkor a fél internet x pasijának és rokonságának az életét szervezi itt kockáspapíron? Reality check? Kérdezőnek ahhoz van köze, és arra és nem másra van ráhatása, hogy ő maga mit csinál. Amúgy ezt: felkel hajnalban, hogy kedvetlenül és ellenkezve valaki más nagymamájához loholjon, miközben a hasonlóan kritikátlan, de legalább családon belüli (számomra valamelyest érthetőbb) szervilizmusáért leszólja a srácot.

Ez a lány akarja újraszervezni egy idegen család életét, hogy jobban szolgálják az ő céljait. Nem tudom, mi a kínosabb: ha kérdező esetleg nem érti a határt a saját és a "bárki más" élete között, vagy ha azt tudatosan értve és átlépve távirányítani akarja a fickót (és by proxy a fél családját), mert akkor majd jobban teljesülnek a személyes igényei.

Szerintem rohadtul kínos ez az egész, még akkor is, ha a fickó esetleg hagyja neki, hogy végignyomja.

jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/193 A kérdező kommentje:

Mivel a párom, és együtt is élünk, ezért van közöm ehhez.


Ha az lenne a helyzet, hogy ismerkedünk 1-2 hónapja, randizunk néha, nem zavarna, nem érdekelne.

De nem erről van szó, ez kihatással van már az én életemre is, valamint a közös jövőnkre. Neki már én vagyok az elsődleges családja, ő maga mondta.

jún. 24. 23:19
 98/193 anonim ***** válasza:
16%

Aljas dolog, hogy el akarod szakítani a saját családjától.


Azért mert együtt éltek nem szűnik meg a nagyanyja és a családja iránt érzett szeretete


Ne legyél erre irigy és féltékeny, ne akard kisajátítani a párod.


Ha ez neked sok, akkor inkább hagyd el a párod, mint önző módon elő írod, hogy az egész családja hogyan élje az életét

jún. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/193 A kérdező kommentje:

Senki nem szakít el senkit a családjától, de örülök, hogy a "hisztis" szót végre elengedted. :)


Nem kértem tőle, hogy tekintse úgy, megszűntek a felmenői. Azt sem, hogy többet ne találkozzunk velük. De megbeszéltük, hogy ez így érezhetően sok és terhes már nekünk. Mikor ez a rendszer kialakult, még nagyrészt otthon élt, szingli volt. Azóta dolgozni kezdett, elköltözött abból a városból teljesen, én is az élete része lettem. Nem elvárható, hogy a heti 2 szabadnapjából egyet olyasmire áldozzon, amihez kedve sincs.

jún. 24. 23:32
 100/193 anonim ***** válasza:
62%

A történet hihetetlen része, hogy minden vasárnap reggel el kell menni bevásárolni az aznapi ebédhez három különböző boltba és még vissza is kell menni


Vagy túlzol, vagy egy értelmi fogyatékos családról van szó

jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!