Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/193 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező és amúgy ha nem mennétek a nagyihoz te főznél? Vagy rendelnétek kaját helyette? Amúgy arra nem gondoltál, hogy a párod csak miatta mondja hogy neki is nyűg, mert folyton nyavajogsz?
jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/193 A kérdező kommentje:

“Azt írod, hogy a barátodnak is nyűg, ugyanakkor "ennyit meg tud tenni érte". Ez alapján nem egyértelmű részéről a helyzet.”


Általában hétfő-kedd környékén van az, hogy nem zavarja, aztán ahogy közeledik a hétvége, jön a hiszti, hogy nincs kedve menni, lemondja. Pl. most hétvégén a Balatonnál voltunk barátokkal, vitorláztunk, koncertre mentünk. Vasárnap pedig kellhettünk hajnalban, hogy odaérjünk a mamához.


“Vásárlásnál meg lehet beszélni, hogy ne mindig a barátod menjen vagy összevonjátok a ti vásárlásotokkal.”

Apósjelölt tipikus agglegény, sosem jár bevásárolni. Ő felajánlotta már az anyjának (a nagyinak), hogy rendel neki kéthetente, az neki nem volt jó, mert hogy akkor biztos nem a szebb gyümölcsöt kapná, mi van, ha közben más is akciós lesz, hozzá ne csengessenek be idegenek emiatt…

De ezzel is állandóan variál, nem hálás, hanem simán visszaküldi a páromat a boltba, ha valamiből rosszat vesz. Múltkor sós pisztácia helyett simát vitt, közölte, neki az nem jó, menjen vissza másikért.

jún. 24. 16:14
 53/193 A kérdező kommentje:

"Kérdező és amúgy ha nem mennétek a nagyihoz te főznél? Vagy rendelnétek kaját helyette?"


Nem csak én szoktam főzni. :)

Van, hogy együtt, máskor felváltva. Éppen kinek van ideje, kedve. Vagy van, amit ő készít el finomabban, mást pedig én.


"Amúgy arra nem gondoltál, hogy a párod csak miatta mondja hogy neki is nyűg, mert folyton nyavajogsz?"

Nem, mert az apjával is folyamatosan téma ez, akkor is, ha telefonál és azt hiszi, én nem hallom.

jún. 24. 16:16
 54/193 anonim ***** válasza:
97%

" Múltkor sós pisztácia helyett simát vitt, közölte, neki az nem jó, menjen vissza másikért."


És a párod nem tudja azt mondani, hogy bocsi, Nagyi, de nem megyek, majd jövő héten jobban figyelek a vásárlásnál? Ezt a nemsósat pedig majd megeszem én?

Az is a baj ezzel a bevásárlással, hogy a mami valszeg egész héten nem csinál mást, mint az akciós újságokat böngészi. Így fordulhat elő, hogy a heti bevásárlást 3 boltból kell összeszedni, mert az egyik helyen 10 Ft-tal olcsóbb a hagyma, a másik helyen meg a tej akciós. Hát tudod, mikor...A bevásárlás teljesen természetes, ha valaki már idős, de ez a "hogyan spóroljak meg 500 Ft-ot úgy, hogy arra rámegy az unokám teljes vasárnap délelőttje", ez nem oké.

jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/193 anonim ***** válasza:
94%
Amíg a párod csak neked játssza az eszét, addig változás nem lesz. Megszoksz vagy megszöksz. Ebben dönthetsz.
jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/193 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sok lenne. Párom szüleiből is, én szüleimből is. Max. 2 havonta egy családi ebéd.
jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/193 anonim ***** válasza:
68%

Mit magyarázkodsz itt gonosz kötözködő kommentelőknek, kérdező?! Nem tartozol idegeneknek magyarázattal. Neked sok. Pont. Akinek nem, az majd másképp csinálja. Te meg úgy éled a saját életedet, ahogyan az neked megfelelő. Nem láthatatlan idegeneknek!

Jó egy ügyvéd lehet a barátod is, szerintem fél év alatt felkopik az álla! Hogy tudná az ügyfeleket képviselni, ha még magát se tudja! Dehogy diplomás felnőtt ő, ő egy nagyika szoknyája mögé bújó ovis. A te sürgős teendőd az ultimátum. Vagy csak havonta 1-szer megy szombatonként nagyikához, méghozzá nélküled, akkor se egész napra, vagy a kapcsolatotoknak nincs értelme. Az utóbbira szavazok. Nem kell mindenáron fenntartani egy párkapcsolatot, ha nem működik. Majd találsz jobbat. Nem tutyimutyit.

jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/193 A kérdező kommentje:

A szakmájában nagyon jó, meg igazából az élet többi területén sem ez a jellemző rá.

De kis túlzással a nagyija nevelte fel, egész gyerekkorában ő volt vele, ő hozta-vitte iskolába, volt vele otthon, ha beteg volt. Sajnálja, mert tudja, hogy az apja semmit nem tenne érte, csak ha muszáj.

jún. 24. 16:42
 59/193 anonim ***** válasza:
77%
Hát akkor is választania kell, mert nektek így nem működik a kapcsolatotok. Téged nem vitt iskolába az ő nagyanyja, hogy neked is alkalmazkodnod kéne az ő kénye-kedvéhez!
jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/193 anonim ***** válasza:
87%

Nem kéne hagyni, hogy a vén boszorkány ugráltasson és terrorizáljon titeket.

Nem vagytok a rabszolgái, hogy beossza az időtöket. Unatkozik? Foglalja el magát.

Bár nem értem mit esztek az ilyen mama kedvence balheréken.

jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!