Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/193 anonim ***** válasza:
21%

"Nem akarok én lenni a hisztis barátnő"


Pedig az vagy.


Miert baj az, ha valaki idot tolt a csaladjaval, amig megteheti?

jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/193 A kérdező kommentje:

Mert nyűg neki, semmi kedve hozzá és ezer más programja lehetne helyette, amit tényleg szeret.

Plusz így alig tudunk kettesben lenni, a vasárnapunk totál kiesik.

jún. 24. 15:51
 43/193 anonim ***** válasza:
39%

Azért álltok így hozzá mert még élnek a szülők/nagyszülők. Ha majd nem lesznek vissza sírjátok azt a heti 1 napot.


Amúgy meg mivel több családból áll össze az a hétvége, ideje leülni a többiekkel, hogy osszátok fel a bevásárlást, szóval minden héten más vásároljon be. És egyből lehet aludni vasárnap 10ig és oda értek ebédre. Ekkor már csak egy délutánról van szó.


A másik dolog, beszéljétek meg nem tudtok minden heten menni csak 2 hetente, mert nálatok is akartok lenni vasárnap.


*

Ha esetleg lesznek gyerekeitek, hidd el sokszor áldás lesz otthagyni egy kedves törődő nagyszülőnél a kölköket, azért, hogy ti szó szerint semmit se csináljatok egész nap. Vagy, ha mennetek kéne valahova akkor is jól jön a segítség. Emiatt nem árt a jó viszony.

Meg egy megjegyzés: nagyon sok szülő/ nagyszülő nem vállalja be a kisgyereket még egy napra sem. Vagy olyan a hozzá állásuk hogy nem mered otthagyni.

jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/193 A kérdező kommentje:
A nagyi 85 éves, nem hiszem, hogy bármikor rá lesznek majd bízva az unokák.
jún. 24. 15:54
 45/193 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
jún. 24. 15:58
 46/193 anonim ***** válasza:
24%
Hasznos vagy sem, ez az igazság. Az a terved, hogy mindenkit elüldözz a párod mellől és csak te legyél neki? Először a nagyi, aztán a családja, utána jönnek a barátok
jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/193 anonim ***** válasza:
59%

tegyuk fel lesz gyereked es esetleg unokaid is.

hogy esne, ha nem latogatnanak?

persze most hazudhatod, hogy te nem varnad el, hogy minden heten menjenek hozzad, de akkor nem csak hisztis baratno lennel, hanem hazudos is.

jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/193 anonim ***** válasza:
97%

Azt írod, hogy a barátodnak is nyűg, ugyanakkor "ennyit meg tud tenni érte". Ez alapján nem egyértelmű részéről a helyzet. Ha változtatni akar ezen, neki kell kinyitnia a száját! Igazából nem maga az ebéd tűnik sok időnek (főleg, ha azt nézzük, mennyi időtök menne el a főzéssel), hanem a vásárlás és az ebéd utáni kávézgatás. Vásárlásnál meg lehet beszélni, hogy ne mindig a barátod menjen vagy összevonjátok a ti vásárlásotokkal. A legtöbb dolog kibír még 1-2 napot a hűtőben, főleg ha hűtőtáskában szállítjátok. Azt is meg lehet beszélni, hogy ne mindig mindenki menjen, de mindig legyen valaki ott vasárnap. Az ebéd utáni részről pedig meg lehet próbálni hamarabb lelépni.

Kifogásokat is lehet keresni: most nem megyünk, mert... a te családoddal van program, elutaztok hétvégére, körmére égett a munka és hasonlók. Az utolsó kifogás arra is jó, ha hamarabb le akartok lépni. Főleg, ha úgy tálalja, hogy időben már az is necces, hogy ebédre elment. El tudom képzelni, hogy a párod a fejükben még mindig a kisunoka, aki tanul, van ideje. Lehet emlegetni, hogy mennyi munkája van mostanában, fáradt és hasonlók, hátha idővel kicsit változik erről a kép.

Az is érthető, ha a nagymamának szüksége van ezekre a vasárnapokra. Ha páran úgyis mennek rá, akkor valamelyik hétköznap este is beugorhat a barátod beszélgetni egy órát azzal, hogy vasárnap nem ér rá.

Sok vagy nem sok, családtól függ. Mi havonta legalább egyszer megyünk a férjem nagyanyjához, de próbáljuk úgy időzíteni, hogy ne akarjon főzőcskézni, mert már nagy teher neki. Olyan is volt, hogy csak én ugrottam be a gyerekekkel. Igaz, anyósom és a testvére beosztják, mikor, ki megy és szerintem nincs olyan nap, amikor ne nézne rá valaki a nagymamára.

jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/193 A kérdező kommentje:

Nem, az igazság közelében sem jársz.

De nemrég költöztünk össze, ezer más hétvégi programunk lenne, mint enni a húslevest és a rántott mindenséget.


Elhiszem, ha valaki nem vágyik a párja társaságára, csak kell a donor a gyerekhez. De mi szeretünk együtt időt tölteni. Legyen az akár annyi, hogy sorozatot nézünk és rendelünk valamit, vagy összebújunk, vagy elmegyünk valamerre. Akár kettesben, akár barátokkal.

Budapesten élünk, több hobbink és érdeklődésünk van. Nem annyiból áll a kapcsolatunk, hogy ha ketten vagyunk, nézzük itthon a falat...


Valamint, többször leírtam, hogy neki nyűg ez az egész.

jún. 24. 16:05
 50/193 A kérdező kommentje:

“hogy esne, ha nem latogatnanak?”


Őszintén? Megérteném.

Szerintem az élet rendje ez, hogy a szülők, nagyszülők egy idő után háttérbe szorulnak, mert lesz párkapcsolat, saját család. Még a kapcsolatunk elején vagyunk viszonylag, szóval felesleges jönni azzal, hogy “majd ha unokák lesznek”, de kisbaba, kisgyerek mellett aztán főleg nem fogok arra vágyni, hogy a 88-90 éves nagyinál töltsük a kevés szabadidőnket.

Én sem várnám el a gyerekemtől, hogy ha lenne jobb programja, ott üljön nálam. Idős korban is lehetnek az embernek barátai, hobbijai, elfoglaltságai.

Viszont, ha szerinted ez hazugság és te elvárod a gyerekeidtől, unokáidtól, hogy hetente ott üljenek veled, keress szakembert! :)

jún. 24. 16:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!