Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti egy családi ebéd, vasárna...

Heti egy családi ebéd, vasárnaponként mennyire fér bele? Sokat kérnék?

Figyelt kérdés

Barátom mamája minden vasárnap családi ebédet tart.

Ezen a párom, az apukája és a mamájának a testvére + néha neki a gyerekei, unokái vannak ott.


Ezzel igazából a fél nap elmegy, mert korán reggel a barátom még elmegy bevásárolni neki, az Aldi-Lidl-Spar háromszöget végig kell járni, mert mindenhonnan más kell. Utána a nagyi minőségellenőriz mindent, ha valami nem az, nem olyan, akkor simán visszaküldi másikért.

Ebéd után a süti, kávé felett ülünk délután 4-5-ig, aztán még nekiáll csomagolni nekünk, kb 6 körül szoktunk hazaindulni.


Nekem ez sok, a barátomnak is, de azt mondja, hogy "ennyit meg tud tenni érte", meg hogy úgyis egyedül van hétközben szegény, legalább ilyenkor legyen társasága. De így szinte alig vagyunk együtt kettesben, nincs olyan, hogy a szombati buli után egész vasárnap az ágyban lennénk, vagy sokáig alhatnánk, mert indulni kell, hogy időben odaérjünk és még tudjon menni neki a boltba...

Nem akarok én lenni a hisztis barátnő, de szerintem havi 1-2 ebéd a nagyival elég lenne, ez így hosszútávon tarthatatlan.


jún. 24. 13:02
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/193 A kérdező kommentje:

Nyilván nem (csak) az aznapi ebédhez, hanem a következő hétre.


Tényleg nem tudsz már mibe belekötni? :)

jún. 24. 23:42
 102/193 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tudom elképzelni, hogy az itt kommentelők, akik a "nagyi oldalán" vannak és hisztis picsának tartanak tényleg képesek lennének-e AZ ÖSSZES vasárnapjukat beáldozni. Az idő az, amit sosem kapsz vissza. Ha neked fárasztó minden héten 1-1 sütistálca felett 3-4 órát beszélni akkor szimplán ne tedd. Mehet a párod egyedül is. Elmész minden 3. vagy 4.re és talán mindenki boldog. Párodat meg kioszthatod nyugodtan minden hisztijénél, hogy vagy növesszen tököt és álljon ki magáért, vagy ne, de te nem akarod minden szombaton előre hallgatni a picsogást.


Igen olvastam azt is, hogy te vele akarod tölteni a vasárnapot, de teszteld le milyen így. Mennyit bír ki úgy, hogy még te sem vagy ott támogatni. Hátha előbb kiadja magából.

jún. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/193 anonim ***** válasza:
76%

A nagymama wnnyire a múltban él, hogy nem vette észre, mikor nőtt ki az unokája ebből az ugráltatható szerepből? Ahog írod, régen együtt lakva ráért pisztáciát.kereseni jó áron a nagyinak, de már más a prioritás és az egész családnak alkalmazkodnia kell ehhez. Maradnotok kellett volna vasárnap estig, nem a bolt háromszögben rohangálni.

Az meg luxus, hogy nem akar boltba menni, meg a szép gyümölcsöt akarja elhozatni mással. Mindenki oldja meg az igényeit. A párod mondjon nemet, adja át a lehetőséget az apjának.

A férjemet kisállat etetésre akarták elhívni egy hétre (napi kétszer kellett) úgy, hogy messze költöztünk már és kisbabánk volt. De addig mindig ő ment a macskához, ha a szülei elutaztak, így gondolkodás nélkül szóltak neki. Ő meg válaszolt, hogy nem költözik egy hétre a szülei házába egy macska miatt, nem hagyja hátra a feleségét és a babáját, oldják meg a szomszéddal vagy bárhogy máshogy. Még nekik állt feljebb, miért fontosabb a baba, mint a megszokás?

Azóta sem ment és bátran leállítja a lehetetlen kéréseket. Nektek is ezt kéne tennetek, mielőtt tovább léptek a kapcsolatban.

jún. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/193 anonim ***** válasza:
48%
Kinek mi. Nekem havi 1 is sok lenne. Én évente 2x látom anyóst, egyszer ő jön a fia szülinapjára, egyszer mi megyünk hozzá szenteste. Nekem ez is bőven elég.
jún. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/193 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem férne bele. Már csak azért sem, mert nekem is van családom, néha oda is kéne menni meg együtt is lenni kettesben (vagy mostmár, hogy van gyerek ugye gyerekkel együtt hárman). Akik szerint ez normális és a kérdező hisztis ők minden egyes vasárnap csak a másik fél családjánál vannak? Oké, a nagyi "egyedül van", de ahogy olvasom azért van ott rokonság bőséggel, nem muszáj mindenkinek minden vasárnap odamenni, ha nem mennek "csak" havi 2x akkor sincs egyedül, plusz közben telefonálni is lehet, hogy hogyan van, mi van vele... Nálunk amúgy nagy átlagban egyszer megyünk anyámékhoz hétvégén, egyszer anyósékhoz, a másik két hétvége meg a miénk (nyilván ez alól kivétel ha valami "esemény van", szülinap, évforduló stb).
jún. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/193 anonim ***** válasza:
18%
De azért azt is vegyük számításba, hogy a kérdező szerint a fiúnak nincs hétköznap semmire ideje, tehát neki csak a hétvégéje marad arra is, hogy a saját családtagjaival tudjon találkozni, míg a kérdező ezt meg tudja oldani hétköznap is a barátja nélkül. Ennek a szerencsétlen srácnak semmi énideje és még a maradékból is minden idejét ki akarja sajátítani a barátnő, de csak akkor baj ha nincsenek kettesben, ha a barátokról van szó. Ha a fiú családjáról, az már terhes. Hadd ossza már be mindenki úgy az idejét, ahogy saját maga akarja! Nem kéne a barátodnak se a család felőli, se a te oldaladról jövő érzelmi terrort hagyni! Mert így te se vagy jobb, ugyanúgy be akarod osztani az ő idejét, mint a család. Majd ő eldönti mikor kivel akar és mit csinálni. Te is egy szörnyen mérgező személy vagy.
jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/193 anonim ***** válasza:
67%

Semennyire nem férne bele.


Exeméknél ugyanez volt, minden vasárnap ebéd, ergo a fél napunk elment rá.


Aztán már csak neki, mert elég gyorsan tisztáztam vele, hogy oké, ő cs.ssze el MINDEN vasárnapját ilyenre, én nem vagyok hajlandó.


Aztán szakítás lett a vége, meg persze én voltam a szmét, amiért nem akarok MINDEN hétvégémből egy napot ilyenekkel tölteni.


Hálisten a vőlegényem nincs ennyire a szüleibe gyógyulva.

jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/193 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy nyugi, kérdező, NEM lesz változás. SEMMI! A pasid képtelen nemet mondani, mert az konkfrontálódással jár. Neki megfelel így, hogy csicskáztatják, nyávog, persze, de annyira már nincs nagy szája, hogy NEKIK megmondja kerek-perec havi egyszer jövünk maximum.


Nyugi, ez ugyaníyg marad, te meg a fejedet vered majd a falba 2-3 év múlva, amikor végre kidobod, hogy "miért nem sokkal előbb"?


Én is azt hittem, exem majd kicsit változtat és mondjuk négyből három hétvégét együtt töltünk. Aha... :D, álmodjak csak.

jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/193 anonim ***** válasza:
17%
106-os, nem megy az értő olvasás, de nem lep meg :D
jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/193 A kérdező kommentje:

Tehát:

barátokkal, barátnővel időt tölteni: ROSSZ és kisajátítom, családnak ugrálni minden hétvégén: JÓ és természetes dolog.


Nem tudom, kinek milyen a párkapcsolata, házassága, nincs is semmi közöm hozzá. De fura, mikor valaki azt írja, hogy ők azért nem töltenek kettesben sok időt, mert mit csináljanak, nézzék otthon a falat?

Szerintem egy kapcsolatban rengeteg mindent lehet csinálni, igen, akár itthon is, de lehet menni mindenfelé (Budapesten élünk, itt azért van bőven programlehetőség).

És igen, bármennyire furcsa, még a barátainkkal töltött idő is fontos, szeretünk velük találkozni. Ez nem kisajátítás, az egyik legjobb barátja végzett most az orvosin, nyilván megünnepeltük, ez miért baj?

jún. 25. 10:43
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!