Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos nők! Miért vágatjátok...

Családos nők! Miért vágatjátok le a hajatokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérem valaki magyarázza ezt el nekem, mert én nem értem. Ahogy férjhez megy valaki, azonnal levágatja a haját, vagy ha akkor nem, akkor ahogy gyereke lesz. Azt megértem, hogy egy idős nő levágatja, mert szerintem sem szép egy öreg embernek a hosszú ősz haj, na de egy huszonévesnek? Még a 40-eseket is megértem, hogy komolytalan és fiatalos és nem való nekik, de máskor meg azon problémáznak, hogy már nem 20 évesek. Én ezt képtelen vagyok felfogni, semmi pénzért nem vágatnám le a hajam, nem kis ideig növesztettem derékig érőre, igaz én még nem vagyok férjnél és gyerekem sincs, meg még csak 21 múltam, de szerintem ki fogom jelenteni, hogy térítsenek észhez, ha a férjhez menéstől hajvágási reflexem lesz :) Szóval valaki tudja a magyarázatot? Köszi előre is minden választ!
2010. szept. 29. 22:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/128 A kérdező kommentje:
Ja és ezt a 40 évesen nem illik komolytalan nem magamtól találtam ki, megkérdeztem anyut és az ő ismerőseit, akik korabeliek.
2010. szept. 29. 22:22
 2/128 anonim ***** válasza:
93%
Új élet,új külső.A lényeg a változáson van.Ennyi.
2010. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/128 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú hajat nehéz ápolni gondolom egy gyerek melett könyebb a rövid hajjal, bár én még nem látom ilyen drasztikusan. Az is lehet hogy simán ráuna az ember a fizurájára.
2010. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/128 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon sokat ápolom a hajam, h szép legyen. gondolom erre komplett háztartás és kicsi gyerekek mellett, adott esetben kevés segítséggel nincs idő. gondolom így érzik praktikusnak. 20 éves, hosszú hajú lány.
2010. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/128 A kérdező kommentje:
Na de szinte minden férfi odavan a hosszú hajért. Nem létezik, hogy a házas férfiak szemlélete 180 fokos fordulatot vesz, és az alap az, hogy a párunknak tetszünk illetve magunknak, nem? És a hosszú hajjal egyébként is rengeteg mindent lehet csinálni, tehát változtatni is lehet rajta anélkül, hogy 50 kilométeres körzetben olló lenne. Szóval nekem totál érthetetlen ez a téma. Már x. férfi ismerősöm panaszkodik, hogy az asszony levágatja a haját és kérdezik tőlem miért, dehát passz, én sem tudom a választ még nőként sem értem a nőket néha.
2010. szept. 29. 22:26
 6/128 anonim ***** válasza:
100%

Hát muteromnak lapockáig ért a haja. Mikor hozzáment faterhoz nemsokkal rá jöttem én. Még akk megvolt a hosszú haja utána bejött az új kor és "elhagyta" a hosszú hajat. Megkérdeztem azt mondta ki ment a divatból. és mára már vicces lenne vele. Amivel 1et is értek mert megnéztem nem olyan régen a képet róla.

18/F

2010. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/128 anonim ***** válasza:
65%

ha megnézed, a legtöbb 30as anyuka slampos, kialvatlan, mondhatnám igénytelen...

aztán van a másik véglet, agyonszolizott, hidrogénszőke, műkörmös anyuka...

arany középút nagyon kevés van.

a hangsúly a pénzen van sajnos. bár szerintem lehet valaki igényes kevés pénz mellett is...

természetesen tisztelet a kivételnek, bár most úgyis lepontoz majd mindenki, csak mert igazat mondtam...

2010. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/128 A kérdező kommentje:
Hát azért heti kétszer 20 perc csak van rá, annyit a TV előtt is heverészik az ember, még gyerek mellett is. Mondjuk nekem iszonyú dús a hajam, sok bajom is van vele, mégis a mosás kb. 15 perc, a szárítás 10, ha formázom vagy vasalom az még 10.
2010. szept. 29. 22:27
 9/128 anonim ***** válasza:
76%
Én minden év nyarán levágatom,őszre megint vállig érő lesz.. Jövő nyárra meg hátközépisg érő. Majd sztem te is fogsz vágatni mert az én lányom gy belecsimpaszkodik hajamba hogy már fáj... 25/L ja a ányom 2hós volt mikor levágattam.
2010. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/128 anonim ***** válasza:
93%

Hát, én világéletemben hol megnövesztettem, hol levágattam a hajam. Az esküvőnk előtt tudatosan növesztettem, hogy fel tudja szépen tűzni a fodrász. Amikor pedig megszületett a lányunk, megint levágattam. Egyszerűen azért, mert

1. Nem volt időm állandóan hosszasan fésülgetni, szárítgatni, néha még megmosni sem, a heti fodrászhoz járásról már ne is beszéljünk :)

2. Untam, h állandóan copfban van (ne lógjon a gyerek arcába etetés, pelenkázás közben) vagy csak úgy lóg, mert ugye időhiány...

3. Amikor a gyerekem felfedezte, h anya haját lehet húzni, hát nem volt egy kellemes dolog...


Most megint rövid(ebb), félhosszú hajam van, amit csak megmosok, villámgyorsan átszárítom és kész is. Persze, néha vágyom a hosszúra, h mindenféle frizurát készítsek belőle, de hát a játszótérre nem divatozni járok, és ismerve magam, 3 hét után maradna a copf :)


Részemről ennyi. :)

2010. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!