Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés előtt állok, szemét...

Szülés előtt állok, szemét vagyok, ha megkérem a párom gyerekeit, hogy egy ideig ne jöjjenek hozzánk?

Figyelt kérdés

Férjemnek előző házasságából van 3 gyermeke, akik már nagyok (15, 18, 22 évesek), és elég gyakran jönnek hozzánk hétvégére, vagy akár egy hétre, változó számban, sokszor párostól. A legidősebb velünk él, csak ő már kollégista.

Én jövő hétre vagyok kiírva, és már nagyon kínlódom, mindent tehernek élek meg, nem esik jól a társaság, hisztis lettem, stb... Megkértem a férjem, hogy hagyjon nekem egy rövid időre nyugalmat, mert annyira befordultam, hogy borzasztó nehezemre esik most a társaság, jópofizás, vendéglátás (sőt kb már minden), de hatalmas veszekedés lett belőle, hogy hogy gondolom, hogy elüldözöm a családját otthonról. Nekem most bűntudatom van emiatt valahol, másrészt tényleg ez az őszinte igényem. :( Ne fikazzatok lecci, csak jól esett leírni.


2022. márc. 14. 09:43
 191/205 anonim ***** válasza:
71%

"Azért azt ne felejtsd el, hogy az apának saját gyerek a többi is, nemcsak az újszülött ".


- igaz!De még MINDIG az újszülött érdeke élvez prioritást egy felnőtt érdékével szemben! Akkor is, ha ez a felnőtt a Férfi gyereke! ;)


"Amúgy nem csüng a gyerek senkin, csupán HAZA szeretne menni... a többi meg találkozni a saját apjával"


- Csakhogy az a ház a kérdező tulajdona! Azt lát vendégül, akit akar, és ha Ő úgy érzi, hogy JELENLEG nem akar előttük mutatkozni, hiszen 9 hónapos terhes, akkor nem köteles őket elviselni! Találkozzanak máshol az apjukkal, ha nem bírnak ki pár hetet az apjuk nélkül! (Bár szerintem minden egészséges felnőtt, és kamasz IS kibírna ennyit!)


"15 és 18 évesen hagy viselkedjenek úgy, mint eltartott kamaszok. A kérdező tudta, hogy kivel áll össze, hogy ő lesz a 4. Gyereke..."


-Aha. Ismételni tudom önmagam: egy újszülött, védtelen csecsemő érdekei mindigis előrébb lesznek, mint egy önellátásra képes tinédzser, felnőtt érdekei! Akkor is, ha Őket is ugyanaz a férfi nemzette!


Nem tudom, meddig erőlködsz még itt a felnőtt kölykök istápolásával, de te is látod, hogy a normális emberek (és a normális a többség) úgysem veled ért egyet! Aki egészséges elmével rendelkezik, nem fogja egy várandós kismama, és egy újszülött kisbaba érdekeit háttérbe szorítani 2 felnőtt gyerek miatt, akik nem képesek 2 hétre lekötni magukat akármi mással, csak ne az apjukkal, és annak új feleségével! Ennyire azért nem lehet unalmas az életük!

2022. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/205 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó. Úristen végre valaki. Itt egyszerűen megbolondultak az emberek. Olyanokat írtak hogy érezze magát rosszul most a kismama mert szegény felnőtteket biztos ki akarja túrni. Hát ha 4 közös gyerek lenne, akkor is a picinek jár nagyobb figyelem, mert nem tudja magát bepelenkázni vagy megetetni. De sok elvált szülő gyerekének ez egyből támadásnak minősül. Meg sokan inkább anyagiak miatt harcoskodnak, nem az apuka szeretetéért
2022. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/205 anonim ***** válasza:
69%

#192 így van, és mondom ezt én is elvált szülők gyerekeként! Van is egy féltestvérem, a húgom! Tudtam, hol a helyem, amikor Ő megszületett!


(14 év korkülönbség van köztünk)


Mostmár a baba számít, nem ők!

2022. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/205 anonim ***** válasza:
17%

#188 vagyok

Érdekesen alakul a vita, ugyanis én meg a mostoha vagyok. 😃

Nem raktam ki a első gyereket a házból, mert szültem, és semmi baja nem lett ettől az újszülöttnek.

2022. márc. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/205 anonim ***** válasza:
23%
Cyntya, nem te vagy az véletlenül, aki nemrég azt írta a gyermekvállalás témakörben, hogy a fiad nem szereted, csak a lányod, mert vele élted csak meg igazán az anyaságot? Mert, akkor ugye te inkább hallgass is, hogy milyen egy normális ember! Normális ember szereti a családját, és ha csomagos pasit választ, akkor annak a kölykei is család. Amíg te a sajátodat sem tekinted annak, addig ne nagyon osztogassad az észt. Persze, lehet, hogy nem te voltál, csak nagyon megjegyeztem valakit...
2022. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/205 anonim ***** válasza:
62%
Senki nem mondta, hogy a többi gyerek az nem család. De fogjátok már fel, hogy családtagok közt is vannak különbségek abban, ki előtt mutatkozom szülés után, kimerülten, tejfoltos pólóban, átvérzett alsóban. Párom és anyám előtt igen, apám, anyósom, sógornőm előtt csak ha muszáj. Apósom, sógorom előtt nem. Általam felnevelt gyerek (saját vagy fogadott) előtt akkor, ha muszáj, általam felnőttként megismert ember előtt nem (akkor sem, ha párom gyereke). Gyerekem vagy mostohagyerekem párja előtt nem. Ennyi.
2022. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/205 anonim ***** válasza:
11%
Szomorú
2022. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/205 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a megoldás az lenne hogy válás után valahogy segíteni kellene a gyerekeknek feldolgozni a történeteket. Mert minden felnőtt csak a saját boldogságával törődik észre sem veszik hogy a gyerek mit él át. Sokkal kevesebb konfliktus lenne a mozaik családokban.
2022. márc. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/205 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy is. Csak a pasi kell, meg csak az új család számít. A legtöbb helyen a pasinak is. Nem az új feleség fog errőlködni egy olyan gyerek miatt, akinek a létezése is zavarja. Megoldja, hogy a pasi se próbálkozzon, mert így sírás, úgy érzelmi zsarolás, így új baba, úgy csak az ő érdeke. Ezektől a hulladékoktól ennyit lehet várni, nem bírnak normális emberként viselkedni. Az a legrosszabb, hogy ennyien vannak, és sokan már azt hiszik, hogy ez az undorító viselkedés a normális.
2022. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/205 anonim ***** válasza:
36%

#195 de igen, én voltam az, aki még tavaly feltett egy hasonló kérdést, ugyanis engem se került el a hírhedt szülés utáni depresszió, csak rajtam ez más formában jött ki: nem az újszülött kiscsajommal szemben, hanem a már nagyobb gyerekemmel kapcsolatosan változtak meg az érzéseim (akivel nem mellékesen azóta a világ legfantasztikusabb Anya-Fia kapcsolat alakult ki)! 🙂


Nagyon gyenge próbálkozás részedről, hogy egy ezeréves, akkoriban kétségbeesett kérdésemet akarod a fejemhez vágni, miközben annak semmi relevanciája nincs ehhez kérdéshez, másrészről, természetes dolog az, hogy egy fiata nőben, akinek hirtelen lesz 2 pici gyereke, megváltoznak, kavarognak hormonok, érzések, hiszen óriási felelősség egy gyerek is, nem még kettő nagyon picike...


Szánalmas vagy anyukám! Foglalkozz a saját életeddel, de biztosan tökéletes anyuka vagy....ja, nem!


Egy normális ember, főleg nő nem egy utolsó pillanatos várandós kismama igényeit fogja figyelmen kívül hagyni, mint itt te azt megmutattad nekünk! És csak remélni tudom, hogy a kérdezőt sem izgatják különösebben az olyan álszent,rosszindulatú nők mint te vagy, akik nem létező dolgok miatt igyekeznek benne lelkiismeretfurdalást gerjeszteni!

2022. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!