Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/158 A kérdező kommentje:
51-es, hogy beszélsz te másokkal? Inkább ne írj, köszi.
2021. dec. 20. 19:11
 52/158 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy ezt a kettős mércét: ha egy nő nem akar gyereket savazzátok, önzőzitek stb. Főleg, ha a pasika meg akarna. De ha vállal végül a férj kedvéért, de végül magára marad, akkor meg jön az ostobázás, kellett ez neked, mit gondoltál stb...a fent felsorolt tapasztalatok miatt gyermekmentes vagy, jönnek is az önző szemétládázók...örök körforgás...
2021. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/158 anonim ***** válasza:
25%
Úgy ahogy megérdemlik ;)
2021. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/158 anonim ***** válasza:
2%
Teljesen feleslegesen hisztitel, ugyanis valaskor a birosag apanak fogja itelni a gyereket, mert o volt vele otthon mig te dolgoztal. Teljesen mindegy mennyi misatlan volt vagy bolti kajat evett a gyerek. Sot egy pasinak ezt jobban el is nezik mint forditva. Fizetheted a gyerektartast, remelem keszen allsz ra.
2021. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/158 anonim ***** válasza:
26%

Kedve Kérdező! Nem olvastam az előzőeket, lehet, hogy volt már. Véleményem szerint: próbáld azt nézni, mi lenne a kisgyerek szempontjából a legjobb?

1. Biztos nem az, hogy civódva szétmentek - a kisgyerek apát és anyát is szereti, együtt akar élni - szeretetben.

2. A pénz-karrier szempontja is háttérbe kell hogy szoruljon: soha többé nem lesz 0,5; 1; 2; 3 stb. éves a gyereked - és ebben a kicsi korban hihetetlenül igényli anyukáját. Csodálatos szemlélni a bontakozó értelmét, ahogy az anyanyelet tanulja ne zárd ki magad ebből az élményből. A gyerek szempontjából később nem pótolható a korai időben lévő anyahiány... sehogy.

3. Ha te maradnál otthon, apuka menne vissza dolgozni?

Bizony a legtöbb érv e mellett szól.

Igen, lehet, hogy 2 év múlva más munkát kell keresned, de biztos találnál, és akkor már jól fogja érzeni magát a kicsi a közösségben is félnapot, félnapon meg nagyi lenne vele.

A család békéjét neked kell megteremteni és őrizni.

Áldott, békés együttlétet kívánok! - nem csak karácsonyra, hanem a jövőre nézvést is.

2021. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/158 anonim ***** válasza:
96%
#51: mi az, hogy miért kellett megengedni? Talán mert felelősségteljes felnőtt ember, aki ígeretet tett valamire, amit most nem tart be. Ezért ő (a pasi) a felelős, és nem a kérdező...
2021. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/158 A kérdező kommentje:

54-es, hidd el, hogy nem "rötyögni" járok el reggelente, nem abból élünk úgy, ahogy.

A kicsi ma édesanyáméknál alszik, köszi az aggódást. (besűrűsödött kicsit karácsony előtt a munka, most nem tudtam volna vállalni az esti "műszakot" vele)

És igen, szerintem alap, hogyha én dolgozom, akkor ő gondoskodik az itthoni dolgokról, és nem rám vár még az is a nap végén.

2021. dec. 20. 19:15
 58/158 anonim ***** válasza:
24%
Akkor válj el vigyázzon anyád a gyerekre probléma letudva.
2021. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/158 A kérdező kommentje:
57-es, jó nagy hülyeséget írtál, már ne is haragudj. Többi válaszodat is hasonló szemmel kell olvasni, sok értelem nem szorult beléd, ahogy látjuk.
2021. dec. 20. 19:16
 60/158 anonim ***** válasza:
89%
#58: Nekem bűzlik ez a "nem pótolható anyahiány" teória. Érdekes, amikor amikor meg az volt a politikai propaganda, hogy mindenki adja bölcsibe a gyereket és húzzon vissza dolgozni, akkor azt írta a szakirodalom, hogy milyen jót tesz a gyerekeknek "a társaság". 🤔
2021. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!