Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/158 A kérdező kommentje:

Ja, mert az aztán jó szülőség, ha a gyerek maximum a teraszt látja, mert "minek vele sétálni" (én 5 napos korától kezdve délelőtt és délután is minimum 1-1,5 órákat sétáltam vele naponta, nem csak, mikor éppen olyan kedvem volt). Vagy ha nem hordja el tornára, mert minek, úgyis mozog itthon folyton. Vagy ha az a nagy játék vele, hogy a járókát a tv elé tolja, mellé tesz pár játékot, ő pedig közben telefonozik, gépezik, filmet néz.

80-as, nem vagyok neked szimpatikus, elfogadom. De ekkora balgaságot ne írj már, hogy azért kapná egy esetleges váláskor a felügyeleti jogot a férjem, mert közösen nézi a tv-t a 10 hónapos (!) gyerekkel.

2021. dec. 20. 19:32
 82/158 A kérdező kommentje:

Az apjára hagytam, nem itthon, egyedül. Azért, hogy dolgozzak. Nem pedig hogy nyaralgassak, barátnőzzek. Biztosan szörnyű anya leszek emiatt minden bíró, bírónő szemében.


"Erre a kérdező nem fog egy 10 hónapos gyereket beadni egy olyan helyre ahol képzett gondozók vannak és vigyáznak a gyerekekre játszanak velük betartják a napirendet stb."

Ilyen picinek nem való szerintem még a bölcsi. Végszükségnek jó, de szerencsére még ott nem tartunk (nem is fogunk).

2021. dec. 20. 19:34
 83/158 anonim ***** válasza:
21%
"nem hordja el tornára" - beteg a kicsi? mert egyébként nem kell hordani sehova, anyja mellett a helye.
2021. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/158 anonim ***** válasza:
87%
Ugye vágjátok, hogy nincs elég bölcsödei férőhely még a magán bölcsikben sem? 10 hónapos gyereket csak rendkívüli esetben vesznek be. Szóval ez a savazás sem jött be hímsovi.
2021. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/158 A kérdező kommentje:

Nem beteg, de a babatorna jót tesz a piciknek (ahogyan a felnőtteknek is a mozgás). Segíti a mozgásfejlődést, fejleszti az idegrendszert és az izmokat. 2 hetes kora óta foglalkozik a lányunkkal szakember, ártani nem ártott vele és programnak is tökéletes.

(Nincs ott hagyva sehol, végig vele vagyunk/vagyok.)

2021. dec. 20. 19:37
 86/158 A kérdező kommentje:

"Ugye vágjátok, hogy nincs elég bölcsödei férőhely még a magán bölcsikben sem?"

Dehogy vágják, csak muszáj belekötni mindenbe.

2021. dec. 20. 19:38
 87/158 anonim ***** válasza:
21%
Ja mert a bíróságon megállja majd a helyét hogy te neked ( sem) volt komfortos hogy a babával foglalkozz inkább visszamentél dolgozni...
2021. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/158 anonim ***** válasza:
35%
Hat pedig komoly eselyed van elveszteni, en most valtam es mar egyaltalan nem anyaparti a birosag. Meg en is csak valtott felugyeletet tudtam kiharcolni, pedig 10 evig itthon voltam veluk haztartasbelikent. Egyszeruen a noket minden szarert hibaztatjak, ha nem dolgozol semmirekello vagy tarsadalombol kiesett, ha dolgozol akkor meg szarsz a gyerekre. Hidd el, egy jo ugyveddel fel tudnak rad huzni egy vadat ugy hogy csak pislogni fogsz a targyalason. A no barmit csinal, minden rossz lesz. Szoval igen, van eselyed elveszteni a pert.
2021. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/158 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem foglalkoznék a lányunkkal, vagy ne szeretném. Ő a mindenem, azért dolgozom, hogy neki jó élete legyen később is.


Szerencsére a munkámat én osztom be, nem reggeltől késő délutánig van nélkülem. De szerintem a bíróságot ne keverjük ide, nem hinném, hogy jártas lennél a jogi témákban. Az, hogy ítélkezel, nem azt jelenti, hogy van szavad ebben.

2021. dec. 20. 19:40
 90/158 A kérdező kommentje:

91-es, nem is az én dolgom lenne harcolni. Hidd el, hogy egy válás esetén a legjobb ügyvédekkel küzdenék a gyerekemért.

Ezt meg fejezzétek már be, hogy elveszíteném a gyerekemet, meg hogy ti mit hogyan tapasztaltatok. Fogalmatok sincs az életünkről, élethelyzetünkről. Nyilván nem hagynám, hogy a gyerekemet a férjem nevelje, aki átöltöztetni is lusta, mert "minek, úgyis foltos lesz még estig rajta a ruha".

2021. dec. 20. 19:42
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!