Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
 121/158 anonim ***** válasza:
20%
El se olvastam az összes kommentet . Ezért van ennyi egyedülálló anyuka. 1 napot se bírnèk ki ilyen hárpiák mellett . Fuh .. borzasztó .... :D csak a hiszti meg a sírás
2021. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/158 anonim ***** válasza:
83%
Nagy hiszti, hogy néha a here is elmosogathat, vagy normálisan foglalkozzon a gyerekével, ha már akarta. XD Szeruntem meg a gyáva lusta herék miatt van sok egyedülálló anyuka, mert a felelősség már büdös. Neked azért nincs nőd, mert ilyen felfogással a kutyának sem kellesz. Sok nő meg azért van egyedül, mert jobb mint az ilyen magadfajtákkal szívni, ha normális férfi nem jön össze.
2021. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/158 anonim ***** válasza:
83%
Nézd nálam is romokban a ház, nem viszem tornára és sétálni sem, mert tegnap is 2 órát aludtam és ennyi. Amikor elalszik azon gondolkodom most egyek vagy aludjak. Nem mondom hogy párod ártatlan, de először is 10 hónaposan azért már ehet dolgokat nem? A takarítás, hát ha jó alvó agyerek akkor nem látom miért ne takaríthatna, de ha olyan mint az enyém akkor meg tudom érteni. Sétálni nem viszem mert szar a környék babakocsi ügyileg. Plusz életerőm sincs. Meséld el milyen gyerek mellett ilyen a párod? Mellékesen becsülendő ahogy a szülőséghez álltál, de mi a tokomnek csináltál gyereket, ha nem akartad? Ugye tudod gyerekhez 2 ember kell.
2021. dec. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/158 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, a gyerekvállalás kategória tele van olyan nőkkel, akik rínak, hogy a gyerek mellett semmire nincs idő, ha hazajön a férj, igenis álljon neki segíteni. Akkor fordítva miért gond?
2021. dec. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/158 anonim ***** válasza:
35%

És ez is volt megbeszélve, hogyha nekem terhes lesz az itthonlét, cserélünk.


Fura, a kérdésben még nem erről volt szó, ott még anyukádra akartad hagyni...

2021. dec. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/158 anonim ***** válasza:
83%
112, ja, van újabban egy mesemondó, aki egy történetből sem tudja kihagyni, hogy két hetes korától gyógytornász fejleszti a gyereket.
2021. dec. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/158 anonim ***** válasza:
81%

#128, neked is feltűnt?

Borítékolható, hogy ez a gyermek kéttannyelvű bölcsibe lesz beíratva..

2021. dec. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/158 anonim ***** válasza:
87%

#125, Nem értem, a gyerekvállalás kategória tele van olyan nőkkel, akik rínak, hogy a gyerek mellett semmire nincs idő, ha hazajön a férj, igenis álljon neki segíteni. Akkor fordítva miért gond?


Részben jogos, részben nem jogos. A beszámoló szerint a férjnek - jelen helyzetben - nem kell főznie, ami eléggé időrabló tevékenység (van pénz ebédrendelésre), teregetnie sem kell, mert van szárító.

De arra nem/sem képes, hogy egy ebéd helyett kettőt rendeljen, vagy a szárítóba áttegye a ruhákat. Helyette filmezik, mobilozik.

2021. dec. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/158 anonim ***** válasza:
88%

De nem akartál gyereket, akkor MINEK csináltál? Könyörgöm! Most már mindegy, de irtó felelőtlen vagy, már ne is haragudj, és szidhatod a férjedet, de a lányotokat KETTEN hoztátok össze.


Én sem akarok gyereket, és a párom kapálózhat akárhogyan, akkor sem lesz és pont! Miért? Mert ismerem őt, hogy ígérget, de nem tartaná be, leülne játszani stb... ami kettesben nem gáz, de ha gyerek is van...?

2021. dec. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/158 anonim ***** válasza:
82%

Kerdezo! Sok itt a troll..es van egy csupa buta ember is.

Erelyesen beszelgess el a ferjeddel. Kozold vele, hogy vege a vakacionak! Anyukad fog segiteni, ha erre nem hajlando, akkor megbeszelitek a valas menetet.

Amugy nincs annal frusztralobb dolog, mint amikor az ember hulla faradtan hazaer es varja a kupi, a kosz..Egy normalis ember nem erzi jol magat a koszban, de lathatod sokan vannak itt, akiknek a piszok a termeszetes.

A gyereked fejlodes erdekeben es persze sajat magad miatt is, vess veget ennek a sziesztazasnak!

Persze, hogy jo ez igy neki. Te ontod haza a penzt, mig o egesz nap a kanapen meresztgeti magat, rendelei a kajat..Azert ellenezte Anyukadat, mert mar elore tudta, hogy mi lesz es most a vilagert sem adna fel ezt a magas szintu kenyelmet. Egy lusta, maganakvalo here.

Az is milyen mar, hogy rad nem is gondol, csak zabal..

Beszelgess el vele, kozold, hogy marpedig ez es ez lesz, ha nem akkor valas! Te nem vagy senki csicskaja!

2021. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!