Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
 131/158 anonim ***** válasza:
67%

Nem olvastam végig a kommenteket, de felmerült bennem az a kérdés,ha elváltok,akkor hogyan fogod megoldani azt a helyzetet, hogy mész dolgozni és a gyermeked kivel fog maradni?OK az anyuddal,ne adj isten az anyud lebetegszik,vagy valami,akkor a kicsire ki fog vigyázni?!

Itt még az is probléma,hogy sokkal erõsebbnek érzed magadat a férjeddel szemben, mivel biztosan te keresel jobban nála.

Egyébként válj el, minek is kellett a házasság?!

2021. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/158 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ellene vagyok a nemi megkülönböztetésnek, mégis határozottan létezőnek érzékelem azt a tendenciát, hogy amennyire az anyák hajlamosak túlpörögni a gyerekről való gondoskodást, az apák éppen annyira hajlamosak túlságosan is beleszarni.

Én anyaként valahol kettőtök közt voltam. Órákat sétáltam az ilyen idős gyerekkel, elhordtam tornára, tartottam a napirendet. A játék annyira nem ment, mert kukucsozni szeretett, de az odafigyelést igénylő dolgokból szinte semmi nem kötötte le. A halál érdektelensége pedig demotivált, mert mit produkálom itt magam, mikor le se szar (lassabb fejlődésű gyerek is lett egyébként, és szerintem ez alapból bele volt kódolva - irigykedve néztem az anyákat, akiknek a tanítgatására ámulva figyelt a gyerekük). Dögfáradt is voltam, mert éjjelente 5-7 alkalommal kelt, ezért volt, hogy fél nap csak vonszoltam magam. Bolti babakaját még adtam neki, de krémtúrót már nem. Ha olyan folt lett a ruháján, ami más tárgyakra már nem kenődik tovább, rajta hagytam, mert tényleg úgyis foltos lesz a másik is, és pont nem érdekel, hogy skatulyából kihúzott-e a gyerek. De nem hagytam, hogy csokit töröljön a kanapéba és általános disznóólat csináljon. Főztem, a takarítás nagy részét megcsináltam, de volt amit csak akkor végeztem el, mikor a férjem hazaérve átvette a gyereket (vagy ő végezte el a munkát).

A férjed tényleg annyira beleszarik, hogy én is túlzásnak látom. Az a baj, hogy szerintem ezen a természeten nem tud eleget változtatni a rábeszélés. Add anyádnak a gyereket, mert az nonszensz, hogy egy szaros tornára sem tudja elhordani, annyira "ahogy esik úgy puffan" módon csinálja minden napjukat. Aztán annyit legyen a férjed a gyerekkel, amennyi időt értelmesen, normálisan tud vele tölteni. Mikor te is otthon vagy, vond bele a teendőkbe a gyerek körül. Az apróbb, ártalmatlanabb "hanyagságait", amik tőled sem lennének különösebben hibák, próbáld könnyedebben venni.

Szerintem az én férjem sem bírt volna a gyerekkel ilyen szinten, hogy ő legyen otthon vele gyeden, és igen, ez gáz. A gyerek nélküli életünkkel még tökéletesen elbírt (nem ugyanakkora kihívás felnőttként civilizáltan élni, mint ugyanerre rávenni egy totyogót). De ha 0-24-ben nem is, azért egy jó szintig és ideig a gyerekkel is elbír, és patentul gondoskodik róla, félnapokat tökéletesen abszolvál. Mindemellett szeretnivaló, emberileg nagyszerű férfi. Nem váltam volna el tőle azért, mert képtelen a gyesre.

2021. dec. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/158 anonim ***** válasza:
10%
Azt kihagytad a történetből, hogy arra mentél haza, nincsenek sehol, aztán apu kvánál volt, a gyerek az utcán a kocsiban aludt. Valamelyik rtl-es szarban ismételték a héten ezt a részt, látom, megihletett.
2021. dec. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/158 anonim ***** válasza:
28%

Miért mentél vissza dolgozni? Neked kéne otthon lenni, nem a férjednek. Edd meg amit főztél.

Bolti joghurtit ad, úr Isten, rosszabb mint a kokain😀😀

2021. dec. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/158 anonim ***** válasza:
24%
Én hiába vagyok itthon nem tudok takarítani mert jó ha 2 órát alszom. Nincs napirend, mert a gyerek nem így működik, igaz enyém csak 3 hónapos de van aki még a 13 honaposnal sem tudja elérni a napi rendet. Sikerült igazi férfivá valnod mert úgy beszélsz a férjed napi munkájáról mintha nem is nevelne azt a gyereket,pedig hidd el dolgozikvele eleget,persze nem viszi látványosan tornára és pletyizik a játszótéren, ő csak otthon szülő. Egy sima joghurt simán belefér a 10 honaposnak ha mellette rendesen eteti péppel és anyatejjel. Megsúgom rég megdőlt a tévhit miszerint ha nem időben alszik akkor tovább marad fenn.
2021. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/158 A kérdező kommentje:

Megoldódott a helyzet szerencsére. :)

Köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 23. 10:39
 137/158 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett?
2021. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/158 A kérdező kommentje:

Miért, a lányunk középiskolás koráig kéne ezen a problémán ülni?


Röviden, a lányunkkal az anyukám lesz, mi pedig egy időre külön megyünk, hogy átgondoljam a helyzetet és hogy mit is akarok ettől az egésztől, érdemes-e ezért küzdeni még.

2021. dec. 23. 11:24
 139/158 anonim ***** válasza:
90%
Ez volt a legjobb megoldás, meg merted lépni kérdező azért bátor vagy.
2021. dec. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/158 anonim ***** válasza:
32%
Jól tetted. Bár most majd biztos ígérgetni fog fűt fát.
2021. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!