Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
 141/158 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk jobban át kellett volna gondolni a gyerekvállalást ebbe a kapcsolatba, mert ha ilyen szintű probléma már váláshoz vezet, akkor ez már egy eleve halott kapcsolat volt.
2021. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/158 A kérdező kommentje:
Nem ez az egyetlen probléma.
2021. dec. 23. 12:23
 143/158 anonim ***** válasza:
83%
#142 nyomja vissza a gyereket a kérdező, vagy mire jó ez a "tanács"?
2021. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/158 anonim ***** válasza:
86%
Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek és viták is. Ha mindig arra vár mindenki, hogy mindig teljesen ok legyen minden a párunk hibátlan, akkor nem sok párkapcsolat lenne gyerek meg annyira sem. Sajnos az első gyerek érkezése sokszor okoz kapcsolati válságot, mert megváltozik a pár élete stb. Van mikor valakik nagyon akarnak gyereket, majd sajnos kiderül, hogy mégsem való annyira az egyiknek vagy mindkettőnek. Sajnos egyre gyakoribb és ezt nem lehet előre látni. Nem csak a felelőtlen gyerekvállalóknál esik meg sajnos. Szóval ez a minek szültél egy baromság a kérdező esetében.
2021. dec. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/158 anonim ***** válasza:
92%
Mi az, hogy ilyen szintű probléma? A férfi otthon van, nem csinál semmi, szarik a gyerekre. Ez nem probléma? Akkor szerinted mi?
2021. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/158 anonim ***** válasza:
59%
Azért a kérdező is hibás, hisz nem is akart gyereket. Én addig nem voltam hajlandó szülni amíg nem éreztem hogy itt az ideje. Pedig férjem már házasság óta nyüstöl, érdekes mégis ellen tudtam állni...
2021. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/158 anonim ***** válasza:
90%
Lehet lepontozni, de a kérdésben egy 10 hónapos gyerekről van szó. Szóval itt 2 éve vágtak bele a gyerek projektbe, úgy, hogy a kérdező nem is akart gyereket. A probléma amiről írt, ha akarnák simán orvosolható lenne, de mivel az egyéb problémákról nem írt, így gondoltam, hogy már egy kihűlt kapcsolat. Nekem mindegy, nem az én életem. Nálunk is voltak, vannak, lesznek problémák, de szeretjük egymást, mind a ketten akartunk gyerekeket, akiket normális családban szeretnénk nevelni, úgyhogy mi nem váláson, hanem a problémák megoldásán gondolkodnánk. Ha nem lennének érzelmek, akkor válnánk. Vissza nem dughatja a gyereket, mondjuk elég szomorú, hogy egy krémtúró megevése és pár elmúlasztott torna maga a pokol a gyereknek, de csonka családban felnőni nem gond, az öreganyjának lepasszolva.
2021. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/158 anonim ***** válasza:
78%
146.-at sem értem miért pontozzátok le. A kérdező nem akart gyereket, ez a gyerekvállalás után sem változott, mert a kicsi 6 hós kora után menekült vissza tőle a munkába, teljes munkaidőbe. Mondjuk totál ezt találom felelőtlen gyerekvállalásnak, még egy éves sincs, de már a nagyszülőnek van lepasszolva szegény, mert anyuka egy krémtúrónál annyira határozott tud lenni, de egy olyan dologban, hogy nem vállal valamit, amit nem akar, abba, mint egy hp belemegy.
2021. dec. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/158 anonim ***** válasza:
75%
Köszi 148. Ott a pont, bár nem izgat hogy lepontoztak ahogy facebookon sem izgat kapok e lájkot.
2021. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/158 A kérdező kommentje:
Aki szerint itt a krémtúró a gond és azon lovagol, annak nem tudok mit mondani.
2021. dec. 23. 16:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!