Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/158 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, nem a krémtúró, de mivel nem írtad le mi az igazi probléma, így igen, erre van kihegyezve. Gondolom nagyobb a probléma, mert egyébként a férjed belement volna, hogy anyukád segítségét vegyétek igénybe, minthogy most elváljatok, a gyerek pedig ugyanúgy anyukádnál. Igen, a férjed is, ahogy te is, beleunt a babázásba. Viszont te vagy, aki újjal mutogat a másikra, miközben te sem vagy különb. A barátnőm csinálta ezt, még nézni is rossz volt. Szerencsétlen gyerek, ahpgy a nagy könyvben le van írva, egészséges étel, fejlesztés stb., csak konlrétan a szülői szeretet nem volt meg,mert a szülei inkább napi 10 órát dolgoztak, holott bőven átlag felett éltek, csak ne nekik kelljen a gyerekkel foglalkozni.
2021. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/158 anonim ***** válasza:
58%
147-ben a jó válasz. Abba is lehet hagyni ezt a kérdést (ami talán csak egy kitalált kamu) - mert mit lehet még mondani annak, aki 5 hónaposan (szeptembertől) otthagyja a gyereket a pénzhajhászásért, el akarja marni az apát a gyerek mellől válással, mert derogál mosni, főzni, és milliós fizetéssel a gyakorin próbál megoldást találni a szánalmas, lelketlen, sivár életére? Semmit.
2021. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/158 A kérdező kommentje:

A "pénzhajhászást" én megélhetésnek hívom, mert bizony elég hamar felkopna az állunk, ha csak a minimumra törekednék. De kinek mire van ugye igénye.

Sosem derogált a házimunka, de ne az ordenáré rendetlenségre és kupira jöjjek már haza minden nap, meg hogy a gyereken ugyanaz a ruha van, ami még reggel lett foltos.

2021. dec. 23. 16:35
 154/158 anonim ***** válasza:
48%
Nézd nem akarsz babázni,de piros pont hogy ennek ellenére gondoskodsz róla. Viszont lehet téged sem izgatna a kupi babázás mellett. Enyémnek folyik a nyála, eszem ágában sincs állandóan ruhát váltani rajta egy folt miatt.
2021. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/158 anonim ***** válasza:
63%

Nézd nem akarsz babázni,de piros pont hogy ennek ellenére gondoskodsz róla


Piros pont, hogy gondoskodik a saját gyerekekéről? Van még hova süllyedni.

2021. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/158 anonim ***** válasza:
71%

"De kinek mire van ugye igénye." jó hogy nem "ugyi".

Az anyáknak általában meglepően természetes módon, a kisbabával összhangban: arra van igénye, hogy gondozza, nevelje, szeresse kicsinyét.

Az állatoknál is így van, a normális embereknél is.

De egyre inkább biztos, hogy kérdező kitalálta ezt az egész bolhacirkuszt: miért is halnátok éhen a milliós fizetésből adódó magas gyed alatt kérdező??

2021. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/158 anonim ***** válasza:
86%

Bátor vagy kérdező, de szerintem jól döntöttèl.

A férjed láthatóan nem tud felelősséget vállalni, olyan mint egy nagyra nőtt gyerek. Ő tényleg nyaralásnak vette ezt, hogy ő otthon volt amíg te dolgozol.

2021. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/158 anonim ***** válasza:
Én ugyanez vagyok, mint a férjed, de elég sokszor megcsinálom,amihez abszolút 0.0 kedvem van. Ennyi a titka, az elhatározás.
2022. nov. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!