Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/158 anonim ***** válasza:
7%

Eszembe nem jutna gyespapát játszani. Gyerek megy a bölcsibe, és annyi. Anyuka reggel elviszi, este hazahozza.

És eközben én is nyugodtan látom el a munkámat reggel 5-től este 5-ig.

2021. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/158 A kérdező kommentje:
A gyerek 10 hónapos. Egy ideig még bölcsi közelében sem fog járni. :)
2021. dec. 20. 19:44
 93/158 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy a 91-nek igaza van, egy nő esetén ha van sapka az a baj, ha nincs akkor az... Korábban az volt a nagy "nőpártiság" a válásnál, hogy havi 10 fillér gyerektartásért (amit be se lehetett hajtani) a nők nyakába varrtak minden felelősséget. Most meg az a divat, hogy a gyerek "érdekeire" hivatkozva teret engednek, hogy a kontrollmániás bántalmazó férjek még évekig f*ngassák az anyákat (közös felügyelet, láthatás stb). Ez a magyar valóság.
2021. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/158 anonim ***** válasza:
20%

"azért dolgozom, hogy neki jó élete legyen később is"

- pénze lesz, minden tárgya lesz, de ezt az első éveket - ahol veszekszel az apával, és rohangálsz a pénz után - nem fogja megúszni súlyos lelki sérülés nélkül, és boldogtalan lesz. Nem mondtad, hogy szerinted mi a boldogság, de mindegy. Ennyit tudtam segíteni - mert azért van ez az oldal, hogy egymásnak segítsünk. Befejeztem.


Szegény gyerek.

2021. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/158 anonim ***** válasza:
77%
#97: jaj, ezt az álszent passzív agressziót... Arrgh 🙈🤣
2021. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/158 anonim ***** válasza:
53%

Azért itt fikáz a kérdező mindenkit... Egy igazi troll...


Más szemében a szálkát meglátja sajátjában a gerendát nem.. értsd ahogy akarod... Csak reagálva ahogy válaszolsz hogy " kit érdekel ki mit tapasztal ÉN más vagyok... Bhahh azt csak HISZED hangya finggal sem vagy különb az ittenieknél elhiheted...


Zsazsogsz itt a fizetéseddel... Ami vagy van vagy nincs... De a jó szóba is belekötsz...

2021. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/158 A kérdező kommentje:
Szóba nem hoztam volna a keresetemet, ha valaki nem abba köt bele, hogy válás esetén miből tervezek megélni. De ja, én kötök bele mindenbe.
2021. dec. 20. 19:54
 98/158 anonim ***** válasza:
78%
#98: ez igaz, én is éreztem egy kis 'különleges hópihe' beütést a kérdezőnél, de azért eléggé nekiesetek a hímsovik... Az is lehet, h. trollkérdés. Mindenesetre érdekes felvetés, és sok hasznos válasz is született, úgyhogy talán valakinek segít majd így is.
2021. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/158 anonim ***** válasza:
68%
#100: Haha, amikor az ájtatos manóról lehullik az álarc 😀
2021. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/158 anonim ***** válasza:
7%
Tegyél erényövet a férjedre, és mondd azt neki, hogy addig nincs szex, amíg nem teszik azt, amit mondasz.
2021. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!