Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válni 10 hónapos gyerek...

Válni 10 hónapos gyerek mellett? Meddig kéne ezt tűrjem?

Figyelt kérdés

A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy szeptembertől újra dolgozom, és ő lesz itthon a lányunkkal. Én azt szerettem volna, ha anyukám van vele, a férjem ezt ellenezte, így lett ő. Na azóta felfordulás az életünk...


A napirendet egyáltalán nem tartja, tegnap még lefektette aludni délután 5-kor is a gyereket, én meg szenvedtem az altatással így éjszakába nyúlóan. Nem figyel rá, nem fejleszti, nem játszik vele értelmesen. Sétálni nem viszi, mert az neki unalmas, és hogy ugyanúgy elvan a teraszon is a babakocsiban, minek sétálgasson ezért vele fel-alá.

Nem azt mondom, hogy éhezteti, meg elhanyagolja, de pl. simán odaadja neki a bolti joghurtot, vagy krémtúrót, nem játszik vele semmiféle készségfejlesztő dolgot, nem hordja el tornázni, mert hogy csúsznak összevissza a napirenddel és nem érnek oda.

A háztartással sem foglalkozik. Hazajövök 5-6-kor akár, és ami vár, az a kupi, rendetlenség, mosatlan halom (úgy, hogy van mosogatógépünk, tehát csak bele kéne pakolnia. Vagy kérem reggel, hogyha lejár a mosógép, tegye már át a szárítógépbe a ruhákat majd. Este 8-kor még ugyanúgy a mosógépben voltak a vizes ruhák...

Vagy magának rendel ebédet, vacsorát, engem eszébe sem jut megkérdezni.


Konkrétan annyit csinál a gyerekkel, hogy tisztába teszi, megeteti és figyel arra, hogy amíg hazaérek, tuti életben legyen.

Ha mondom neki ezeket, szerinte csak kritizálom, meg hogy ő van itthon egész nap, ha neki nincs baja a kupival, nekem miért van?!


Mióta dolgozom, csak a gond van itthon, ő ezt úgy fogja fel, mint valami nyaralást, vagy nem tudom.


2021. dec. 20. 16:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 anonim ***** válasza:
90%
Ugy vagnam ki, hogy csak na!
2021. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/158 anonim ***** válasza:
91%
Ez így látszólag nem működik. Beszéld meg vele, hogy ok, kipróbáltátok, látszólag ez nem helyes. Ha anyukád még mindig vállalná, akkor próbáld rábízni, akár felesben az apával. Másik lehetőség, hogy te mégis maradsz otthon és férjed megy vissza dolgozni. Mielőtt válás szóba jön, ezeket a lehetőségeket próbáljátok ki.
2021. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/158 anonim ***** válasza:
86%

Nem tűrném el.

Az enyém is felvetette, hogy ha lejár a csed, akkor ő lenne itthon a kisfiunkkal, de egyből elvetettem azt az ötletet, mert tudtam, hogy ugyanaz lenne, mint nálatok.

Te dolgozol, ő otthon vakarja a picsáját, pihenget és még neked kell munka után mindent csinálnod plusz a gyereket is leszarja, te altatod éjszakába nyúlóan, mikor te másnap dolgozni mész.

Ultimátumot kell neki adni, ha nem szedi össze magát, akkor mehet amerre lát.

2021. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/158 anonim ***** válasza:
86%
hát nekem nagyon nagy csalódás lenne, hogy a gyerekemnek mindenféle cukros krémtúrót ad enni,meg nem foglalkozik vele. Aztán meg ha visszamaradott lesz,mert egész nap csak vegetált szegény gyerek,akkor meg a te gondod lesz felzárkóztatni. Erről az jutott eszembe,hogy olvastam,hogy az állami gondozott gyerekeknek sokszor 5 évesen is komoly problémájuk van az evéssel meg a nyeléssel,nem tudnak beszélni, mert az otthonban egész nap csak fekszenek 1 évesen is, nem játszanak velük, meg olyan kaját kapnak ami a nevelőnek kényelmes. Szerintem nagyon gyorsan bízd anyudra, mielőtt baj lesz.
2021. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/158 anonim ***** válasza:
88%
Azért ajánlkozott, mert akkor pihenhet. Igazából a gyerekre is magasan tesz. Nem is az a legnagyobb baj, hogy kupi van, hanem, hogy nem érdekli a saját gyereke. Miért csináltatok utódot?
2021. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/158 anonim ***** válasza:
81%
Hát kérdező meg 3as! Ha ilyen a pártok alapból akkor miért vállalatok a gyereket amúgy?
2021. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 anonim ***** válasza:
2021. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/158 anonim ***** válasza:
17%
Hat pedig sok anyuka is van igy, egyszeruen faradt mert a babara figyelni kell tenyleg. Szoval en megertem ha kupi var otthon es hasonlok, szerintem orul ha el. Forditott esetben bejem sem esne jol h a ferjed szerint csak hawaizol.
2021. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/158 anonim ***** válasza:
31%

Válni??? Emiatt? Hülyék vagytok?

Sok-sok beszélgetés, mert ez így ha téged zavar, az nyilván nem jó, de egy rendetlen férj még nem válóok.

2021. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/158 anonim ***** válasza:
87%
Engem ami érdekelne, miért te mentél vissza dolgozni?Nem hiszem,hogy ez ok lenne a válásra,viszont az nagyon sokat számit,hogy szeretitek -e még egymást tiszta szivbõl.Az irásodban eléggé ridegen irsz.
2021. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!