Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bunkó vagyok amiért...

Nagyon bunkó vagyok amiért ennyire kiakadtam?

Figyelt kérdés
Volt itthon a polcomon kb 1000FT,most viszont csak 200Ft van. Névnapomra kaptam mamámtól,és abból akartam kimenni a strandra ma. Mikor észrevettem h eltünt akkor elkezdtem kiabálni h "ki volt az tetves tolvaj r.ibanc aki elvitte a pénzem?!". Nagyon ideges voltam,mert idén elősször most tudtam volna kimenni a strandra,én azt hittem h a tesóm volt az,és ha hallja milyen ideges vagyok akkor vissza adja a pénzem. De mikor így kiabáltam akkor anyám futott be a szobába és vágott pofon,majd a képembe ordította h ő vette el h cigit meg kenyeret vegyen,és fogjam be,mert reggel én nyafogtam h éhes vagyok egyem a kenyeret.
2010. júl. 16. 14:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/164 anonim ***** válasza:
17%

Az én szememben tudod mindegy, hogy kinek szánta a "tetves tolvaj r.ibanc" kifejezést, én biztos, hogy nem tűrném el, hogy a 12 éves gyerekem így beszéljen, még akkor sem, ha igaza van/lenne valamiben.


A további kommentjeiben sem épp a normális viselkedéséről győzőtt meg, pl. "anyám itt dilizik". Mi az, hogy dilizik?

Elfelejti, hogy az anyjáról beszél, arról az emberről aki megszűlte, felnevelte. Számomra ez a szomorú.

2010. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/164 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen szülőnek kéne visszabilleni ,a sok poháron csüngő füst kazánnak,lop a saját gyerekétől cigire, aztán meg neki áll följebb.És igenis a szenvedélybeteg lop csal hazudik,üt vág,mert kell a cigi a pia stb. A gyerek nem számit csak h anyuci füstölhessen szánalmas.Nagymama azt a pénzt az unokájának szánta gondolom nem cigire,helyébe az anyukát vágnám pofán hogy visszabillenjen.
2010. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/164 anonim ***** válasza:
90%

Mindig a gyerek a hibás, történjék bármi. Én soha nem beszélnék így, ez tény, de attól még vannak dolgok, amiben igenis igazat lehet adni a gyereknek és láthatóan a többség itt is a gyereknek adott igazat. A kislány azt mondta a kenyér nem is kellett, mert ebédeltek.


Ja és a kislánynak ugyanúgy lehetett ennyire rossz napja, mint az anyukájának, de úgy tűnik ez manapság szülői kiváltság egyesek szerint.

2010. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/164 A kérdező kommentje:

nem vagyunk cigányok!

és tényleg nem értem miért vett anyám kenyeret,mikor nem is olyan ebédet csinált amihez kellene. Mikor reggel kérdeztem h van e kaja,azt hittem h maradt előzőnapról kenyér,vagy lehet tojást sütni vagy vmi. Felfogtam h csak ebéd lesz,és nem hisztiztem h éhes vagyok.

Csak feleslegesen dobta ki a pénzem az ablakon

anyámnak a fizuval meg a csp,meg az árvaságival együtt a bevétele 050 ezer ft körül van. Annaka 1.5 szobűs lakásnaka fenntartása nem olyan vészes. A rezsink 15 ezerben megáll,és ebbe benne van a víz is! 18 körül vana gáz,a villany meg 6000. Tudom mert szinte mindig én megyek a postára feladnia csekkeket. Bőven jut kajára,sose éhezünk meg semmi ilyesmi,és még több pénze lehetne anyámnak amit magára költ ha nem szívna el annyi cigit. Napi 23 doboz elfogy neki

2010. júl. 16. 16:29
 75/164 anonim ***** válasza:
0%

Mert egy 12 éves gyerek tényleg átlátja, hogy miaz ami kell és miaz ami nem. Igaz?

A 80-90eFT-os fizetés is jó, mármint szerinte.

Szegény még gyerek, ezáltal még nem tágult ki eléggé a látóköre és azt hiszi mindíg, mindenben igaza van.

Persze, van amikor igaza van, de az akkor sem jogosítja fel ilyen beszédre.

Mennyivel egyszerűbb lett volna odamennie és megkérdeznie a tesóját vagy az anyját. Nem?

Ehelyett fogta magát és ordenáré módon elkezdett ordítani.

Szép. De védjétk meg nyugodtan és legyen az anya az utolsó szemét, adjátok a lovat a gyerek alá, viselkedjen továbrra is így.

2010. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/164 A kérdező kommentje:

meg különben is ha megszült akkor már ne vesse a szememre h eszek,iszok fürdök és van hol aludnom!

nem aza szülő dolga ha kiskorú gyereknek az alapvető szükségleteit biztosítsa? Mert ezek csak az alapvető dolgok amiket kapok. van kaja,tudok aludni,meg tudok fürdeni. Egy kezemen meg tudom számolni mikor kaptam új ruhát vagy akármit! Mindig a tesómnak vesz,mert ő már kinőtte a régit- A régi meg jó lesz nekem. Vagy azért kapja tesóm a ruhát mert az már jó rám is,és ha a tesóm nagyon elhasználja akkor neki is kell egyet vennie meg nekem is. Így meg csak egyet kell.

Amúgy meg ha tudtam volna h anyám vette el a pénzt akkor eszembe se jutott volna így beszélni. De nem mondta egy r.ohadt szóval se! Pedig már órákkal ezelött elvette mielött én észrevettem volna.

2010. júl. 16. 16:35
 77/164 anonim ***** válasza:
12%

Óhh drága életeim, nehogy azthigyjétek már hogy halálra kereste magát a munkáért. Azthiszem hogy az ilyenkor 40-45 fokos magtárban sepreni vagy kinnt a napon kapálás helyett lemondott volna a strandról...


Még itthon lakom a szüleimnél, a nyáron kb. ilyen 1 napom:

7kor felkelek kimegyek kapálni, vagy vágom a fát kb. 10ig

Délben, szerencsére megadatik, hogy a nagymamám főzzön rám.

Nagymamámnak ilyenkor ebéd után kb. 2-ig segítek az udvarban, eztán hazajövök pihenni.

Este elmegyek strandra vagy focizni.

Azért csinálom, hogy ha a szüleim este 6-kor hazaérnek a munkából már ne kelljen ilyenekkel foglalkozniuk.


De egyesek csak követelőzni tudnak, teljesíteni nem...

2010. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/164 anonim ***** válasza:
25%

"A rezsink 15 ezerben megáll,és ebbe benne van a víz is! 18 körül vana gáz,a villany meg 6000."

Ok, bocs, kekeckedek kicsit.

Ez eddig 39.000Ft.

De!

Közösköltség? Van?

TV? Telefon(ok)?

Kaja?

Ruha?

Autótok van? Csak mert akkor benzin?

Iskolai kiadások? Értem ezalatt például tankönyvek, táborok, különböző rendezvények.


Pikk-pakk elmegy 150eFt.

Amúgy a napi 2-3 doboz cigi tényleg sok!

2010. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/164 anonim ***** válasza:
7%

"nem aza szülő dolga ha kiskorú gyereknek az alapvető szükségleteit biztosítsa?"


De igen, a gyereknek, meg az a kötelessége, hogy rendesen tanul, normálisan viselkedik és segít a szülőknek, mert ezzel is az életre készítik fel.

Nem azért kell mosogatni, mert a szülő lusta, hanem hogy a gyerek lássa, hogy mivel jár az élet.


Drága szivem, Te csak követelőzni tudsz.

Maradtál egy kis 12 éves fruska a szememben.

2010. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/164 A kérdező kommentje:
nincs autónk,a rezsi az a közös költség. csak mindenki azt mondja h rezsi. Ruhát mint irtam nekem nem szokott venni,a tv csomag meg akciós 3000Ft és 50 csatorna van benn.Anyámnak meg tesómnak van mobilja,én meg majd azt mondta h ballagásra kapok.
2010. júl. 16. 16:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!