Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
86%

Oké hogy valóban elvárható lett volna a segítség, de ha ők olyanok hogy nem érdekli őket az unoka, akkor nem lehet rájuk erőltetni.

Ez nekem úgy hangzik mintha másokra akarnád kenni hogy elrontottál valamit az életben és nem úgy sikerültek a dolgaid ahogy eltervezted. Bevállaltátok a gyereket, a ti döntésetek, a ti felelősségetek. Arra apelláltál amikor terhes voltál hogy majd megszülöd a nagyszülőknek, majd ők lesznek ott vele míg ti tanultok? Erre nem lehet szülni. Csak akkor érdemes, ha az ember tudja hogy segítség nélkül is elboldogulna.

Ettől még persze megbuktak mint szülők, mint nagyszülők, de elég gáz mikor az ember hoz egy döntést, megpróbálja másokra hárítani, aztán még ő vagdalózik ha nem úgy van ahogy ő előre leosztotta a dolgokat.

2021. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
85%

Bocs de én velük értek egyet. A gyereket TI vállaltátok ilyen helyzetbe. Nem kellett volna eleve arra számítani, hogy majd a család segít. Igen, jobb esetben segítenek, de ha nem akarnak akkor el kell fogadni, pont. Magatoknak vállaltátok a gyereket, nem nekik.

Elég nehéz elhinni, hogy ilyen korlátolt és számító gondolkodással te mérnök leszel. :S

2021. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz kérdés, de szerintem nincs igazad, és nem jogos, hogy haragszol emiatt rájuk. A párod szülei dolgoznak még? A te szüleid attól hogy súlyos betegek, nem tudtak volna segíteni?
2021. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
88%
Ti vállaltátok be a babát rosszkor és azzal kezded vállaltátok az ezzel járó felelősséget, hát ez is az. Ha volt anyagi segítség egyik oldalról, akkor felvehettetek volna egy bébi szittert. Vagy felváltva vigyazhattatok volna rá. Picit jogos a sertődöttség de a reagálás erre egyáltalán nem jogos.
2021. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 A kérdező kommentje:

Azthiszem itt sokan nem olvassák el rendesen amit írtam:

- Nem lehet szünetet tartani az egyetemen, ha tartasz akkor kibuksz, mert ez a mostani szabály, és nehéz újra bejutni az új szabályok miatt.

- Nem értem hogy miért nem tudnak NÈHA segíteni, kire számítson az ember ha nem a családjára



Talán ti se segítetek a családotoknak soha? Igen, nehéz átélni egy fiatal párnak az életét, ha nem tapasztaltuk a saját bőrünkön. Úgy hangoznak ezek a válaszok hogy szerintetek inkább ne tartottuk volna a gyereket - pontosan amit az anyósom/apósom gondol. Milyen világban élünk már. Mindegy, nekünk már nincs szükségünk segítségre, csak pár hónapig kellett volna NÉHA bevásárolni vagy figyelni a gyerekre.

Ja, és szerintem akiknek nincsen gyerekük és nem tudják milyen amikor jönnek a fogak, nem tud aludni és beteg, az inkább ne kommentáljon.

2021. júl. 18. 14:07
 6/88 anonim ***** válasza:
78%

Öregem, ahhoz képest hogy tanult ember vagy, ritka nagy szemellenzőt viselsz, ráadásul odáig ragadtatod el magad, hogy a gyermeket is eltiltanád tőlük... szedd már össze magad, és légy férfi! A dolgokon nem változtathatsz, megtörténtek. De elérhetsz egy változást, hogy a rokonok segítőkészebbek legyenek.

Ez a "család a legfontosabb" dolog csak a Halálos iramban működik mindig, de te nem vagy Vin Diesel. Óriási nyomás van a világon az embereken, ez a ragály elültette a félelmet az emberek szívében. Ez is lehetett az oka annak hogy nem akartak segíteni. Talán nekik is megvan a saját napi rutinjuk, amibe sajnos nem fért bele a babaőrzés. Légy nagylelkű és lépj túl a sérelmeiden, légy felnőtt!

Olyannal büntetnéd a nagyszülőket ami a legnagyobb fájdalom lenne nekik. Komolyan nem hiszem el, hogy egy komoly, iskolázott férfi ennyire kicsinyes, bosszúálló, és gyerekes legyen. Óvodás korban ez a viselkedés elmegy, de így. A barátokat meg sem kérdem merre voltak, persze rájuk nem haragszol.

Mindegy, már túl vagytok rajta. De kezelhetnéd jobban is a dolgokat.

Ne égess fel minden hidat, talán máskor majd maguktól jön a segítség felajánlása tőlük.

2021. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim válasza:
87%

Szerintem nem jogos a kiakadas!

Amikor teherbe estel tudtad hogy tanultok mindketten gondolom ezt merlegeltetek is majd úgy döntöttetek hogy szülők lesztek a tudattal hogy nem lesz egyszerű tanulás mellett egy kis babával ergo azt a picit magatoknak szülted és nem a nagyszülőknek.

Rájuk erőltetni abszolút nem szabad!

Ti gyermeketek ti felelősségetek!

Tudod ha valaki szülővé válik ha akarja ha nem az élet legszebb dolga és igen rengeteg lemondással jár!

2021. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
91%

2 félévet lehet egymás után passzíváltatni még mérnöki szakon is. Közben is lehet pl a párod jegyzeteiből tanulni, ha épp ráérsz, akkor amikor te fogod azt tanulni, kevesebb idő kell hozzá. Vagy akár a párod is mehet 1-2 passzív félévre. Magatoknak szültétek a gyereket, nem jogos, hogy a nagyszülőkre akarod passzolni.

Ha egyetemisták vagytok, akkor a szüleitek még nagy valószínűséggel dolgozó emberek, nem nyugdíjasok. Elvárnád tőlük, hogy napi 8 óra munka után vagy munka helyett a gyerekre vigyázzanak? Így is el vagytok tartva, a szülők pénzén játszotok családosat. Meg kéne inkább köszönni!

2021. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
94%

" Nem lehet szünetet tartani az egyetemen, ha tartasz akkor kibuksz, mert ez a mostani szabály, és nehéz újra bejutni az új szabályok miatt."


Ez nem így van.

2021. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, úgy beszélsz mintha itt senki nem végzett volna egyetemet és senkinek nem lenne gyereke. Tudod, ezektől nem vagytok különlegesek, ezek teljesen természetes dolgok az életben, a nagy többséggel szintén megtörténik és pontosan tudja hogy milyen egyetemistának, vagy szülőnek lenni.

Csak normáliséknál úgy megy a dolog, hogy tudatosan tervezik a jövőt, a családot. Védekeznek amikor nem aktuális a babaprojekt, ha meg mégis becsúszik, akkor két lehetőségből választanak vérmérsékletük szerint: vagy elvetetik, vagy áldozatokat hoznak érte.

Ti azt vártátok, hogy majd más hoz áldozatot a ti gyereketekért, mert nektek minden kell, de azonnal. Elég infantilis gondolkodásmód.

2021. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!