Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
87%

"mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni?"


Tudod, a nagyszülők már felnevelték a saját gyerekeiket. Az unokával már csak a jó vége marad :) És ne a gyereket büntesd, szüksége van nagymamára és nagypapára.

2021. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
19%

Én meg a kérdezővel értek egyet

Ne haragudj,de nem igaz,hogy heti 2x nem tudtak segíteni


Nem minden napos bébi csősz kellett nekik hanem segítség


Igen igaz, hogy ők döntöttek arról,hogy jó maradjon a baba és nem várhatod el mástól,hogy majd ő nevelje a gyereked,de a család az első


Néha be kell segíteni,szeirntem nem nagy áldozat



Anyósom a szülés után 3 hétig volt nálunk, igazából semmi dolga nem volt

Én főztem mostam takarítam

Baba csak aludt evett, pelust cseréltem

Amikor igazán kellett volna anyós segítsége akkor meg ránk se nézett,és még ő kérte számon,hogy de ő 3 hétig volt mellettünk

Ja igen,de kb semmiben sem segített,csak unokázni jött

2021. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
18%
passziváltathattad volna azt a félévet mikor megszületett. persze még azelőtt hogy a félév elkezdődött. amúgy én megértelek, szerintem nagyon nem jó jel, hogy már az elején ennyire nem hajlandóak segíteni. igen, tudom hogy nem a nagyszülők nyakára kell szülni, de azért az szerintem nem oké hogy konkrétan NULLA segítséget kaptatok tőlük. ennyire nem érdekli őket a saját gyerekük és az unokájuk? oké ne szeresség a menyüket, de hogy a saját vérük se érdekli őket?? ezek után én se lennék kíváncsi arra a pereputtyra.
2021. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
90%

Cuncika.. Az meg van, hogy MAGATOKNAK vállaltátok a gyereket?

pszt! Megsugom az ég adta világon senki nem köteles még a nagyszülő sem semmiben sem segíteni, sem anyagilag, sem pesztrában.

Nem, nem jogos hiába hápogsz.

Ha nem lennének a szülők egyik oldalról sem, mit csinálnátok?

Milyen gáz már, hogy ahhoz elég felnőtt vagy, hogy gyereket gyárts, de ahhoz már nem,hogy anyagilag stabilan megálljatok a saját lábatokon?

Vagy megoldjátok a gyermeked felügyeletét?

Ti akartátok a gyereket..

2021. júl. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
24%

Kérdés, hogy milyen segítséget kértetek. Az írásból nekem úgy jön le, hogy csak a vizsgaidőszakra és az előtte lévő 1-2 hétre kértétek és nem folyamatosan.

Mert folyamatos segítséget nem várhatsz el, akármekkora sz*rban vagy, ez tiszta sor.

De ha "csak" a vizsgaidőszakról és az azt megelőző 1-2 hétről beszélünk, és akkor sem folyamatosan, csak alkalmanként, akkor igazad van, ennyit segíthettek volna.

Bárhogy volt, az sokat elmond a szüleiről, hogy egyáltalán semmit sem segítettek, alkalmilag sem. Meg az is, hogy ezért nem akarnak eljönni az esküvőre. Már ez az utóbbi is elég lenne számomra ahhoz, hogy bontsam velük a kapcsolatot. Mert milyen az, hogy ha valamin összevitatkoztok, akkor már zsarolgatnak, hogy akkor nem jönnek az esküvőre. Tudod mit? Ne jöjjenek, ennyi.

Ti meg keressetek más kapcsolatokat.

2021. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
18%

"Az meg van, hogy MAGATOKNAK vállaltátok a gyereket?"

és ebből az következik hogy a nagyszülők teljes érdektelensége elfogadható? hogy se a fiuk se az unokájuk nem érdekli őket? nem várható el hogy ingyen és bérmentve bébiszitterkedjenek. de azért érdekelhetné őket a saját vérük. szerintem ez a teljes érdektelenség a legnagyobb baj itt.

2021. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
85%

26#


Egy nagyszülőnek nem kötelező szeretnie az unokát. 🤷‍♀️

Bármily hihetetlen is.

Nem mindenki nagyszülő típus..

Ha pedig az egész család nem akar elmenni az esküvőre akkor nem a többség a kakukktojás meg a hunyó. Ez vajon eszedbe jutott?

2021. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
95%
A nagyszülők szerintem itt még dolgozó emberek és nem unatkozó nyugdíjasok. Munka mellett sok a "csak" pár hétre való vigyázás plusz vásárlás is. Kérdező manapság neten is tudsz a Tescoból vásárolni kiszállítással. A szülők pedig valszeg dolgoztak és nem volt idejük vigyázni a csemetére és őszintén buta, egyetemistáknak nem is lenne kedvem akik ilyen felelőtlenül szülnek. Attól félnek hogy a kis szívességből állandó pesztrákat csinálnátok belőlük. Mint a sógornőm. Elején csak a szülés utáni depresszió miatt költözött be pár napra, most meg már minden pénteken ott alszanak vasárnapig akkor is ha beteg az anyós, após vagy a gyerek...
2021. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
23%
#27 jogos. de meg tudom érteni a kérdezőp haragját is. én olyan családban nőttem fel ahol összetartunk. és nem szeretnék megszokni egy olyan családot ami meg nem.
2021. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes, egy cseppet sem nehéz kérdés. Ugye a gyerkőcöt nem a nagyszülőnek csináljuk, és nem minden nagyszülő tekinthető automatikusan gyerekmegőrzőnek. Mint ahogy testvér, nagybácsi, egyéb rokon sem, mert gondoljuk, úgyis ráér. Nos, a másik ember idejét nem szokás beosztani, ily módon tehát el sem várható az, hogy felajánlják az, hogy majd vigyáznak rá akár egy napra, akár két hétre. Nem mindenki "gyerekmániás" (ezt a szót nem pejoratív értelemben használom, hanem arra, aki tényleg szívből imádja a lurkókat), meg nem is mindenki tud velük foglalkozni, és ezt tiszteletben kell tartani.
2021. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!