Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
93%
Figyelj, ha mérnöki szakon vagytok talán van egy kis eszetek. Aki nem bír a gyerekkel az ne csináljon. Mi van ha holnapra megözvegyülsz és egyedül maradsz a gyerekkel? Vagy költözni kell messzire? A gyerek a ti “játékotok” a pároddal, nem társasjáték amiben mindnekinek részt kell venni. Szaporodáshoz nem kell sok ész, nem értem miért vársz el valami olyasmit hogy mindenki hason csúszva segíthessen nektek mert jajittenkém hát nem becsúszott a kisbaba szegény egyetemista kisgyermekeknek? Nem. Felnőtt emberek vagytok akik egy másik életért felelősek. Ha anyuci meg anyósci segítsége kell még a mindennapokhoz, akkor bőven elég lett volna még egy műanyag baba
2021. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
93%

Anya vagyok kérdező és már munka mellett és gyereknevelés mellett is szereztem diplomát az első mellé, amit anno nappalisként végeztem.


Ne haragudj, de én is csatlakozom a fenti válaszolókhoz. Nem jogos a sértődésed, alaptalan a haragod és nagyon nincs igazad.


Egyrèszről OK, hogy megtartottàtok a kicsit- saját döntés, dicséretes. Másrészt mondjuk a felelőtlen védekezésed miatt SZÁMONKÉRNI másoktól azt, hogy mit tesznek vagy mit nem... enyhén szólva is agresszív és buta dolog.


A segítség azt jelenti: nem kötelező, NEM ELVÁRHATÓ, aki adja önzetlenül adja ès pont annyit, amennyi neki nem okoz gondot.

Nagyon fordítva ülsz a lovon, hogy azért paláverezel, mert neked jár, jogos.

Tudod, ha az én rokonom lennél ilyen követelőző, számonkérő, felhánytorgató stílussal, akkor nekem sem lenne sok kedvem ajnározni benneteket (és ha màr te beszólnál, hogy “de mi az, hogy nem”, akkor én joggal mondhatnám, hogy felnőtt módon kellett volna szexelni/védekezni, ne rajtam akard leverni, hogy terhes lettèl”- ugye ez milyen rossz érzés lenne neked???

Na ugye...


Több szerénységgel, VALÓDI KÉRÉSSEL, a legkisebb gesztus megköszönésével és elfogadàsával többre mèsz és elegánsabb. Tanult, jószívű emberhez, anyához méltóbb viselkedès lenne.


Mi az, hogy a párod szülei menjenek TAKARÍTANI?!?! Ti ketten vagytok felnőttek, egy darab gyerek mellett sem lehet beosztani? Akkor 1500-2000 Ft/h és profi, fizetett segítség jön. Ha nem oltàri kupi van, akkor heti 5-6 óra bőven elég, tehàt egy tizesből megvan/ ennyiért megéri hisztériàzni a rokonsággal?

(Gondolom, amikor nagy kegyesen “megtartottàtok” a picit, akkor az anyagiakat is számba vettétek!!!)


Nekem az is nagyon szomorú, hogy neked simán evidencia, hogy a nagy beteg szüleid finanszíroznak titeket... talán a saját gyógykezelésük előrébbvaló lenne... bicskanyitogató az is, hogy “CSAK ANYAGILAG VOLTAK KÉPESEK SEGÍTENI”...

:(


Egyébként pedig ha nem tudott egyiktek sem passzivàltatni, levelező képzésre menni, akkor ne hosszú, egyéb okokra hivatkozz, hanem írd le becsülettel, hogy nyakatokon a diákhitel vagy már annyit csúsztatok a gyerek előtt is, hogy kivágnak, ha nem teljesítetek... èn làttam belülről felsőoktatási intézményt nem egyet, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy LEHET halasztani, ha előtte is legalább annyira odatetted magad, mint most...

(Nekem pl baleset utáni súlyos műtétem volt anno, fèl év csak a rehab volt- érdekes, tudtam halasztani a képzést ès nem büfészak volt)


Szóval ha elfogadod egy ismeretlen tanácsát: hátrább az agyarakkal.

Az egyenesen szívtelen, hogy valahol a picit bünteted azzal, hogy nem ismerheti meg az apai nagyszüleit az elvárás-tengereitek nélkül...

Tudod egy nagyszülőnek (normáliséknál!) elsősorban jogaik vannak, nem takarítani meg főzni meg ingyen cselédnek kellenek!

Kérlek gondolkodj el ezen.


(...ja és még egy szösszenet: kis gyerek kis gond, nagy gyerek meg nagyobb :) / ez a mondás sem alaptalan- ne vadítsd el a rokonságot, ne használd ki a hozzátartozóid se anyagilag (!), se egyéb módon, mert később még szükséged lehet rájuk. A munka világában egy iskolás gyerek nyári felügyelete sem leányálom pl és hidd el nekem, hogy a fogzàs olyan apró gondnak tűnik majd, hogy csak na...)

2021. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 anonim ***** válasza:
73%

6- os vagyok: valamiért nem esett le hogy te nő vagy, ne haragudj! Ám ettől még ugyanaz a véleményem, csak ahol azt írtam légy férfi, nos ott légy nő. A lényeg hogy a csalódottság és a megbántottság miatt, nem fordíthatsz hátat a családodnak, még ha ők meg is tették( na itt a Vin Diesel idézet)

Anyaként számtalan feladat áll előtted, amit meg kell oldanod, de már nem futamodhatsz meg, akkor sem ha segítség kilátásba sincs. Ott van a párod, oldd meg vele együtt. Hallgasd meg és fogadd el a másik indokait, hogy miért nem voltak ott. Ha látják a kisbabát, berobban majd a kötelességtudatuk is.

Végezetül pedig, szerintem egy kisbaba a legnagyobb karrier, szóval sose bánd hogy megszülted. Kitartást és jó egészséget Nektek!

2021. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
94%

Bevallaltatok, oldjatok meg, es szakadjal mar le a parod szerencsétlen szuleirol!

Tessek akkor fizetett segitseget fogadni, bolcsibe adni, amint lehet, stb stb, ha nem birjatok. Egyebkent passzivaltatni is lehet, nem tudom mirol beszelsz.


Ezert nem vallalunk gyereket akkor, ha meg szinte mi magunk is gyerekek vagyunk, de mostmar mindegy.

2021. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
94%

Olyat is ismerek akinél az apa lelépett a baba hírre, így egyedül vállalta a barátnőm.

Segítség 0, több 100 km-re éltek a szülei...Az albi fizetésébe tudtak csak beszállni.

Ő konkrétan 0-24 egyedül volt a gyerekkel, mellette egyetem. Mégis levizsgázott és nem picsogott ennyit mint ti. Elég pofátlanok vagytok, így elvárni a segítséget nem lehet! Esetleg akkor ha a nagyszülők sírtákki, hogy tartsátok meg a babát cserébe vigyáznak rá. De mivel ezt nem írtad, sőt, saját ötletetek volt a szülői tiltakozás ellenére, most szépen egyétek meg amit főztetek.

2021. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
90%
Elhiszem,hogy rosszul esett,de ti vállalatok gyereket.Nekik nem kötelező vele kapcsolatban semmi,ha van kedvük,idejük,energiájuk akkor segítenek,ha nincs,akkor nem.Ez ilyen.Nem minden nagyszülő egyforma.És amúgy meg igen,a nagyszülő"dolga"pont az amit leírták:babusgatni,hazamenni.Minden más már extra.Ők a saját gyereküket már felnevelték,a tiédet neked kell.Nekünk 4gyerekünk van,élnek a szüleink,sosem kértem őket,hogy takarítsanak,főzzenek stb ránk,mindent ketten oldunk meg.Ha valami olyan volt,ahová muszály volt menni,és nem vihettük őket, akkor a tesóm jött velünk és még ügyet intézzük,stb addig adtam pénzt fagyira,vagy játszótereztek,de ilyen nagyon ritkán volt,hogy mindkettőnknek egyszerre volt olyan dolga.Ez senkitől nem elvárható dolog,ezt vagy felajánlják,vagy nem.Szerintem jogtalanul vagy mérges igen.
2021. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
88%

Jó alacsony az elvárás az egyetemeken manapság ha ilyen helyesírással és fogalmazási készséggel rendelkező jelentkezőket is felvesznek....



Jogtalanul vagy mérges. Te vállaltad a gyereket a pároddal, nektek kell vele mindent megoldani. Ha kapsz segítséget, akkor örülsz neki és megköszönöd, ha nem kapsz, akkor megoldod magad.

2021. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
93%
Hát kérdező, tényleg kissé el vagy tévedve. Én is megertem, hogy ha nemet mondanak a segítségkéresre, az rosszul esik, viszont akkor bébiszittert kell fogadni, míg tanultok. Ha tényleg nem lehet passziváltatni. Mert azért azt nehezen hiszem el, hogy nem lehet, baba miatt méltányosságból minimum az anyának bárhol megadják, csak egy kicsit kellett volna utánajárni. Nem jogos, hogy így fel vagy háborodva. Ha gyereket szülsz, másnak rajtatok kívül nincs vele kötelessége. Elég durva, hogy emiatt tiltanád...
2021. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
24%

Én az egyik félnek sem tudok igazat adni.


Egy azért,hogy ti szerintem nem voltatok felelősségteljesek,amikor jött a pici.



Az oké,hogy nem szerettétek volna elvetetni,ezt én teljességgel megértem,én sem vagyok abortusz-párti.

De egy csomó fogamzásgátló eszköz van,óvszer,gyógyszer,esemény után tabletta.Ezek pedig tök jó dolgok.


Ti vállaltátok,tudtátok is,hogy milyen nehézséggel jár.


Viszont másrészt,a szülők is besegíthettek volna alapjáraton.


Más nagyszülő mindenben besegítene,mindent megadna.

De ők meg basztak erre.



Meg lehet engem kövezni a véleményemért,de szerintem most mind a két fél hibás most valamennyire.

2021. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
92%

Anyósék valóban vigyázhattak volna néha a gyerekere, de azt nemt udjuk, hogy dolgoznak-e vagy nyugdíjasok. Számon viszont nem kérheted.

Azért a takarításra és bevásárlásra is őket kérni meg, már kicsit extrém.


Miért nem fogadtatok bébi szittert?


" hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk?"

Tudod, nem egy és nem kettő olyan embert ismerek, akik kisgyerek mellett jártak egyetemre, és még dolgoztak is. (És nem valami büfé szakot végeztek.)

2021. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!