Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
96%

Ezt írtad: "De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett"

Az tény, hogy a felsőoktatást nem lehet gyerek köré szervezni (nyilván ez nem az az élethelyzet, amikor gyereket kell vállalni). Nincs szülési szabadság egyetem alatt. De lehet passziváltatni (egyhuzamban 2 félévet), lehet levelezőre menni, ha a napi teendőidbe nem fér bele az órákon való részvétel.

Nálunk is volt egy nő, pici pár éves gyerekkel próbálta a nappalit csinálni. Egyik félévben volt 3 hónapos szakmai gyakorlat (heti 40 óra, tehát teljes munkaidő), a diploma megszerzéséhez szükséges volt. Ő meg megpróbált egyezkedni az egyetemmel, hogy a gyerekére való tekintettel neki ne kelljen ilyen hosszú gyakorlatot csinálni. Közölték vele, hogy a nappalin 3 hónap a kötelező szakmai gyakorlat, ha a gyerek miatt nem megy, menjen levelezőre, ott sokkal rövidebb. Ezért van a levelező. Végül szerintem nem végezte el a szakot.

2021. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
87%
A megítélés szempontjából nem mindegy, hogy rendelkeztek-e saját jövedelemmel vagy még mindig a szüleitek tartanak el titeket. Ha utóbbi, akkor el kellene gondolkodni, hogy mégis meddig akarjátok még kihasználni őket és nem kellene követelőzni, hanem tényleg vállalni a felelősséget.
2021. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 anonim ***** válasza:
89%

Azt írtad h néha kellett volna bevás@rolni, meg takarítani helyettetek.

Ne ba h emiatt lett rosdz a vizsgád!

Az a heti 1x 2 órás bevásárlás tett keresztbe a jegyeidnek.

Ugyan már.

Üdv a felnőttek világában!

A saját sikertelenségeiteket nem kell másra kenni.

Tudtátok h mit vállaltok.

És nem nem azt írom h jobb lett volna nem megtartani a babát.

Védekezni kellett volna rendesen! (tudom itt mindenki úgy marad terhes h védekezik)

De elvárni h a rokonság a "sz{gről leakasztható legyen"

Nem kell ezen puffognod.

Gondolom nagyon örültek h egyetem befejezte előtt ti már szülők lesztek. megakarták mutatni h így jártatok. Oldjátok meg!

2021. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/88 anonim ***** válasza:
94%

Miért, hogy kellene a nagyszülőknek viselkednie, hogy neked is megfeleljenek?


Gondolom akkor jófejek, ha mosnak, főznek, takarítanak ràtok és pluszba bármikor ugraszthatók, ha vigyázni kell a gyereketekre.


Ahogy írták előttem is: magatoknak csináltátok, pofátlanság és önzőség elvárni a segítséget. Ha kaptok akkor dicséretes és illik megköszönni, de elvárni elég gyökérség.


Nőjetek fel a feladathoz, mert megcsinálni könnyű, most már fel is kell nevelni. NEKTEK. Nem a nagyszülőknek, testvéreknek, rokonoknak, hanem nektek. Másnak ne csináljatok problémát.


Nem mellesleg azt is sanszosnak tartom, hogy dolgoznak még...

Amúgy hamar ki fognak utálni a családból és a pasid is rá fog jönni, hogy egy önző, követelőzős kislány vagy.

2021. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 anonim ***** válasza:
14%

Remélem a nagyszülők is pont ennyire számíthatnak majd rátok magatehetetlen ,idős korukra. Nem kell azt hinni, hogy szegről leakaszthatók a nagyszülők. Majd ti sem lesztek azok, ha nekik lesz szükségük rátok. Egálban lesztek. Eddig ez itt irónia volt.

Mi zsidók vagyunk. Nálunk ez a hozzáállás elképzelhetetlen lenne. Talán azért is tartanak ott a magyarok , ahol, mert még ennyire sem képesek összetartani és segíteni egymást.

2021. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/88 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, ismerek ennél önzőbb zsidót, max nálatok nincs ilyen. De a kérdező elvárása valószínűleg nem volt kedves hangnemben közölve. Ha mindenki lemondja az esküvői meghívást akkor valszeg a kérdező a hisztis p..csa.
2021. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
6%
76- túl sok nálad a "valószínűleg"
2021. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
90%
#75: Nem kén állandóan azt hajkurászni, hogy mi lesz velük idős korukra, ha nem úgy ugrálnak a nagyszülők, ahogy fütyülnek nekik. Mi lenne? Eladják a ázukat és bevonulnak egy kényelmes otthonba, ahol kiszolgálják őket. Ennyi.
2021. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
68%

Megcsináni jó vót mi?

De segitsen mar valaki mer en tanulok!

2021. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
93%
Nagy mellénnyel hangoztatod a felelősségvállalást. Hát, tessék. Magatoknak csináltátok a gyereket, nem a család nyakára. Egyébként, más is végzett egyetemet kisbaba mellett és nem szakadt bele. Egyéni tanrendet lehet kérni igen, mérnöki szakon is. Kicsit papírozgatni kell hozzá, de megoldható.
2021. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!