Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan, ezrek diplomáztak le gyerek, munka mellett, mérnöki szakon, jogon is.Hogy rosdz jegyek lettek, hát ez van, később a kutyát nem érdekli, csak legyen meg a vizsga.
2021. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
75%
Mivel a kérdező eltünt mint Petőfi a ködben, gondolom vagy kamu kérdés vagy magába szállt. Bár én inkább arra gyanakszom hogy kamu. De arra jó volt hogy összeugrassza az embereket :D
2021. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
94%

#75: Muszáj bedobni ezt az ostoba zsaroló kártyát, hogy öregkorodban rácseszel, ha nem ugrálsz körülöttem egész életedben.

Nem fog rácseszni. Eladja a házat, bevonul egy kényelmes otthonba, a gyerek meg semmit nem örököl.

2021. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
84%
82, szerintem kiakadt hogy rajta kívül mindenki más szembemegy az autópályán a forgalommal és levonta a következtetést hogy mindenki hülye, csak ő helikopter :D Azt láthattuk a hozzászólásaiból hogy milyen infantilis személyiség, gondolom most megsértődött és azért nem reagál. Az ilyen soha nem gondolkodik el hogy ha százan mondják hogy ő a hülye, és neki vannak irreális elvárásai, akkor talán lehet benne valami. Szerinte a másik száz a hülye, és csakis ő látja jól a dolgokat. Azért nem ír mert most vérig van sértve.
2021. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
20%
83- egy kényelmes otthonban is jólesne, ha látogatnák a hozzátartozói.Nem?Vagy jobb lesz neki ott szeretetlenül, egymagában kipurcanni?
2021. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
85%

85! Hagyjuk már ezt a baromságot! Az ember azért látogatja meg a rokonait, mert SZERETI őket. És nem azért, mert bármikor lehetett csicskáztatni az illetőt. Ha feltételekhez kötöd a látogatást, akkor ugyanolyan haszonleső vagy mint a kérdező.


Nem tudom nálatok hogy működik a család, mi is segítünk egymásnak, de nem várjuk el, nem gondoljuk úgy, hogy a másiknak kötelessége 0-24 csicskázni nekünk, pláne nem a másik életének a rovására. Az meg nevetséges, hogy nem látogatjuk meg a mamát, mert a paraszt sosem ugrott amikor kellett volna hozzánk jönni takarítani, bevásárolni vagy gyereket pesztrálni.


De 2 mérnök fog annyira jól keresni, hogy nem a dolgozó nagyszülőtől kelljen majd elvárni az ingyen bébiszitterkedést és a cselédkedést, hanem meg tudnak majd fizetni egy bejárónőt.

2021. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, arra nem gondoltál, hogy a nagyszülők többek között azért nem mentek segíteni, mert féltek a vírustól, nem voltak beoltva, féltették a

gyereket és titeket?

Gondolom, nem évtized előtti a történeted, hanem a közelmúlt.

2021. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
82%
Hova tűntél kérdező? Mi újság? Éhen haltatok már?
2021. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!