Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon eltűntél, felmerült azért néhány dolog, amit meg kéne magyarázni...
2021. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon egyoldalú ez a leírás, érdekelne, hogy pl. hol laknak, miből élnek, dolgoznak-e...
2021. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam végig a válaszokat, de ne haragudj, az az ember aki ahhoz hülye, hogy egy gumit fehúzzon, az így járt. Meg is érdemlitek a sorsotokat.
2021. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
14%

Empátia- mond ez nektek valamit, kommentelők?

Nem a gyereke létezésével kapcsolatban kérte ki a véleményeteket. Egy kis segítséget várt a családjától, abszolut jogosan.

De sokakat olvasva felmerült bennem valami:

1. "nekem sz.r volt, nekem se segített senki, én se fogok segíteni, mert neki se legyen jobb, mint nekem volt"


2. "nekem sz.r volt, nekem se segített senki,én segíteni fogok, hogy nekik ne legyen olyan sz.r, mint nekem volt


Érzitek a különbséget?

2021. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
92%
Engem az zavar a történrtben, hogy semmiféle szünet nincs az iskolában, egyből bukás.Nos ez nem igaz.
2021. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
95%
54, nekem nem volt szar, segítettk, csak utálom, ha átvernek. Márpedig a kérdező hazudik, mint a vízfolyás. Azt mindenki tudja, aki járt egyetem közelében, vagy imser bárkit, aki járt.
2021. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
11%
56- nekem mindegy, ha nem stimmel a körítés, én a kérdésre reagáltam
2021. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
87%
Én meg nem tépem a szám,, ha felesleges. Van millió kérdés, ahol tényleg érdekli a kérdezőt a válasz.
2021. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
88%
Nem jogos.
2021. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az jön le a leírásodból,hogy picit sem kedvesen kértétek,hanem alapnak vettétek,hogy majd a szülők megoldják a ti problémátokat. A te szüleid anyagilag,anyósék meg majd a gyermekfelügyeletet,holott ha jól értem akkor ők előre sejtették,hogy nem fog menni,és próbálták lebeszélni benneteket.Megértem,hogy nem mondatok le a piciről,de ha felelőtlenül összehoztátok, akkor mostmár nektek kell mindent megoldani vele kapcsolatban.Ha nem megy a tanulás mellette, akkor sajnos ott kell hagyni a sulit.De végülis ment,még ha nem is úgy ahogy tervezted,tehát felesleges már ezen is rágódni Nem várhatod el senkitől,hogy a te gyerekedet pesztrálja,vagy a te háztartásodat tegye rendbe helyetted.Kérdwzték többen is,hogy a nagyszülők dolgoznak-e?Gondolom igen, akkor meg főleg nem lehet elvárni,hogy pihenés helyett nálad takarítanak.Mondjuk tény,hogy akár fel is ajánlhatták volna,de nem tették,sőt valószínűleg már előre közölték hogy ha megtartjátok, akkor magatoknak kell megoldani a gondjaitokat.Nem feltétlenül a legpéldásabb szülői magatartás,de különbözőek az emberek,nem minden nagyszülő szeret unokázni.Ez van.Neked nincs jogod az ő idejüket beosztani,és emiatt haragudni meg végképp nem lehet.
2021. júl. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!