Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
87%

29#

Szerintem attól mert adott egy család még nem szabad mindent egyértelműen alapnak venni..

Akármilyen összetartó is az a család.

Annyira sokan nem hiszik el, hogy nagyon sok nagyszülőnek igen is teher az unokát pesztrálni.

2021. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
94%

De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett


Marhaság.

2021. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
94%

"és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk"


Már ne is haragudj, de ti nem vállaltátok a felelősséget, hanem a szüleitek pénzére meg idejére hagyatkozva játszotok felnőtteset. Erre mondják, hogy más f*szával veritek a csalánt.


Tudjátok mi lett volna a felelősségvállalás? Ha elmentek szépen dolgozni és eltartjátok a gyereketeket, akit megcsináltatok, nem a súlyos beteg szüleid pénzére ácsingóztok.

2021. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet szünetet tartani az egyetemen, ha tartasz akkor kibuksz, mert ez a mostani szabály, és nehéz újra bejutni az új szabályok miatt.


Mondanám, hogy tévedsz, de nem. Szerintem hazudsz. Csak abban bíztál, senki nem ismeri a szabályokat.

2021. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
90%
Amikor úgy döntöttél, hogy szülsz IS és tanulsz IS, ezzel egyidejűleg úgy IS döntöttél, hogy a leendő anyós vásárol és takarít?
2021. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire ne legyél már életkeptelen. Bevásárlás mehet online (így csinálom 3 éve) passziváltatni mindig lehet (volt már passzív félévem és lesz is, ja és nem büfészakon vagyok),takarítás 2 embernek nem nagy valamib(nekem egyedül kb napi 1 óra 50 nm-en), a gyerek meg a szülők felelőssége, tesómnak pici babája van, direkt vigyázásra párszor lettek hívva anyuék (nem halasztható dolgok miatt), ha nem tudtak jönni, akkor fizettek egy bébiszittert.
2021. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
94%
Passzív félév, egyéni tanrend, van több lehetőség. Csak olyan törvény nincs, hogy kötelező folytatni. Hazugocska.
2021. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
11%

Hát,akkor most egyedül leszek a tömeggel szemben.. Nálunk alap, hogy a CSALÁD tagjaira mindig, mindenben számíthatunk. A mi klánunk nagyon erős szövetség. Bármikor, bárkinek segítünk a klánon belül.

Anyósodék szeme előtt remélem majd akkor is ez a mottó lebeg (nem várhatsz el semmit) amikor öreg , beteg lesz, ápolni kellene és lám-lám, mégis az elfekvőben fog kikötni....

2021. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
94%

38, a mi családunk meg nem ír ki kamukérdéseket. Ezt az veszi be, akinek soha nem volt egyetemista ismerőse. Nincs olyan, hogy kibuksz és újra kell felvételizni...

Vagy végzik a fogzást, nagy átlagban mondjuk hát hónapos kor körül. Ha akkor volt vizsgaidőszak, akkor az előzőben szült. Azt hogyan oldotta meg?

2021. júl. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
94%

Khm, felsőoktatási törvény...

45. § (1) Ha a hallgató bejelenti, hogy a következő képzési időszakban hallgatói kötelezettségének nem kíván eleget tenni, illetve, ha a hallgató a soron következő képzési időszakra nem jelentkezik be, a hallgatói jogviszonya szünetel. A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév. A hallgató, a tanulmányi és vizsgaszabályzatban meghatározottak szerint több alkalommal is élhet a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésével. *


(2) * A felsőoktatási intézmény a hallgató kérelmére engedélyezheti a hallgatói jogviszony szünetelését


a) az (1) bekezdésben meghatározottnál hosszabb, egybefüggő időtartamban is,


b) az intézményi szabályzat erre vonatkozó megengedő rendelkezése hiányában az első félév teljesítése előtt is, vagy


c) a már megkezdett képzési időszak végéig, az adott képzési időszakra vonatkozóan


feltéve, hogy a hallgató a hallgatói jogviszonyból eredő kötelezettségeinek szülés, továbbá baleset, betegség vagy más váratlan ok miatt, önhibáján kívül nem tud eleget tenni.


Most jön az, hogy de ő nem is magyar...

2021. júl. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!