Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek a család segíthete...

Szerintetek a család segíthetett volna többet vagy jogtalanul lettem mérges?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, de röviden próbálom leírni. Az a helyzet, hogy én és a párom egyetemen tanulunk mérnöki szakon, és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. De egyszerűen ebben az országban olyan rossz törvények vannak, szóval semmiféle szünetet nem tudtunk tartani, muszáj volt a tanulást folytatni és a vizsgákat egy kisbaba mellett (ezt nem fogom kifejteni, komplikált). A lényeg az, hogy az én szüleim súlyos betegek voltak, és csak anyagilag voltak képesen segíteni nekünk, és a párom szüleit kértük hogy jöjjenek már segíteni - vigyázni a gyerekre néha, bevásárolni, takarítani, és nem jöttek. Már eleve nehéz vizsgáink voltak, és iszonyatosan sokáig tartott az etetés és az altatás és 2 héttel a vizsgáink előtt jöttek a fogai (akinek van gyereke, az tudja milyen ez...). Én nem értem miért nem akartak segíteni a szülei, végén átmentünk a vizsgáinkon, de elég rossz jeggyel sajnos. Én annyira mérges lettem hogy nem akartak segíteni, hát én komolyan azt hittem hogy számíthatok a családra, mert ha nem a családra akkor kire számítsak? Kire? Az összes barátunk fiatal és nincs gyereke, és vizsgáztak, mi nem tudtuk őket csak úgy megkérdezni hogy segítenek-e. Miért kell ilyen egoistának lenniük a párom szüleinek? Mondjuk ők soha nem voltak egy egyetem közelében, és amikor nekik volt gyerekük, az anyja otthon tudott vele lenni. Egyetlen nagy szerencsénk volt az hogy lock-down volt, szóval nem kellett bejárni, minden online volt. Nekem egyébként már találkozni/beszélni sincs kedvem a szüleivel és a családjával (A párom apjának a nővére is hívta a páromat hogy "nem szabad elvárni segítséget másoktól, én se kaptam segítséget a szüleimtől"). Most ott tartunk hogy nyáron házasodunk és a párom családjából senki nem akar jönni, mert szerintük szemét vagyok hogy számon kértem a segítséget, hát senki nem ért meg minket hogy milyen helyzetben voltunk? Én úgy vagyok vele, hogy ne is lássák az unokájukat soha többé, mert ha ennyire nem akartak segíteni neki/nekünk, akkor mit akarnak? Babusgatni aztán hazamenni? Minek, ha azt se érdekli őket hogy hogy vagyunk?

2021. júl. 18. 13:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
8%
60- így van, igazad van! És ezek után a kérdezőnek is minden joga , oka megvan, hogy ugy tartsa távol az unokát a nagyszülőktől, ahogyan csak kedve tartja. Ez van.
2021. júl. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg nem tudunk pontos részleteket,de az már elárul valamit,hogy senki nem akar menni az esküvőre,tehát valószínűleg rondán viselkedtek a fiatalok.Persze távol tarthatja a gyereket,csak akkor a saját gyerekével tol ki.Szerintem itt nem arról van szó,hogy nem szeretnék a nagyszülők a gyereket,sőt az utolsó sorokban a kulcs.Mit szeretnének? Babusgatni, aztán hazamenni?Igen pont ezt szeretnék,mert szeretik az unokájukat,csak nem házicselédek,hogy egy hisztis egyetemista beossza az idejüket és megmondja,hogy te most bevásárolsz a pénzből amit anyám adott,te meg kitakarítasz,mert nekem marha nehéz vizsgáim vannak és nem tudok magunk után rendet rakni.A kisbaba nem csinál még kupit.Majd ha tini lesz akkor fog.Lehet,hogy ha szépen kérték volna akkor segítettek volna,csak amilyen az adjon Isten,olyan a fogadj Isten!Evvel a hozzáállással tiszavirág életű lesz a kapcsolat is,mert a párja sem fogja folyton azt hallgatni,hogy a szülei szar szemetek,mert nem ingyenszitterek.A nagyszülők dolga különben szerintem pont a babusgatás,amit ezen felül segítenek,azt nagyon meg kell köszönni.Ök már felnevelték a saját gyerekeiket, nekik nem dolguk az unokát is felnevelni.És mondom, szerintem ebben az esetben előre szóltak,hogy ők nem tudnak segíteni.Ez ha így volt, akkor korrektek voltak,és nincs min megsértődni.De nyilván mindenkinek más a véleménye,nekem ez .
2021. júl. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:
16%

61- vagyok- azért milyen érdekes ,itt is működik a kettős mérce: a nagyszülőknek mindenhez joguk van(pihenni, lesz@rni az unokát, tojni a bajban lévő családtag fejére)

de a szülőknek NINCS JOGUK távoltartani az unokát, ők legyenek megértőek, mosolyogjanak és legyenek kedvesek a nagyihoz.

Na ,és most minden proli jöhet lepontozni... az sokkal egyszerűbb,mint elgondolkodni a dolgon.Már ha lenne mivel elgondolkodni :)

2021. júl. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
86%

#63

Nem, a nagyszülő is lehet túl sok, tolakodó, követelőző, dirigáló, csak itt nem ez az eset a téma. Az olyanokért nézd meg azokat a kérdéseket, ahol a fiatal szülők arra panaszkodnak, hogy a nagyi az unoka születése óta mindennap ott ülne, nem hagy nekik magánéletet, vagy elvárja, hogy az unokát 100 km-ről is hetente háromszor a helyébe hordják, különben megy a sírás, hogy ő "sose láthatja". Ott nem a nagyik mellé állnak a válaszolók, hanem azt mondják, hagyni kéne a fiatalokat is családi életet élni.


Mindkét oldalról tekintettel kell lenni a másikra.

2021. júl. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
12%

"Mindkét oldalról tekintettel kell lenni a másikra."

bizony ez így van. Ez azt is jelenti, hogy ha bajban van valaki a családból, akkor segítünk neki.

2021. júl. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
84%
Hisztis 3'14csa vagy kérdező.
2021. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
83%

Amikor bevállaltátok azt a gyereket, akkor tudtàtok, hogy nehéz lesz. Ehhez képest döntöttetek és magatoknak csináltàtok, nem a nagyszülőknek.


Meg mi az, hogy menjenek át segíteni takarítani? :D bocs, de hiába vagy mérnök, nagyon buta és önző vagy, nem körülötted forog a világ.

Semmi jogod ahhoz, hogy számonkérj masokat.


A szöveget meg igazán tagolhattad volna, mert kifolyt a szemem mire végigolvastam.

2021. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
86%

és lett egy kisbabánk, de nem terveztük, és vállaltuk a felelősséget, megtartottuk. - TI vállaltátok a gyereket a semmire, nehogy már ők legyenek a hibásak!


1. védekezés

2. ha ez nem sikerült - milyen érdekes, itt senkinek sem megy -, akkor vagy abortusz, vagy bevállaljátok a szrságot, ami egy egyetem-gyerekkel jár

2021. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
93%

#65

A kérdezőék nincsenek bajban.

Ha holnapután kidobnák őket az albérletből, és nem lenne hová menniük, míg másikat találnak, akkor lennének bajban. Vagy akkor, ha mindketten kórházba kerülnének, és senki nem maradna a gyerekkel. Vagy akkor, ha hirtelen meghalnának a másik oldali nagyszülők, akiktől a pénzt kapják, és nem tudnának kaját venni. Akkor lennének bajban.

Most csak annyi van, hogy vállaltak egy gyereket, és nehezebb az életük. Ez ezzel jár, ezt jelenti vállalni. A cipőjüket ne más kösse be helyettük?

2021. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó,én pont így gondolom ahogy te.Ezt tudták előre,ez tervezhető volt, ennek ellenére vállalták a babát.A baj nem itt kezdődik.
2021. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!