Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
53%

"A ruha sajnos már darabja 10 ezer, még H&M és hasonló helyeken is sokszor. Havi pár darabot veszek. Ha cipőt, arra elmegy 20-30 az 50-ből, mert fáj a lábam a műanyag rossz cipőkben. Persze cipőt csak évente 3-4 darabot veszek, ahogyan kellenek/ tönkremennek."


De az 3 havonta egy új ruhásszekrény, ha vállfán tartod ezeket... mennyi helyed van otthon?...


Bőr cipőt veszek én is, legutoljára 7000 Ft-ért vettem 1,5 éve kb.

A talpa műanyag, arra gondolsz? Az puhább úgy. A belső talp meg már bőr.

Nekem is kitart egy cipő 4-5 évig, nyárra nyári papucsot hordok, azt is 1500-3500 közt szoktam találni CCC-ben, Deichmannban.

1 éve a CCC-ben vettem egy rövidcsizmát, az is volt 5000 kb. juteszembe, de azt még nem hordtam, kevésbé kényelmes, mint a 7000 Ft-os kínai boltos.

Inkább az a gond, nem tudok mit venni, mert nincs a kínálatban megfelelő.


Bármit veszek, az árfigyelőben, árgépben, Google-ben árkutatást tartok.

Szerintem én többet is költök táplálékkiegészítőre, mint te, de na tételben, árkutatás után veszem meg. Ezekben hatalmas különbségek szoktak lenni árban.

márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
75%
@49 van felesegem meg länyom is. felesegemnek van 2 nyäri meg egy teli cipöje, meg 1 szekrennyi ruhäja, a gyereknek van 1 lapos, 1 magastalpu cipöje meg egy melos, a ruhäjät meg magänak veszi...
márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
62%
* nagy tételben
márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
85%

"Persze cipőt csak évente 3-4 darabot veszek, ahogyan kellenek/ tönkremennek."

Az a helyzet, 2 év szavatosság van egy cipőre, így azokat ingyen cseréltetni kellene ott, ahol vetted...

Ezek szerint 9 cipőből 8-at fölöslegesen veszel meg, mert ingyen járna, na itt van egy jelentős pénzkidobás. Csak ez évi 250-280 000 Ft.

márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
88%

"Azon is elgondolkoztam, hogy most vagyok 25 éves, mire valahova el is jutnék a félrerakogatott pénzből megvénülök"


Ha így gondolkodtam, ma sem lenne semmim, ahogy neked sem lesz 30 évesen.

márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
67%
Évi 4 hónapot dolgozol sminkért, szempilláért, meg ruhákért. Április végiég csak ezekért gürizel. Döntsd el, hogy ez mennyire racionális.
márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 A kérdező kommentje:
#48 cipőt évente veszek 3-at kb XD
márc. 21. 13:25
 58/113 A kérdező kommentje:
#55 valahol beletörődtem. Itthon élek vagy férjhez megyek, magamtól házat venni meg hasonlókról lemondtam.
márc. 21. 13:26
 59/113 A kérdező kommentje:

#56 teljesen racionális lenne, ha normálisan megfizetnék az embert. Tanultam, diplomám van, de ügyfélszolgálaton dolgozom. 🤷🏼‍♀️ Ha a diplomás pozimba mennék, ennyi sem lenne. (Igen, nem mérnöki diploma, sem programozó, de nem is lehet mindenki az.)

Az mennyire racionális, hogy akár 10 évig nullán élj, hogy legyen önerőd, majd a hitelt nyögd a házadra? Az sem az, pedig a magyarok igen nagy része ezt teszi.

márc. 21. 13:29
 60/113 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél hétvégi házat, tanyát, az is ház csak nem kerül annyiba!

Ja

Meg nincs büdös, mint a városi 80 millás társasba!

márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!