Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem a válaszokat, szerencsétlen nő nem költ magára olyan sokat.


Próbálj olyan munkahelyet keresni, ahol többet fizetnek.

márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 A kérdező kommentje:
#8 úgy értettem a semmiért, hogy semmit sem engedek meg magamnak.
márc. 21. 07:37
 13/113 anonim ***** válasza:
67%
Ha vidéki kisváros, akkor tudsz biciklizni, gyalogolni
márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 A kérdező kommentje:

#13 Szerinted miért úgy írtam, hogy kocsival kell elugrani?

Rengeteg dolgot csak a 20 perce lévő kisvárosban tudsz megvenni, elintézni stb. Valamint ha néha kirándulok barátnőkkel, akkor is kell (akkor felezzük a költséget)

Kisvároson belül elő sem veszem az autót, kivéve ha valami olyat vinnék , ami nehéz.

Ha minden nap használnám a kocsit, ennek a duplája is elmenne benzinre.

márc. 21. 07:56
 15/113 anonim ***** válasza:
54%

11-es abszolút egyetértek veled. Az egyik legdurvább, aki azt ajánlja, hogy az edzést is hagyja el. Értem, hogy ha az embert nem veti fel a pénz, akkor kénytelen lemondani dolgokról, de fiatalon minek rögtön vegetálni, akkor is ha nincs sok.


Kérdező, valóban nem költesz sokat magadra, és gondolom 350-es fizetésnél nehéz jobb lehetőséget találni amerre laksz, de azért próbálhatsz. Én leginkább a ruhavásárlásnál látom a megtakarítási lehetőséget, próbálj kevesebbet vagy mondjuk csak pár havonta költeni, nem kell mindig az új cucc (bár tényleg arra sem megy el egy egetrengető összeg)

márc. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező spórolási tanácsokat kért, így azokat kapott. Nyílván ha volna olyan opció, hogy másfélszer ennyit keressen, az lenne a legjobb. De gondolom olyan nincs.
márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/113 anonim ***** válasza:
18%

Az angol nyelvórák meg a műszempilla (24e) és a tisztálkodószerek (35e) tök feleslegesek vagy túlzóak.


Az angol nyelvórákkal az a gáz, hogy

(1). A legtöbb cég magyarországon német (főleg a brexit óta).

(2). Ócska elavult brit könyvtári angolt tanítanak borzalmas kiejtéssel ami egyáltalán nem nemzetközi és az öreganyám sem mondana úgy ki dolgkat ahogy ezeken a tanfolyamokon tanítgatják, így totál joban jársz ha önállóan tanulod INGYEN.

A 24 meg a 35 ezres kiadásodat meg próbáld meg kb a felére csökkenteni és a vitaminjaidból is vegyél le egy 5 ezret. Ezekalatt nem azt értem hogy kevesebet vegyél hanem olcsóbban vásárolj, keresd az akciókat, használd a "patikapont" lehetőséget vagy ne legyél márkahűséges ha a nem márkásba ugyanaz az összetevő, vagy nagobb mennyiséget ad ki a csomagolása. Nameg persze HASZNÁLJ BELŐLÜK KEVESEBBET, ne pazarolj!

márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 anonim ***** válasza:
50%
Baker a sok magyar politikus a legjobb példa a magyarországi angol nyelv tanításra, pedig azok aztán megfizetik tutira a nyelvtanárokat! De bszki kimennek brüsszelbe egy konferenciára, aztán az EGÉSZ EU rajtunk röhög, ha megszólalnak!
márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/113 anonim ***** válasza:
83%
Na ezt vártam még, hogy az edzés mellett ki fogja még betámadni az angol nyelvórákat. Nem kellett sokat várni.
márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/113 anonim ***** válasza:
85%
18. Milyen jó, hogy számukra léteznek tolmácsok, nem?
márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!