Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 anonim ***** válasza:
100%
Meg a munkanapokra sem 20 napot kellene számolni, mivel egy kivételével nem 28 hanem 30-31 naposak a hónapjaink. Ebben el lehet ám csúszni, hogy csak 4x5 nappal számolsz. Oké, kijön valami a végére, aztán ott vagy hogy hoppá, péntek van, letelt a 20 nap amit kalkuláltam, de csak jövő hét kedden-szerdán van fizetés. Ott még 4-5 napnyi kaja hiányzik a matekból.
márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/113 A kérdező kommentje:

“ Számold már ki, ha 3 napra készítesz magadnak reggelit, ebédet,vagyorát az mennyibe kerül. ”

Mondjuk mi lenne ha azután válaszolsz, hogy értelmezted amit leírtam?

A MuNkAhElYeMeN ebédelek. Jár. Reggelit nem eszek. Vacsorát is többször rendelek, saját zsebből. Így elég nehezen jön ki a 3x otthon rendelés. Nem, nem tartanak el, sőt, a szüleim dolgát könnyítem azzal, hogy hozzáadok a költségekhez.

márc. 22. 11:30
 93/113 anonim ***** válasza:
78%

Nekem teljesen mindegy hogy igazam van vagy sem, nem is nagyon lehet erről beszélni, mert nem igaz vagy hamist játszunk.

De hogy ennél maradjunk, amennyiben nincs igazam, a korábbi számításaidból, felsorolásodból az a pénz amit úgymond nem otthon eszel el, hiányzik.


Az meg hogy nem eszel reggelit, majd 20-40 év múlva visszajön a magánorvosi költségeiden.


Ettől függetlenül tartom, hogy ha külön költözöl, a saját létfenntartásodra szükséges összeg meglepetésszerűen fog érni. Ebben engedd meg hogy "igazam legyen". Nem azért írom, mert ba_zogatni akarlak.

márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 anonim ***** válasza:
59%

"Nem, nem tartanak el, sőt, a szüleim dolgát könnyítem azzal, hogy hozzáadok a költségekhez."


Óriási tévhitben élsz. Akkorában, hogy el sem tudod képzelni. De mint mondtam, számomra az, hogy te meg anyádék hogy élnek abszolút irreleváns.

márc. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/113 A kérdező kommentje:

#94 Te tévedsz. Anyum is ezt mondaná. Neki könnyebb, hogy nem kell annyi rezsit fizetnie. 🤷🏼‍♀️

De te már csak látatlanban jobban tudod.

márc. 22. 13:06
 96/113 A kérdező kommentje:
#93 tudom, hogy nem egészséges, de nem bírok reggel enni. Nem a spórolás miatt teszem.
márc. 22. 13:06
 97/113 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha valami alternatív univerzumban élnél, ahol erre kijön a matek. Értem én, hogy arra rendezkedtél be, hogy eltartanak és bátor dolog, hogy ország-világ előtt bevallod, hogy a leendő férjednek is ez lesz a dolga, de azzal azért ne álltasd már magad, hogyha iccsanyád havi egyszer elugrik bevásárolni a kocsiddal, az balanszolja, hogy a benyán kívül mindent ők fizetnek.


Feltettél egy kérdést, arról, hogy az életszínvonalad korrelál-e a bevételeiddel, a válaszolók meg elmondták, hogy nem.

márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 A kérdező kommentje:

#97 írtam én, hogy egyszer ugrik el? Nem. Balanszban használjuk.

Igazából nem arról tettem fel kérdést. Hanem arról, hogy mit tegyek ellene?

Nekem ez az életszínvonal a minimum, sajnálom. 🤷🏼‍♀️

márc. 22. 13:08
 99/113 A kérdező kommentje:
Nem lesz ez a dolga a férjemnek, hanem az, hogy megossza velem a költségeket. Punktum.
márc. 22. 13:09
 100/113 anonim ***** válasza:
100%

Eltankolsz havi 30 ezret a kocsiba, meg mellé elköltesz havi 20 ezret arra, hogy mozoghass.

Ahelyett, hogy ingyen bringáznál munkába, amivel a mozgás és az utazás is meg lenne és maradna havi 50 ezer a zsebedben. Éves szinten 600 ezer forint.

Te tudod, hogy az életed mennyire megoldható vagy sem kocsi nélkül. Csak helyezd perspektívába, hogy mennyire engedheted meg magadnak és hol fizeted meg ennek az árát. (Na meg számolj azzal is, hogy a kocsi bizonyos időközönként el fog romlani, javíttatni kell, vannak kötelező szervizek is, így nem csak a benzinnel, biztosítással, súlyadóval és egyebekkel kell számolnod a kocsinál, hanem az egyéb várható, mégis meglepetésszerű költségekkel is.)


Évente 600 ezret elköltesz új ruhákra, 420 ezret sminkre és egyéb tisztálkodó szerekre, műszempilla+körmös 288e. Ez együtt évi 1,3 millió forintot vesz ki a zsebedből. Biztos, hogy tényleg szükséged van ezekre és megérnek neked ennyi pénzt?


Kaja, szórakozás, kirándulás csak 320 ezret költesz éves szinten. Tényleg fontosabb annyival a műszempilla, műköröm, smink, mint a szórakozás, vagy épp a hosszabb távú megtakarítások?


A te pénzed, arra költöd, amire te akarod, senkinek nem tartozol elszámolással érte - de biztos vagy benne, hogy neked tényleg ilyen arányban oszlanak el a saját prioritásaid?

márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!