Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
62%

Volt 2002 előtti japán benzines a családban több is.

Erőteljes túlzás, hogy csak az olajat kell cserélni bennük. Minddel voltak komolyabb költségek, pedig ez még jó pár éve volt, azaz még nem voltak 20 év felett. (Volt 99-es civic, 97-es és 2002-es Almera, 2002-es Swift, oké a Swiftre tényleg minimálisat kellett csak költeni, de mondjuk azt alig használtuk, valsz azért)

márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
0%

39-es....

Átment a műszakin? Át!

Akkor közlekedésre alkalmas!


Mellesleg az utak állapota is minimum 20 éves..

márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
28%

A fizetésedhez képest sokat költesz sokmindenre.


Kevesebb extra dolgot lehet megengedni ebből a pénzből.


Fanatic jump, angol óra, kirándulás, ruhák, műszempilla stb.


Anyudéknak nem kell adni 50-et, meg a többi kiadásból többet megszüntetnék.

márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 A kérdező kommentje:

Az autót bevallom, jelenleg a szüleim tartják velem közösen fenn, cserébe ők is használják néha. Van egy sajátjuk, de az enyémet is olykor elviszik ha kell 2. Én tankolom, ők fizetik a többit.


A ruha sajnos már darabja 10 ezer, még H&M és hasonló helyeken is sokszor. Havi pár darabot veszek. Ha cipőt, arra elmegy 20-30 az 50-ből, mert fáj a lábam a műanyag rossz cipőkben. Persze cipőt csak évente 3-4 darabot veszek, ahogyan kellenek/ tönkremennek.


Azon is elgondolkoztam, hogy most vagyok 25 éves, mire valahova el is jutnék a félrerakogatott pénzből megvénülök, ilyen apró összegeket meg alig látom értelmét kuporgatni. Nagyon csúnya dolog erre támaszkodni, de egyedüli gyerek vagyok, a házat megöröklöm (remélem minél később, szeretem a szüleimet), vagy majd ha lesz párom együtt könnyebb félretenni, felépíteni. Egyedül nem megy, vagy maximum azért cserébe, hogy mindent megvonok magamtól. Ezért is kezdem elengedni az egészet.

Még az jár fejemben, hogy kimegyek külföldre takarítani (Ausztria 20 percre, ingázni is lehetne), hogy több pénzt kapjak.

márc. 21. 11:09
 45/113 anonim ***** válasza:
74%

26: "Mellesleg az auchan, lidl, penny parkolókban sem kell fizetni a legtöbb helyen."

Hiába, ha én az ügyvédhez megyek a VI. kerületbe munkaidőben.



"Helyi lakosnak ingyenes a parkolás Budapesten!"

Nem igaz. A saját kerület bizonyos utcáiban ingyenes, de 200x annyi autó van, mint utcai parkolóhely.

márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 anonim ***** válasza:
75%

Ez esetben szerintem a bevételi oldalon kell javítanod. Mert ha most megspórolnám teszem azt havi 50 ezerrel többet, nem sokkal lennél előrébb.


Ehhez ugye vagy tanulni kell valami olyat vagy elköltözni oda, ahol jobban fizetnek.


De az esetedben: miért nem mondasz fel és keresel melót Ausztriában? Ott a legszarabb melóval is többet keresnél!

márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
70%

"Azon is elgondolkoztam, hogy most vagyok 25 éves, mire valahova el is jutnék a félrerakogatott pénzből megvénülök"



Igen ez ilyen, de külöldön meg már kihegyezett fsszal vár a sok hiéna, akik a reményteli pioneer-ekből terveznek megélni.


Adnak azok neked mindent, szállást, kaját, ruhát, meg mindent amit hátrahagytál, csak pénzed nem lesz ugyanúgy.


Tudod ígérni ingyen van, csak te gyakorlatilag kiszolgáltatod magad, mert pénz nélkül max gyalog jutsz haza...


Az egy dolog, egy a kinti fizetés többnek mutat hazaiba átszámolva, de te ott vagy kénytelen megélni belőle...

márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
88%
lehet en csinälok valamit rosszul, de nälam egy utcai cipö 4-5 evet bir, egy melos 3-4et. 4 evente 100€-t kiadni cipöre nem sok, de havonta 3-4et tutira nem vennek... mondjuk nem is vagyok nö... :D
márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
72%

Hát ja, nem agy nő, de nem is éltél még nővel!


Nekem 3 pár cipőm van (pasiként) egy alkalmi, egy sport, és egy munkavédelmi.


Az asszonynak van vagy 12 pár a lapostalpútól a szabadidőn áta magassarkúig.


Nekem fél szekrény ruhám van, neki három szekrény van tele, meg egy fiókos...


Kettőnk közül én pár rövidgatyával meg pólóval papuccsal megyek nyaralni, neki kell egy nagy bőrönd meg két kistáska...

márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 anonim ***** válasza:
72%

Képzeld ha még születik két lányod...

Vehetsz 150+ négyzemétres házat mert nem fogtok elférni benne négyen...

márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!