Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
 81/113 anonim ***** válasza:
49%
#78 Persze, de annak is meg van a létjogosultsága. Egy komolyabb diétában ahol fontos az izomtömeg megtartása, a zsírégetés egyik legjobb módja a futópad. Más, mint ha talajon futsz.
márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 A kérdező kommentje:
#80 a rezsi 40 ezer egy kis lakásban. Tudom, mert az unokatesóm egy garzonban él. Alberletbe sosem fogok menni. Vagy maradok itthon vagy vesznek anyáék 2 kisebb lakást vagy férjhez megyek. Szóval nem, nem fog kelleni albérletet fizetni. Inkább itthon leszek 30 évesen is, mint más zsebét tömjem. Kaját kapok a munkahelyemen, elég jó adagot kapunk ebédre a cégnél. Aki úgy járt, hogy 100-200at kivág albérletre; az meg is érdemli.
márc. 22. 09:50
 83/113 A kérdező kommentje:

Ja, és nem, nem tartanak el. Vagy téged eltart mondjuk a férjed/feleséged (ha van) azért, mert közösen fizetitek a rezsit? Én beleadok 50-et havonta (amiben igaz a kaja is bennevan, de ha 30 ezer az itthoni kajálásom, sokat mondtam.) A rezsi rám eső része meg nem több 20-30-nál. Akkor hol is tartanak el?

Vagy várj, én tartom el őket, mert én ugyanúgy belesegítek a közös költségekbe? 🤔

márc. 22. 09:54
 84/113 A kérdező kommentje:

70-80 körül van a rezsink.

Abba mondjuk én beleteszek 25-öt, a másik 25-öt kajába.

Hárman vagyunk, 70:3 pedig 23,333…

80 pedig 26,6666….

Ergo benne is van a harmada, amennyit elhasználok. Szó sincs eltartásról.

Heti 2 x kb rendelek vacsorát saját költségen. A többi napon otthon vacsorázom, naponta 1500 forintot ha eleszel.

Akkor számoljunk 4 héttel. 4x5 ( rendelős napok kiesnek) =20. Akkor olyan 30 ezer amennyit megeszek. Ugye 20x1500

Tehát 55 ezer a rám eső kaja és a rezsi.

5 ezer forint túllépés valóban az eltartás kategória.

(Tudom, hogy nem számoltam hétvégi ebédeket, de a szuperönálló albérletes emberek is sokszor hazajárnak pocit tömni anyucihoz hétvégente.)

márc. 22. 10:03
 85/113 A kérdező kommentje:
#76 nem dolgozok pedagógusként, hanem irodában, ügyfélszolgálatosként, de azért itt is illik “valahogyan” megjelenni.
márc. 22. 10:11
 86/113 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtanulsz nemetül akkor Bajororszägban tärt karokkal värnänak ovoda pedagoguskent normälis fizuert... Germeringben pl az önkori lakäst is adott a melo melle... csak halkan sugnäm...
márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/113 A kérdező kommentje:

#86 gondolom anyanyelvi szint(közel) kéne lenni?

Gimiben tanultam németet, de max A1 szinten lehetek. :)

márc. 22. 10:37
 88/113 anonim ***** válasza:
100%
persze a gyerekek miatt megkövetelik a c1.c2 szintet, viszont fiatalon meg gyorsabban tanul az ember külföldiül mint mondjuk 50+osan...
márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
86%

Az étkezésre szánt számításaid nem helyesek. Naponta nyugodtan lehet számolni 3-4 ezret a kajára, ha nem párizsis zsömlét eszel akkor 4-5 ezret. De majd megtudod ha tényleg egyedül élsz, kb. 20 ezer ft egy heti bevásárlás akkor, ha egyedül vagy és nem eszel sokat úgy, hogy az utóbbi hónapokban lentebb mentek az árak. És igen, ebben még nincs benne a rendelés. Szóval inkább 100 ezer az a 30 ezer, amit te egy hónapban megeszel, de majd rájössz ha a fűszerektől kezdve az olajon át a zöldségig mindent neked kell megvenni. Számold már ki, ha 3 napra készítesz magadnak reggelit, ebédet,vagyorát az mennyibe kerül. Csak próbáld ki úgy, hogy tényleg mindent te veszel meg hozzá. Ne mondd már hogy ezt 3 ezer ft-ból abszolválod. Inkább 3x annyi lesz az. Na azt szorozd be 10-el, valahol ott van a havi kajafogyasztásod.

De még ha a te zsebmatekodat nézzük akkor sem 4 héttel meg 20 nappal kellene szorozni, hanem 30 nappal. Mivel egy bónapban van legalább 9 nap hétvége is.

márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 A kérdező kommentje:

#89 csak vacsorát eszek otthon, helyesek a számításaim. Jobban tudom, mint te látatlanban.

Igen, lehet 100 ezer amit megeszek, de a rendelést én fiezetem, az ebéd meg szintén nem anyámék pénzéből van, reggelit nem eszek. 30-nál nem eszek el otthon többet, és azt ki is fizetem. 🤷🏼‍♀️ Sajnálom, de nincs igazad.

márc. 22. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!