Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 A kérdező kommentje:

Jó, amíg nem megy az értő olvasás, nem válaszolok.

Köszönöm annak, aki írt. További szép napot!

márc. 22. 14:06
 102/113 anonim ***** válasza:
82%

@99 De nem tudod megosztani a költségeket, hiszen a lehetőségeid felett élsz jelenleg is. Ha költségek megosztásáról van szó, akkor egy kis lakás vagy valami szakadt vidéki ház is 40 millió, amennyiben ezt felezitek, akkor valahogy 20 milliónyi vagyonnal be kéne tudnod szállni a projektbe vagy azzal, hogy bedobsz havi 70-100 ezer között egy hitelre vagy azzal, hogy leteszel az asztalra 1000 db Deák-igazolványt. A saját kajád és rezsirészed szintén nem havi 50k lesz, egész egyszerűen nem ennyibe kerül, hiába kötöd az ebet a karóhoz.


Ezek mind elérhető dolgok persze, de nagyjából dupláznod kéne a bevételedet, ami ügyfélszolgálati melóban egy okébb csoportvezetői fizu Budapesten. Vidéken sok szerencsét hozzá IT vagy egyéb mérnöki tudás nélkül, úgy hogy az angolod is messze van attól, amiért már fizetnek a cégek (ha felsőfok felett lennél, akkor nem járnál tanárhoz, max hobbiból, annál lentebb meg nem sokat ér a nyelvtudás munkahelyen).


Eddig nem jött szembe a valóság, mert a szüleid apanázsát mindig csak járandóságként láttad, de amint leválsz a ciciről, kiderül, hogy itt hiányzik még legalább 100-200k havonta.

márc. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/113 anonim ***** válasza:
81-es "Egy komolyabb diétában ahol fontos az izomtömeg megtartása, a zsírégetés egyik legjobb módja a futópad. Más, mint ha talajon futsz." Ez az állítás több sebből vérzik...
márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/113 anonim ***** válasza:

"Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret."


Ezekből csipjél egy kicsit, mondjuk 20-30%-ot.


Spórolhatsz 20-30 ezret.


"Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet."


Ebből csípjél legalább 50-60%-ot, mondjuk havi 1-2 őj ruhadarab, hacsak nem létszükséglet. Ezzel spórolhatsz akár 30 ezret.


A megunt cuccaidat meg add el neten, abból visszajön valamennyi pénz.


És őszintén én rezsire sem adnék ennyit. Egy főre kizárt, hogy 50 ezer legyen a rezsi, akkor ott marha nagy pazarlás mehet. Jó mondjuk ha fűtés drága télen, korszerűtlen nagy házban éltek akkor megértem.

Adj csak 40-et és máris spórolsz 10 ezret.


Összesen félre tudsz így rakni 100 körül. Az már nem rossz.

márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 anonim ***** válasza:
100%

Hát mindenkinek más az értékrendje, ami a válaszokból is látszik. Én így csinálnám:

Műszempilla, smink kuka úgy, ahogy van. Ruha szintén kuka, azt kell elhasználni, ami van. Eddigi ruhatár tuti évekre elég. Utána meg azt kell pótolni, ami tönkrement és tényleg kell.

Egészségen, önfejlesztésen nem kell spórolni.

Szórakozásra akkor költeni, ha az tényleg tartalmas, és élményeket ad. Itt szintén kuka minden más hülyeség. Kacatra meg egyáltalán nem szabad költeni.

Na így marad pluszban 110. Ez el is menne bérletre/hitelre, ha nem tartanának el. Ugye a fiatalok fizetésének harmada-fele a lakhatásra megy el, ami neked nulla, ezt hívják eltartásnak.

Autót meg se engedhetnéd magadnak ekkora fizetésből, a benzin az összköltség töredéke.

Ekkora fizetésből ilyen körülményekkel 200+ ezret kéne tudni félretenni.

márc. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/113 anonim ***** válasza:
100%

És még azt tenném hozzá, hogy ha így évi kb. 3 milliót félretennél, akkor pár év alatt meg is lenne a beugró egy lakásra. Ezt nem nevezném kilátástalan helyzetnek...

Közben meg karriert kéne építeni, amivel feljebb lehet lépni, mert ez nem valami jó fizetés. Az egyetemet meg nem tudom, minek jártad ki, ha úgyse abban helyezkedsz el. A fizetést azért lehetett tudni előre. Nem nagyon kellett volna így, ha te fizetted, akkor azért, ha meg az adónkból ment, akkor meg azért.

márc. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 anonim ***** válasza:
103 Nem verzik semmibol, nagyon sok magyar es nemzetkozi versenyen bizonyitott mar a futopad a dietaban. Sot a testepites aranykoraban mindenki azzal kardiozott.
márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/113 anonim ***** válasza:
107. Jó hát mindegy, úgysem ezt kérdezte a kérdező, kár volt egyáltalán írnom magyarázat nélkül, hogy miért, meg úgyis mindegy lenne ahogy látom, úgyhogy akkor ok.
márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/113 anonim ***** válasza:
Persze hogy mindegy, tizmilliok hasznaljak sikeresen az emlitett celbol, vagy 30 eve. Tovabba nem kizarolagos volt az emlitesem. Szoval tenyleg folosleges hulyesegekkel ervelve belemenni. Kb. mint ha azt akarnad pedzegetni, hogy a 2 retegu wc papir rossz, mert ez meg az.
márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
109: Szerintem azt kell érteni azon, amit írt, hogy hülyeség egy szobába bemenni futni egy gépen, mikor a szabadban fut eredendően gyárilag az ember, nem gépen. Az oxigén is jobb kint, a gerincnek és izületeknek is jobb a természetes és ingyenes talaj. A világítás is jobb a szemnek, idegrendszernek. Végre ráér egy kicsit, és akkor is fizessen, meg menjen be az épített környezetbe, zárt helyre?...
márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!