Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
 61/113 A kérdező kommentje:

#51

Vállfán tartom, meg szekrényben hajtogatva ami nem gyűrődő. 2 nagy akasztós szekrényem van meg egy komódom és tökéletesen elférek.

Havonta kb 3-5 darabot veszek. Az nem olyan sok, őszintén. Ebben a hónapban egy csomag bugyit, 1 farmert és egy tavaszi dzsekit vettem.

márc. 21. 13:34
 62/113 A kérdező kommentje:

#60 ha valaha mégis összejön biztos azt vennék.

Lenne egy kiskertem, nyugis kis napágyam stb. :D

márc. 21. 13:36
 63/113 anonim ***** válasza:
75%
Ha Ausztriäba szändekozol menni oda nemet tudäs kell, mert ha nem karattyolod a bennszülöttet akkor ätvägnak. Meg egy aprosägot tudnod kell: minel messzebb vagy a magyar hatärtol, annäl jobb a fizu...
márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
62%

[link]


[link]


Uóbbi ökör módon van kicsit építve, de simán beépíthető az egész eleje itonggal meg ablakkal és berendezhető.


[link]

márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 anonim ***** válasza:
20%

Akkor mit akarsz?


Éljél így, mondjuk normális férfinak nem vonzó ilyen céltalan nő, aki semmit nem tud belerakni a közös életbe, meg nem is akar.


Lakjál anyádékkal 40 évesen is, gyerektelenül, egyedül, csak akkor már késő lesz bánni, bàr változtattál volna.

márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:
100%

59: "Tanultam, diplomám van, de ügyfélszolgálaton dolgozom. 🤷🏼‍♀️ Ha a diplomás pozimba mennék, ennyi sem lenne."

Igen, sajnos van ez a jelenség.

Erre mondják, szegény ember vízzel főz (mért, a gazdag, mivel?:)), szóval ami van, azzal kell gazdálkodni.

Az pedig az, hogy nem költesz, mert ez egy ilyen ország.

De Amerikában hiába keresnek 10x ennyit, ott is hülyeségekre szórják el az egészet azok, akik szegények maradnak, mivel a jövedelmük azt nem indokolná, hogy szegények maradjanak.

De a módszer itthon is ugyanaz: nem költeni. Csak itthon kevesebb látszatja lesz, de lesz.


Majd az angollal előrébb tudsz lépni, felsőfok fölötti nyelvtudásod ha van, az nagyon sokat számít.


Cafeteria, év végi, év közi jutalom van?


"Ha a diplomás pozimba mennék, ennyi sem lenne."

Sokszor van az is, hogy a diplomás poziban viszont 3x annyi jutalom van, mint maga a fizetés...

Persze ha olyan a munka cserébe, hogy a hátad közepére se kívánod, akkor úgyis beteg lennél ott állandóan.

márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 anonim ***** válasza:
100%

59: Neked nem csak önerőd van egykeként, hanem az összes nm, amin laksz, azt te kaptad a szüleidtől, nem?

Ha külön akarnál költözni, eladnátok az X nm-es házat és az árából vennétek 2 db X/2 nm-eset.

Nekem is így lett.

márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/113 A kérdező kommentje:

#65 nem vagyok céltalan, van munkám, szeretnék is fejlődni, az más kérdés, hogy realista vagyok, s tudom saját házhoz az általam felvázolt 2 módon fogok jutni. Ahogyan a mai fiatalok legtöbbje is. De volt már kapcsolatom, egész komoly.

Gyerek nélkül 40 évesen? Sosem bánnám. Nem tervezek gyereket.

márc. 21. 15:11
 69/113 A kérdező kommentje:
#67, igen, lehetne ilyet is, de én ezt nem várom el a szüleimtől, hisz még az ő tulajdonuk.
márc. 21. 15:12
 70/113 A kérdező kommentje:

#66, pedagógus (óvoda) a szakmám, ezzel szerintem sok mindent elárultam. “Persze-persze, minek tanultam ezt…”

Év végi bónusz az van a jelenlegi cégnél.

márc. 21. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!