Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen spórolási tippeket...

Milyen spórolási tippeket ismertek? Úgy érzem kifolyik a kezemből a pénz, de nem tudom mire költöttem

Figyelt kérdés
Úgy érzem kifolyik a kezemből a pénz, de nem tudom mire költöttem. Próbálok minél kevesebbet költeni, hetente 2szer főzök 2 személyre mégsem marad.

2022. okt. 13. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk vezesd egy Excel-ben a kiadásaidat, és utólag értékeld ki. Nem túl bonyolult. Utána látni fogod, hogy mi az, amire irreálisan sok megy el, azt lehet csökkenteni.

Vagy képezd magad, és keress több pénzt.

2022. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is így voltam mert minden szilszart megvettem

De sokszor a boltban átgondolom mire van ténylegesen szükségem

Így negyed annyit költök :)

2022. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd a pénzed nagy részét elérhetetlen, vagy legalábbis nehezen elérhető helyre. Valami olyan megtakarítási formába, amihez csak körülményesen tudsz hozzáférni. Készíts költségvetést. Írd elő magadnak, hogy bizonyos időszak alatt (pl. egy nap, hét, hónap) mennyit költhetsz. Ha túlköltekeztél valami miatt, léptess életbe megszorításokat magadra nézve. A legegyszerűbb, ha nagy ívben elkerülöd az üzleteket. Ha mégis menned kell konkrét listával menjél, és ne vegyél mást mint ami a listán van, akkor sem ha akciós.
2022. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3as jol irja

En regen egy pias uvegbe gyujtottem aminek hosszu a nyaka

Mikor tele lett osszetortem

Nagyon hatasos gyujtesre :)

2022. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
+Én nem hordok magamnál kártyát sem, csak készpénzt. Abból is csak annyit, amennyit elkölthetek.
2022. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlbonyolítani. Ha megszabod magadnak, hogy X forintot költhetsz egy nap és ahhoz tartod magad, akkor mindegy is hogy mire költötted.
2022. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!