Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
38%
szórni kell a pénzt, mintha nem lenne holnap, akkor fogod majd pl nekem fizetni szépen havonta a 180 ezres albérleti díjat
márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 anonim ***** válasza:
70%

:D


Lehet, csak nehogy nyitvafelejtsem a gázcsapot, vagy bedugva felejtsem a vasalót, ha elmegyek másodállásba, hogy elég pénzem legyen és tudjak neked fizetni!

márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 A kérdező kommentje:
Nem munkahely miatt tanulom a nyelvet, oda elég a jelenlegi tudásom is, egyfajta bizonyítás inkább. Ha nyárra le tudok vizsgázni, akkor viszont ez a kiadás szerencsére eltűnik.
márc. 21. 08:32
 24/113 anonim ***** válasza:
22%

Hát te tudod kérdező, de a nylvvizsgapapírral kb senkinek sem bizonyítasz semmit (max magadnak), külföldön meg el se fogadják a nagyrészüket.

A munkáltatókat meg főleg nem érekli, mert vagy tudsz vagy nem tudsz.

márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 anonim ***** válasza:
27%
Pl: Amerikai vagy ausztrál vízumhoz is a nagykövettségeken meg van szabva, hogy milyen vizsgát és vizsgaszintet fogadnak el, ha pl: munkavállalói vízumot szeretnél.
márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 anonim ***** válasza:
80%
Manapság nettó 320 nem nagy összeg ,a létfenntartásra elég.
márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt érdemes megnézni először az életszínvonalat. Az a 6-8, egyenként 20-30 eft-os tétel amit magadra költesz, 2024-ben nem sok. Ismerek olyat aki havi 120 ezret költ személyi edzőre, meg étterembe jár heti 2-3szor, fodrásznál ott hagy 28 ezret 6 hetente, körmösnél 20-at, szórakozásra 30-40 ezret hetente, viszont tehermentes ingatlanban lakik, nincs autója és 700 ezret keres, az egyéni angol nyelvóráit pedig a munkáltató fizeti. Még azt sem mondom olyan ereszd el a gatyám életszínvonalnak mint amit egyesek folytatnak.

Az életszínvonalad a jövedelmedhez képest magas. Tulajdonképpen ha a család nem biztosít lakhatást számodra, éhenhalsz. Mert az az 50 ezer kajára sem elég, nem hogy kajára meg rezsire, meg egyéb lakhatási költségekre.


Vagy abba az irányba mocorogsz, hogy legalább 1,5x ennyit keress, vagy abba az irányba hogy csökkented a kiadásaidat. Előbbi esetben képezned kell magad, ami ha nem autodidakta vagy államilag támogatott forma, jelen kiadásaid mellett nem lehetséges. Utóbbi esetben egyesével meg kell vizsgálni a felsorolt tételeket, és első körben amit lehet csökkenteni 20-30%-al. Második körben mindent felülvizsgálni hogy mi kell mi nem, és ~2 dolgot legalább kiiktatni.


Amit haza adsz és a telefonszámla oké.

Gyógyszer vitamin nem tudom pontosan mit takar, de mivel nem élsz túl aktív életet (nincs heti 5-10 edzésed), az anyagi helyzetedet is figyelembe véve egy multivitamin elég, így havonta 1500-2000ft-ból megvan a vitamin, 5 ezret foghatsz rajta.

Mondhatni a benzin is oké, de ha heti egyel kevesebb alkalommal autózol a 20km-re lévő városba, már is megspóroltál 10-15 liter üzemanyagot, ami 6-8 eft. Ez időmenedzsmenttel és egy kis tervezéssel megoldható.

Műszempillát a te helyzetedben elengedném, körmös az talán maradhat, annyinak azért bele kell férnie. Itt is foghatsz annyit, mint a benzinen.

Vegyiárun, kozmetikumon is foghatsz 5-8 ezret.

A ruhán fogj meg 10 ezret. Tudatosan. Ha az adott hónapban elfogy a 40 ezer ft kereted amit erre kijelölsz, akkor nem veszed meg azt ami tetszik, majd jövő hónapban. Ha már nem elérhető, akkor így jártál.

A szórakozással sincs gond.

Az angol nyelvóra is oké, bár ha most jelenleg nincs rá szükséged, a jövedelmed figyelembe véve én elengedném, vagy célzottan tanulnám és idővel elengedném. Ha már pár éve jársz tanárhoz, van annyi rutin hogy magadtól tanuld. Ha meg magadtól nem megy, de nincs rá szükséged jelenleg, akkor kidobott pénz.

Az edzés rendben van.

Így kb. 50 ezret spórolsz, marad hó végén 80 ezer ft-od. Ami a bevételedhez képest rendben van. Előre nem jutsz belőle, de 2-3 év alatt fel tudsz halmozni egy minimális tartalékot amit lehet önképzésbe forgatni, hogy többet keress. 5 év múlva majd keresel 1,5-2x ennyit reál értéken.

márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 anonim ***** válasza:
16%

"nem tudnék. Ez nem Pest"


Kérdező, pesten se lehet meglenni kocsi nélkül :D


A metró az egyetlen amivel érdemes foglalkozni, a többi nem arra megy amerre kell, vagy balesetezik, vagy vársz rá 15-20 perceket!


Kész röhej a budapesti tömegközlekedés, a metrón kívül az összeset felszámolnám!


Villamosokat is már rég le kellett volna rakni "földalatti" szintre.

A sínjeik helyén még a bicikliút is jobb lenne.


Meg fog dögleni ez a főváros, ha az összes jelenleg épülő lakópark meg újépítésű társasház megtelik.

márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerűen 290 000 Ft-ot fektess be, a többit meg oszd be!

Nem szálanként építgetném le.:)


Az autó többi költségét ki állja?

Ennyi pénzből nem szabadna fenntartani autót.


"A telefonszámlám havonta kerekítve 6000."

Nincs egy otthoni vezetékes korlátlan előfizetés? Fölösleges +1.

Ha be akarsz szállni, anyudnak add a pénzt!


Egyszerűen nem költök ezekre és a többire se, ennyi.:)

Még nem olvastam végig.

márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/113 anonim ***** válasza:
29%

"Az autó többi költségét ki állja?


Ennyi pénzből nem szabadna fenntartani autót.

"Egy valódi autót (nem pénztemetőt) nem kell "fenttartani".


Kell rá 2 évente műszaki, évente kgfb 5 évente új gumiszet meg új akksi, évente olajszűrő, meg olaj és ennyi!


25 éves kocsival járok már 5. éve, raktam bele már 90.000 km-t, még Rómában, Riminiben és Tarantoban is jártam vele.


Ajánlom a valódi (2002 előtti) japán márkákat!

márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!