Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifolyik a pénz a kezem...

Kifolyik a pénz a kezem közül, mit tegyek? Ne tegyek semmit, egyszer élünk?

Figyelt kérdés

320 Ft nettot keresek. Anyumékkal élek még, de belefizetek a rezsibe, meg a saját dolgaimat mind magamnak veszek.

Rezsire és kajára adok havi 50-et anyuméknak.

A telefonszámlám havonta kerekítve 6000.

Gyógyszerekre, vitaminokra elmegy havi 15 ezer.

Eltankolok 30 ezer körül.

Műszempilla (tudom, nem létszükséglet) + körmösnél gél lakk havi 24 ezer.

Tisztálkodószerekre, arcápolási termékekre, sminkekre is kiadtam ebben a hónapban 35 ezret.

Sajnos szeretem a szép ruhákat is, havonta 50 ezret elköltök rá. Tudom, ez sem létszükséglet.

Néha eljárok enni valamit, szórakozni, kirándulgatni, erre is elmegy 30 ezer havonta a mai árak mellett.

Járok angol nyelvórára ami hetente 6000 forint, 6000x4= 24 000

Fanatic Jump edzésre is járok, ami havi 8 alkalom 20 000.


Így tartok 284ezernél, ha jól számoltam. Persze ezek nagyjából megadott értékek, 20ezer is ingadozhat ide-oda.

Meg mindig másra adok ki, néha veszek egy jó könyvet vagy dekort a szobámba, a kocsiba valamit stb. Átlagban havi 20-30 ezret tudok félretenni. Ez nagyon gáz? Ráadásul albérletre sem költök, a kocsim régen anyumé volt és meg sem kellett vennem stb.


márc. 21. 06:51
 71/113 anonim ***** válasza:
100%

70:Na, hát akkor azt szépen melléteheted az év közbeni párszázezres-fél milliós megtakarításodhoz, szép summa lesz, ha olyan helyre fekteted, ami őrzi az értékét, netán még hoz is.

És ahhoz ne nyúlj semmi szín alatt!

Egyszer csak összejön a nyaraló belőle.:)

márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/113 anonim ***** válasza:
78%

@59 Ügyfélszolgálatoztam én is egy darab, el lehet onnan indulni, jelenleg több, mint háromszora a fizum a tiédnek. Ettől függetlenül messze a lehetőségeid felett élsz. A szüleid nagyjából havi ingyen 100 ezer forint lakhatással, autótámogatással, 30-50 ezer forint ingyen étellel járulnak hozzá a létezésedhez. Magyarul ha 50%-kal többet keresnél, még mindig nem lenne semmi pénzed.


Havi 1.1 millió körülre jön ki a havi bevételem, de eszembe nem jutna évi 600k forintot elherdálni ruhákra, nevetségesen sok.

márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 A kérdező kommentje:
100 ezer lakhatás? Mitől lenne az 100 ezer? A rezsiben a részemet kifizetem. A szüleimnek logikus, hogy nem fizetek albérletet. A kocsi pedig közös használatban van, szintén fizetem a részem. Nem jár nekem semmi ingyen, de köszi a feltételezést.
márc. 21. 16:22
 74/113 anonim ***** válasza:
100%
72: 1,1 millió ügyfélszolgálaton? Hol?
márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
41%
Konkrétan csillivilli hülyeségekre,meg magamutogatásra költöd az így is kb. nulla pénzedet.
márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 anonim ***** válasza:
85%
75 Nem teljesen azért előző, egy "pedagógusnak" muszáj valahogy kinéznie azért, nem lehet szakadt...
márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/113 anonim válasza:
100%

Szerintem a sport kell. Ha egészségesen eszel és sportolsz annyi vitamin nem kell. Ruhát se kell venni minden hónapban vagy dekorációt se.

De lehet a tankolás is visszább vehető ha egy alkalommal több dolgot intezel el ha már úton vagy.

márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:
Az a vicc,hogy sokan futógépeznek a gym-ben is. XD
márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem élsz nagyon nagy lábon. Az edzés egyáltalán nem sok én a vitaminokból és a műszempillákból levennék néhány ezrest, a ruhákból 10-15ezret ha tudsz. Angol nyelvtanulásból vannak jó oldalak ahol tudsz beszélgetni angol anyanyelvi emberekkel 1-2ezer forintért is, de nyilván akkor nem lesz közös nyelv a magyar, így nehezebb. Ha visszavágod ezeket akár 30-40ezret is megspórolhatsz, de én inkább másodállást keresnék. Sok ruhád lehet, szerintem pöröghetne a Vinted
márc. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 anonim ***** válasza:
53%
@73 Ennyi lenne bárhol máshol. A válaszom lényege az volt, hogy egy rakat dolgot kapsz ingyen, amiért más fizet, ezért tudsz havi egy 100-ast lehúzni a retyón olyan dolgokra, amelyek igen messze vannak a szükségestől. Viszont amint kellemetlen lesz, hogy a 30-at közelítve még mindig otthon laksz, akkor elég nehézkessé fog válni a helyzet, mert a pénzzel bánni durván nem tudsz, viszont onnantól igazi dolgokra is költened kell. Például a rezsi és az étkezés valós összege, albérleti díj, stb. Ezeket most nem fizeted, mert anyu eltartja a kislányát.
márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!