Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/631 Cerevisiae ***** válasza:
92%

Kedves barátom.


Te nem éted azt a magyarul írt mondatot, hogy az általad felsoroltaknak semmi köze az evolúció mechanizmusához?


Nem érted azt a mondatot, hogy ezeket az evolúció nem cáfolhatja?


Magyarán, a te általad felsorolt fogalmak minden további nélkül létezhetnek az evolúció működése mellett is. Nem vagy képes felfogni egy egyszerű állítást?


Magyarázd már el, hogy miképpen cáfolja az evolúció mondjuk a lélekvándorlást? Két okból sem fogod tudni cáfolni az evolúcióval. Egyszer azért, mert lélekvándorlás minden további nélkül megvan az evolúció mellett is, ha van lélek. Nem ütik egymást! Másodszor azért nem fogod tudni, mert halvány dunsztod sincs róla, hogy mi az az evolúcióelmélet. A vallásos oldalakról összeszedett iszonyatosan nagy butaságokat az evóról tényként kezeled, majd ezt hiszed evolúciónak. Na, a benned élő kép az evolúcióról valóban cáfolja az ezotériát, csak az a baj, hogy annak semmi köze ahhoz az evolúcióhoz, amit a tudomány is annak tart.


[link]

Az általad linkelt oldalon hol láttál te olyat, hogy az az orvos tagadja az evolúció működését? - függetlenül attól, hogy úgy véli, az emberi evolválás közben Isten beleplántálta a lelket az emberekbe. Nem zavar téged, hogy ő az ateizmust támadja, és nem az evolúció mechanizmusát? Meg azt állítja, hogy bár az evolúció mechanizmusa működik, de csak pusztán az evolúciót nem tartja elégségesnek ahhoz, hogy az emberi gondolkodásmód kialakuljon. Nem az evolúció kapcsán említi az univerzum kialakulását, hanem általában az ateista szemléletmód tükrében. Még világosan le is írja, hogy működik a szelekció, csak egy olyan világban, ahol a kezdeti paraméterek alapján ki kell alakulnia az evolúció útján az embernek, amibe Isten majd lelket is tud plántálni.


Elolvastad te egyáltalán az általad linkelt cikket???


Tőled:

"A kérdésem lényege az volt, ha valaki az evolúcióban hisz, tehát a semmiből fejlődtünk ki"


Ilyet nem állít az evolúcióelmélet. Mit állít szerinted az evolúcióelmélet? Nem lehet, hogy te összekevered a Nagy Bumm fogalmát a biológiai evolúcióval?


Tudom, hogy az összes hívő oldal lazán összekeveri az ateizmus fogalmát az evolúcióval, és az evolúcióelmélet nyakába varrja még az univerzum keletkezésének elméletét is, de a biológiai evolúció semmi mással nem foglalkozik, mint azzal a folyamattal, ami az után alakult ki, miután itt a Földön megjelent az első (vagy több) evolválódni tudó egység (amit akár Isten is teremthetett). Az evolúcióelmélet kizárólag a Földdel foglalkozik, és annak élőlényeivel, és az égvilágon semmit se fogalmaz meg se az univerzum keletkezéséről, se a csillagok, se a bolygók keletkezéséről, és nem érdekli egy cseppet se, hogy a világot Isten teremtette, vagy spontán kidurrant a semmiből.


Nézd! Ha ilyen nehezen tudsz értelmezni egyszerű magyar mondatokat (még az általad linkelt cikkben szereplő orvos se tagadta egy cseppet se az evolúció működését, erre belinkeled, mint cáfolatot???), akkor hívd át a szomszédot, hátha az el tudja neked magyarázni. Ha nem fog így se menni, akkor szerintem add fel, és menj át az ezotéria oldalra, ott feltehetőleg ugrásszerűen meg fog javulni az értelmezési készséged. Legalábbis ott biztosan nagyobb sikerélményed lesz.

2015. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/631 Cerevisiae ***** válasza:
100%

#200


Bár biztos vagyok benne, hogy a #197-es válaszoló nélkülem is meg tudja védeni magát, de azért jobb lenne, ha rövidre zárnánk a kérdést.


Ismét itt a linkelt cikked, amiben szerinted az evolúció tagadása áll:

[link]


Idézz a cikkből, hogy hol tagadja itt a riportalany az evolúció mechanizmusát!


Ha nem fogsz tudni ilyenre mutatni, akkor pedig sürgősen kérj bocsánatot a #197-estől, amiért alaptalanul hazugnak nevezted, meg olyannak, aki csak azt veszi észre, amit szeretne. Ha tisztességes vagy, akkor mindezek alapján el kellene ismerned, hogy ezen cikk tartalma éppen hogy a #197-est igazolja, és te voltál az, aki hazudtál, és éppen hogy te álmodtad bele a saját ideológiádat abba a cikkbe, amiben az nem szerepel, ellenben pont az áll benne, amit mindannyian állítottunk rajtad kívül, hogy az evolúció és Isten lehetséges létezése nem egymást kizáró tényezők.


Tőled:

„Ha így nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy az emberiség kisebbsége próbálja meggyőzni a többséget arról ,hogy amiben hisznek, az hülyeség.”


A tudomány minden létező ágának minden eredménye mindig is erről szólt. A bamba többségnek még arról sincs fogalma, hogy egyáltalán mit állít az evolúcióelmélet, inkább kitalál magának egy szalmabábot helyette, amit égetnivalóként mutat be, pont ugyanúgy, ahogy azt a bamba többség anno a boszorkányoknak megbélyegzettek esetében is helyénvalónak talált.


A tudomány nem próbálja meggyőzni semmiről se a bamba többséget, csak a bamba többség ezt képzeli be magának, hogy a tudatlanságát saját maga előtt leplezze. A bamba többség azonban durcásan bár, de valahogy mégis élvezi és kihasználja a tudomány eredményeit, vagy éppen ezekkel gyilkol és rombol, miközben állandóan szidja a tudományt, ha az éppen divatos ideológiai hóbortjának a tudományos eredmények ellentmondanak.


A tudomány csak eredményeket gyárt, amelyek a gyakorlatba átültethetőek, és amelyek kihasználása, vagy görcsös megtagadása már a bamba tömeg hozzáállásán múlik.

2015. szept. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/631 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy sok hívő miért gondolja, hogy egy olyan legnagyobb tudósok által kutatott folyamat, mint az evolúció, mely empirikus úton, rengeteg oldalrók alátámasztott, nem igaz, míg a többezer éves Tóra- melynek bizonyos részeiről egyértelműen látszik, hogy sumér mítoszok parafrázisai-abszolút hiteles. A 6 napos teremtés, az Özönvíz, és pl. Mózes születése egyértelműen ezen mítoszok átiratai. Azokat persze leszólják, hogy pogány nép írta őket...
2015. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/631 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljunk bele, mi lett volna, ha a kanonizációkor nem teszik bele a Genezist a Bibliába. Lehet, hogy minden hívő együttműködőbb lenne tudományos kérdésekben... Ki is hagyhatták volna, mert annyira nem fontos a kereszténység lényege szempontjából. Hogy a bűn azért lett, mert Ádám evett egy almafáról, vagy egyszerűen kifejlődött az emberekben a fejlett tudattal, az Krisztus áldozata szempontjából mindegy.
2015. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/631 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Cerevisiae!

Biztosan nem ugyanazt a cikket olvastuk.Ahogy én értelmezem, mindennek a hátterében egy Teremtő áll, ő hozta létre az életet, ő tervezte meg az anyag fejlődését, annak minden lépését, és mikor elérkezett az ember, abba a porhüvelybe beleköltözött az isteni eredetű lélek:

"Én inkább abban hiszek, hogy volt egy teremtő lélek, akinek valamiért eszébe jutott, hogy anyagi világra volna szükség. Ahogy a Biblia írja, kezdetben volt az Ige. A teremtő szándék. A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei.

Inkább azt tudom elképzelni, hogy, mint az anyag evolúciójának csúcsa, az emberi agy vált alkalmassá, hogy rajta keresztül a teremtő eredetű lélek meg tudjon nyilvánulni az anyagi világ és ami fontosabb, a többi lélek számára."


Ha valaki ezt az evolúció bizonyításának tekinti, akkor nem ugyanazt a cikket olvastuk. Az ID azt tartja, hogy minden folyamat hátterében ott áll egy tudatos teremtő, egy felsőbb, az anyagi világtól független intelligencia, aki mindent irányít. Legalábbis ebben hisz a " bamba többség".

Félretéve az ID-t, szerintem sok embert az zavar, aki mélyen belelát a szervezetünk, sejtjeink fantasztikus szervezettségébe és iszonyatos bonyolultságába, hogy képtelen elhinni azt, egyetlen sejtből hogyan alakulhatott ki minden segítség nélkül egy érző, gondolkodó , szerető emberi lény. Mert ha elfogadjuk, hogy az ember fizikai teste létrejön az evolúció során, akkor a lélek hogyan költözik bele?

Ha egyáltalán a kedves EVO hívők elfogadják a lélek létezését. Ha nem, akkor nincs is értelme beszélgetnünk erről. Meg egyáltalán nincs értelme, mert még egyetlen evos vagy ID-s ismerősöm sem változtatta meg a gondolkodását, mert valaki bebizonyította neki a másik oldal igazát.

Emiatt köszönöm a rám szánt időt, mindenkinek jó vitatkozást kívánok a továbbiakban!

2015. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/631 anonim ***** válasza:
93%

Lenne pár gondolatom az utolsó hozzászóláshoz...


"Ha valaki ezt az evolúció bizonyításának tekinti, akkor nem ugyanazt a cikket olvastuk."


Senki nem tekintette az evolúció bizonyításának ezt a cikket. Viszont te pont azért osztottad meg a többiekkel, hogy megmutasd, van olyan tudós, aki elveti az evolúciót. Senki nem linkelte ezt, mikor pl. az evolúcióról folyt a vita még a kérdezővel. Mert nem is a bizonyításra irányul, hanem egy híres neurobiológus elmondja, hogyan egyezteti össze a tudományt a hitével.


"Az ID azt tartja, hogy minden folyamat hátterében ott áll egy tudatos teremtő, egy felsőbb, az anyagi világtól független intelligencia, aki mindent irányít."


Ez így nem teljesen igaz. Ezt a különböző vallások állítják, az ID csak azt próbálja "tudományosan" alátámasztani, hogy valaki tudatosan megtervezte a körülöttünk lévő világot velünk együtt, ahogy pl. egy mester elkészít egy órát (azt hiszem, ez a leggyakoribb példa, amit felhoznak).

Ez lehet a keresztény Isten, Allah, Brahman, de akár még egy földönkívüli is, aki bizony igen nagyban függ a környezetétől hozzánk hasonlóan.


"Félretéve az ID-t, szerintem sok embert az zavar, aki mélyen belelát a szervezetünk, sejtjeink fantasztikus szervezettségébe és iszonyatos bonyolultságába, hogy képtelen elhinni azt, egyetlen sejtből hogyan alakulhatott ki minden segítség nélkül egy érző, gondolkodó, szerető emberi lény."


Az, hogy az ember szeret és gondolkozik, még nem jelenti azt, hogy biztosan teremtette valaki. A szelekciós nyomás következtében is kialakulhattak. Minden élőlénynek van valami különleges tulajdonsága, amivel a környezetéhez alkalmazkodik. Az intelligencia (amivel bizonyos szinten a főemlősök, delfinek és kutyák is rendelkeznek egyébként) egyértelműen ezt a célt szolgálja, és a szeretetnek is lehet benne szerepe. Például a gondolkodó embernél lehet, hogy csak így válik lehetségessé az altruizmus: az ember, aki tisztában van azzal, mit jelent meghalni, csak akkor képes feláldozni magát a faj érdekében, ha különösképpen kötődik más egyedekhez, és azok életben maradása fontosabb számára saját magánál.

Vagy segít a monogám párkapcsolatok kialakításában, amely számtalan előnnyel jár. (Persze nem értek nagyon az etológiához, úgyhogy nem tudom biztosan, csak én gondolom így.)

Ez nem jelenti azt, hogy nem hiszem, hogy létezik Teremtő, csak nem tennék elhamarkodott kijelentéseket a helyedben.


"Mert ha elfogadjuk, hogy az ember fizikai teste létrejön az evolúció során, akkor a lélek hogyan költözik bele?"


Az a helyzet, hogy a lélek főleg bizonyos ősi, primitív vallások szerint létezik függetlenül a testtől. Ne mondd, hogy az egyiptomiak, görögök, germánok mítoszai, vagy a Védák könyve annyira hiteles lenne számodra... A modernebb vallások, mint a judaizmus, a kereszténység és a buddhizmus már nem beszélnek a testtől független lélekről, a zsidók még a feltámadásban sem hisznek.

Csak azért mondom, mert a legtöbb hívő beszél a lélekről anélkül, hogy Bibliát olvasna. Sehol nem ír ilyesmit. Azt írja, amit a materialista tudományok is, hogy visszatérünk a földbe, és megszűnünk létezni, de mikor Krisztus újra eljön, feltámadunk. Test és lélek függetlenül egymástól nem létezik.

Buddha pedig nyíltan kimondja, hogy halhatatlan lélek nincsen.

Szerintem a mai világban a kereszténység és a buddhizmus a legversenyképesebb, ezért hoztam fel ezeket.


"mert még egyetlen evos vagy ID-s ismerősöm sem változtatta meg a gondolkodását, mert valaki bebizonyította neki a másik oldal igazát."


Lehet, hogy a te ismeretségi körödben nincs ilyen, de én speciel ilyen vagyok. Régen magam is úgy gondolkoztam, ahogy a kreacionisták. És kizárólag azért, mert nem volt elég tudásom. Ha valaki evolúcióról beszélt nekem, akkor befogtam a fülem, és azt mondtam, hogy nem akarok ilyen hülyeségekről hallani, Isten pont úgy teremtett minket, ahogy a Bibliában van. Aki mást mond, az a Sátántól való. Aztán mikor középiskolás lettem, és 10.-ben az eddigieknél magasabb szinten kezdtem biológiát tanulni, akkor feltárul előttem az élővilág fejlődési folyamata, és megláttam a logikát az egészben. Pedig akkor még csak az élőlények testfelépítéséről tanultunk, genetikáról szó sem volt.

Ha jobban belegondolok, Isten nem is választhatott volna jobb módot a teremtésre, mint hogy lehetővé teszi a génmutációkat, mert ma is tudunk belőle profitálni. Nem is gondolnád, mennyit.


Tudom, hogy nem vagyok tudományosan olyan igényes, mint Cerevisiae, nézzétek el, még fiatal vagyok, csak szerettem volna, ha egy olyan hívő is ír neked, aki teljes mértékben rajong a természettudományokért, mert én ilyen vagyok, és mellesleg Freund Tamás is.

2015. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/631 Cerevisiae ***** válasza:
92%

#205

„Biztosan nem ugyanazt a cikket olvastuk.”


Ezt idézted Freund Tamástól, mint evolúció cáfoló tézis:

„A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei.”


EZEN NINCS MIT MÁSKÉPP ÉRTELMEZNI! Kerek perec azt írja le, hogy az evolúció működik, pontosan ugyanúgy, ahogy azt a tudomány is állítja. A tudomány nem tagadja Isten létét, mivel sem cáfolni, sem visszaigazolni a létét nem tudja. A tudomány nem állítja, hogy nem lehet igaz Freund Tamás ezen állítása (egyszerűen vannak más verziói is, amik egyelőre ugyanúgy nem bizonyíthatóak). Az evolúció úgy működik, hogy van egy olyan egység, ami tud szaporodni, és az utódai egy kicsit eltérnek a szülő megjelenésétől (minden utód valami másban különbözik a szüleitől). Ahol zajlik a szaporodás, azt környezetnek nevezzük, és amelyik utód tulajdonságai révén jobban tud alkalmazkodni a környezet adott tulajdonságaihoz, az az utód tud több újabb utódot tud létrehozni, mint a társai, és így változik a sok sok láncon belül az utódok külalakja és működési módja.


A tudósok ezt úgy tesztelik, hogy létrehoznak egy vagy több ilyen kezdeti evolúciós egységet, és beleteszik egy szintén általuk létrehozott olyan mesterséges környezetbe, ahol az utódok kénytelenek úgy változni, hogy fenn tudjanak maradni a mesterséges környezet nyújtotta lehetőségek között. Szaporodásnak indulnak, és az utódok egyre hatékonyabban teljesítik az adott környezetben való fennmaradást biztosító tulajdonságok kialakítását.


Ez evolúció.


Freund Tamás azt állítja, hogy Isten pont hasonló módon - ahogy azt a tudósok is teszik a kísérleteikben -, létrehozott környezetet (Univerzum; Nap; Föld), ahol megteremtette Isten az első, vagy több evolúciós egységet, amelyek evolúciójuk során végül elérték az emberformát is.


A tudósok kicsiben így próbálkoznak az evolúcióval, mint eszközzel, teremteni. Ezek a robotocskák teljesen maga maguktól jöttek létre az evolúcióval. De ehhez előre meg kellett tervezni a környezetet, és kellett előre csinálni evolválásra képes egységeket, amik később maguktól kezdtek el alakulni a célraformázott környezetben.


https://www.youtube.com/watch?v=ifTFCH80xF0

https://www.youtube.com/watch?v=euFvRfQRbLI

https://www.youtube.com/watch?v=fyVr7gdGEPE


Istennek sokkal hatalmasabb eszköztára van, mint a tudósoknak.


Még egyszer Freund Tamástól:

„A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei.”


Azt írod, hogy ezt az idézet támogatja az ID feltevéseit.


Nem igaz! Az ID soha életében olyat le nem írna, hogy az evolúció szabályai működnek, olyat meg aztán pláne nem, hogy az evolúció csúcsterméke az agy lenne. Az ID egy szakadár, vallásosan elvakult szekta, amitől mind a katolikus, mind a református egyház elhatárolódik, és aligha kétséges, hogy Freund Tamás is.

2015. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/631 Cerevisiae ***** válasza:
92%

#205


Még a Freund Tamás ügyhöz...


Freund Tamás egyébként semmi szenzációsat nem állít. Van az úgynevezett teista evolúció, amelyik azt vallja, hogy valóban működik az evolúció, de Isten teremtette meg a lehetőséget az evolúció működésére is. Ő ezt az eszmét vallja, nagyon sok más tudóstársával egyetemben, akik mélységesen hülyeségnek tartják az ID állításait.


Az Isten a lelket az evolúciósan szerveződő anyagba eleve belerakja, vagy maga az anyag szerveződésének egy szintje után bontakozik ki azzal, hogy maga az anyag tartalmazza a lélek kifejeződésének lehetőségét... és még ezer más elképzelés van a teista evolúciót valló tudóstársadalomban, de ezek mindegyikét az ID hevesen és hisztériuksan tagadja, csak azért, mert szerepel benne az evolúció.

2015. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/631 Cerevisiae ***** válasza:
92%

#205


A bamba többségről még...


Ha a tudomány alakulását a bamba többségre bíztuk volna, akkor most is ott tartanánk, hogy makogva kézzel foggal marcangolnánk az elejtett prédát.


Azt hiszed, hogy a kiélzett kődarab használata egyszerre minden ember eszébe jutott? A nyavaját. Nagyon kevésnek, vagy egynek ez eszébe jutott, mások meg hallották, hogy van olyan törzs, aki kővel szaggatják fel a szőrös bőrt, de mivel a pletykának fogalma sem volt arról, hogy ehhez ki kell élezni a követ, fogalma sem volt róla, hogy más köveket kell az élezéshez felhasználni, így ők csak annyit értettek az egészből, hogy azok a kövesek hülyék, ha azt hiszik, hogy egy kaviccsal bármire is mennek bőrszaggatásilag.


És akkoriban ezt alig egy két ember értette, és a többiek meg kiröhögték őket, és nem hittek nekik.


Nézd meg magadat! Nem érted mit állít az evolúció, nem érted mit állít Freund Tamás, és bármit olvasol, mindig azt érted ki belőle, amit te hiszel, vagyis kaviccsal nem lehet bőrt felszaggatni.


Kiválóan demonstrálod, hogy milyen is a bamba többség. Tudom, hogy meg fogsz sértődni, de ez akkor is így van.

2015. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/631 anonim ***** válasza:
32%

Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok sértődős fajta, ha úgy gondoljátok, hívhattok bamba többségnek. Valószínűleg át kell értékelnem, lehet, hogy nem is ID-s vagyok. Én úgy gondolom, hogy egy felsőbb teremtő tudat létrehozta az életet, megalkotta az első sejtet, majd létrehozta az élet fejlődéséhez szükséges körülményeket, mind fizikai, mind a biokémiai oldalról, de nem hiszem, hogy az evolúció lépéseit csak passzívan követné, szerintem aktívan beavatkozik ott is, de ez az én véleményem. Nagyon tisztelem a természettudományokat, kedvencem a fizika, matek, biológia, némelyiket még művelem is, egészen mélyen belelátok az emberi test működésébe, ezért vagyok képtelen elfogadni, hogy egy irányító erő nélkül az emberi faj kialakult volna.

Azért volna megjegyzésem a leírtakhoz:

1. Az állatoknak is van lelkük.

2. Kizártnak tartom, hogy egy anyagi dolog, mint a fizikai testünk, létrehozzon egy tudatot, ami nem anyagi természetű.

3. Ha az anyag nem hozhatta létre a lelket, akkor azt valaminek vagy valakinek létre kellett hoznia.

Ezek alapján el tudjátok dönteni, mennyire vagyok ID-s.

Nagyon tisztelem, ha valakinek valamiről elhatározott elképzelése, mondhatjuk hite van, esetleg úgy érzi, tudja az igazságot, csak őrizze meg és ne hagyja, hogy bárki is befolyásolja.

Ebben hiszek. Üdv mindenkinek.

2015. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!