Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/631 anonim ***** válasza:
69%
A hozzáfűzésem nem tudományos alapokon nyugszik, ezért tekintsétek csak egy szerény véleménynek. Köszönöm.
2015. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/631 anonim ***** válasza:
100%
Szóva úgy tűnik, te is a teista evolúciót vallod. Akkor nem értem, mi volt a kifogásod az evolúció ellen. Mert nekem úgy tűnt, hogy tiltakozol ellene.
2015. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

"Szóva úgy tűnik, te is a teista evolúciót vallod. Akkor nem értem, mi volt a kifogásod az evolúció ellen."


Vagy csak most jött rá, hogy mi a különbség az ID és a teista evolúció között. Nyilvánvaló, hogy valaki, vagy valami azt sulykolta az agyába, hogy az evolúciót azt csak a gaz materialisták találták ki a vallás ill. a hit ellen.


Nehéz kitörni a beidegződésekből, de nem buta a srác, és még fiatal. Rugalmas koktél.


;)

2015. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/631 anonim ***** válasza:
17%

Eddig úgy tudtam, hogy a kettő kizárja egymást, vagy a Teremtőben hiszek, vagy az evolúcióban.

Ez csak az egyik oldala a dolognak.

A másik az, hogy számomra az evolúciós fogalmak, mint pl. mutáció, természetes szelekció stb. nem magyarázzák meg kielégítően annak a millió élőlényfajnak a kialakulását, amik a Földön léteznek, legyen az növény vagy állat, mert olyan óriási az eltérés az egyes fajok között, hogy csupán a szelekció, mutáció nem elég magyarázat számomra erre.

Lehet, hogy az én fantáziám szegényes, de nem tudom elképzelni, hogy a pintyek csőre és testalkata közti különbség hogy magyarázza meg az egysejtűből az emberi faj kialakulását eredményező folyamatot. Tisztában vagyok az adaptáció fogalmával és az összes többi evolúciós fogalommal, de nekem ez a magyarázat kevés, én ezzel nem vagyok kielégítve. Tudom, hogy a mutációra mindig a baktériumok antibiotikum-rezisztenciáját hozzák fel példának, de ez a változás olyan kicsi a genomban, ami kevés ahhoz, hogy egy teljesen új faj kialakuljon, de ez megint csak az én szerény véleményem ,tehát nem tudományos magyarázat, egyszerűen nekem az evolúciós magyarázat kevés, feltételezek valamiféle tudatos irányítást és tervezést is. Az emberi elme folyton kutat, folyton magyarázatot keres, válaszokat, és számomra az a válasz kevés, amit az evolúció ad. Nem tudom biztosan, hogy működött az egész folyamat, hogy alakult ki az élővilág, egész egyszerűen nem érzem teljesnek a képet.

Aztán meg ott van a lélek kérdése, ami nem anyagi természetű, valahogy ez nagyon kilóg az evolúcióból.

Tudom, hogy tudományosan nem bizonyítható a létezése, de ha az ember azt érzi, hogy valami nem stimmel egy magyarázatban, akkor tovább keresi azt. Úgy már el tudnám fogadni, hogy a tudatosan megtervezett evolúciós lépések folyamán létrejött emberi faj fizikai testébe beköltözik a lélek, mint egy otthonba, ahogy a legtöbb vallás állítja.

Összefoglalva, tisztában vagyok az evolúciós folyamat fogalmaival, egyszerűen nekem ez a válasz kevés, de ez legyen az én problémám, senkit nem akarok győzködni erről, inkább tovább keresem a választ.

2015. szept. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/631 Cerevisiae ***** válasza:
92%

#214

„Eddig úgy tudtam, hogy a kettő kizárja egymást, vagy a Teremtőben hiszek, vagy az evolúcióban.”


Jaj, kedves báránykám, te nagyon el vagy tévedve az eszmék kerekerdejében…


Ugy látom, te akkor mégsem vagy a teista evolúció vallója.


1.

Van a tudomány által megfogalmazott biológiai evolúció, ahol vannak átmenetek a fajok között (szó szerint véve nincsenek is átmenetek, hiszen mi is pl. éppen átmenetek vagyunk egy nagyon távoli feltételezetten másképpen kinéző ősünk szemszögéből visszatekintve).


2.

A teista evolúció az 1. pontot elfogadja létező folyamatként, csak azt vallja, hogy a szükséges és irányító környezetet Isten teremtette (Univerzum és egyéb kellékei…stb.). Számos elképzelés ezen belül: Pl. különálló testtel együttműködő teremtett lélek kell, ahogy Freund Tamás is állítja: az anyag evolúciójának csúcsterméke, az agy, ami befogadja a tér-idő dimenziókon kívül létező lelket. Azután van, aki úgy gondolja, hogy az anyag szerveződése egy szint után determinálja a lélek kifejeződését…. (itt a kvantummechanikai jelenségekre hivatkoznak), és még ezer változat lélekügyben. Van aki úgy gondolja, hogy olyakor Isten beleszól az evolúció menetébe, van aki úgy gondolja, hogy az első evolválódásra képes egység is spontán létrejöhetett, de ez is csak nekünk tűnik spontánnak, mert valójában Isten eleve olyanra teremtette a világot, hogy ez mindenképpen megtörténjen idővel, más meg úgy gondolja, hogy az első, vagy több evolváló egységeket Isten maga rakta össze, de utána útjára engedte az evolúciót… és itt is mindenféle variációk….stbstb.


3.

Az ID kitalált magának egy homályosan sem igen értelmezhető fajfogalmat, és azt vallja, hogy az evolúció csak ezen a fajhatáron belül működhet, és ezt nem is evolúciónak nevezi inkább, hanem mikroevolúciónak (mivel az evolúció szó hallatán minden ID-snek feláll a szőr a hátán, és támadásra készen hörögni kezd), aminek segítségével alkalmi alkalmazkodás érhető csak el, ha kissé változik a faj körül a környezet.

Idáig valójában az ID csak a kreacionizmus egy puha válfaját képviseli. Szerintem te tartasz most itt. Vagyis te inkább afféle megengedőbb kreacionista vagy („idős föld” kreacionizmus, ezen belül is a mikroevolúciót elfogadó része). Vagyis te nem ID-s, de nem is teista evolúciót elfogadó vagy, mint amilyen Freund Tamás is.


Az ID azonban a megengedőbb kreacionista tételeken túl, érveléseiben nem említi Isten lehetséges voltát, hanem helyette inkább értelmes tevézőről beszél. Ezt azért teszi, mert a tudomány protokollja szerint, ha közvetlenül Istennek tulajdonítaná az élőlény-manipulációt, akkor kellene igazolnia közvetlenül Isten létét, és mivel ez szerintük sem megy, és tudják, hogy így nem válhatnak természettudományos tananyaggá az ált. iskolákban, ezért fordítottak a dolgon, és áltudományos módszerekkel azt próbálják meg igazolni, hogy az élőlények evolúcióval nem magyarázható bonyolultságából vissza lehetnek következtetni tehát nem Istenre, hanem egy nem meghatározott értelmes tervezőre. Olyan erős valószínűségi mutatókat gyártanak (hamisított alapadatokból kiindulva), amely mutatók olyan magas szintre jönnek ki, hogy az értelmes tervező valószínűsége már az elfogadható bizonyosság küszöbét verje. Az ilyen áltudományos erőlködéseik miatt nem azonosul velük sem a katolikus, sem a hagyományos református egyház (eltekintve több neoprotestáns irányzattól persze, mint amilyen a kreacionizmus is).


Összefoglalva, szerintem te inkább „idős föld” kreacionista vagy, azon belül is a mikroevolúciót elfogadó fajta.


Tőled:

„Tisztában vagyok az adaptáció fogalmával és az összes többi evolúciós fogalommal, de nekem ez a magyarázat kevés, én ezzel nem vagyok kielégítve”


Szerintem pont annyira nem vagy tisztában az evolúcióval, mint ahogy azt se tudtad, hogy mi az az ID és teista evolúció, sőt, szemmel láthatóan a kreacionizmus fogalmát se érted.


Ha elfogadod a sok kis változás lehetségességét, akkor mit nem tudsz elképzelni azon, hogy milliárd évek alatt ezek olyan nagy számban halmozódnak fel, hogy a genomot annyira megváltoztatják, ami okán az élőlény kifejeződése a kezdettől totálisan más lesz? Mit számít az, hogy a kezdet annyira más, mint a vég? Nyilvánvalóan közben ezerfelé válik a törzsfa, időközben az átmenetek kihalnak, és kapunk egy olyan jelent, ahol a fajok közötti formai különbségek természetesen látványosan eltérőek lesznek. Mindezt meg lehet próbálni tudományos okfejtéssel támadni, DE MIT nEM lEHET EZEN ÉRTENI??? Ha nem tudod ezt elképzelni, akkor te reménytelen vagy, bocsika, és ne csodálkozz azon, hogy bioszból állandóan fúrót viszel haza. Ebben az esetben nyugodj bele, hogy ennyi telik a szellemi képességeidből, és biológiai érdeklődésedet inkább váltsd át egy olyan tananyagra, amiben tehetségesebb vagy. Ha ilyen létezik.


Tőled:

„de nem tudom elképzelni, hogy a pintyek csőre és testalkata közti különbség hogy magyarázza meg az egysejtűből az emberi faj kialakulását eredményező folyamatot”


Vagy csak erről tudsz, vagy másról nem is akarsz tudomást venni. Még ma is látványosan alakulnak az élőlények, gyakorlatilag szemmel követhetően:


Itt az #52-es megjegyzésre hívnám fel a figyelmedet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Vagy a #69-es sadam87 megjegyzőtől:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Igazándiból elolvashatnád az egész topikot, de úgysem fogod megtenni, de ha megteszed, akkor se fogod érteni, mert túlságosan befolyásolnak az eszméid. Pl. tőled – direkt kiragadott részlet:

„…vagy a Teremtőben hiszek, vagy az evolúcióban.”

2015. szept. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

Előzőből magamtól:


"1.

Van a tudomány által megfogalmazott biológiai evolúció, ahol vannak átmenetek a fajok között (szó szerint véve nincsenek is átmenetek, hiszen mi is pl. éppen átmenetek vagyunk egy nagyon távoli feltételezetten másképpen kinéző ősünk szemszögéből visszatekintve)."


Nem ősünk, hanem utódunk... persze.

2015. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/631 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy igazad van, bennem van a hiba. Értem, hogy az evolució a pici változások összességében hisz, ami az idő folyamán új fajok keletkezéséhez vezet, de nekem ez nem elég, önmagában az idővel nem lehet megmagyarázni mindent.Mondhatjátok, hogy szegényes a fantáziám, nézőpont kérdése, szerintem a tiétek egy kicsit túlteng.

Kíváncsi vagyok a Te személyes véleményedre a lélek mibenlétéről.

2015. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/631 Wadmalac ***** válasza:
92%

Miért nem lehet megérteni, hogy ez nem hit meg fantázia kérdése? Csak annak az, aki soha életében tudományos mélységben nem merült bele a témába, csak a bulvármédia szintjén.

Ne haragudjatok, de már qrvára dühítő ez az állandó "ebben-abban hisz" szöveg a kreások meg fanatikus vallásosok részéről.

Miért nem lehet felfogni, hogy a tudományos ismeretek nem hit, hanem ezernyi bizonyítékra, kutatásra, ezernyi önellenőrzésre és önjavításra épülő építmény. Ez nem légvár.

Aki csak hitről képes beszélni ebben a témában, annak egyértelműen nincs meg a leghalványabb tudományos ismerete sem ahhoz, hogy a leghalványabb jogalapja legyen kételkedni.


Bocsánat, de borzalmasan zavaró, hogy folyamatosan olyanok támadnak bizonyított dolgokat, akiknek semmi bizonyíték nincs a kezükben.

2015. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/631 anonim ***** válasza:
33%

Örülök, hogy ennyire biztos vagy a dolgodban, tiszteletre méltó, Te egy boldog ember lehetsz, mert megtaláltad a választ létezésünkre. A tudományt félretéve mi a véleményed a lélekről, hogy alakult ki, létezik-e egyáltalán, mi a feladata? Persze csak akkor, ha van véleményed a témáról.

Gondolkodás nélkül elfogadnám az evolúció minden szavát, ha a lélekkel kapcsolatban biztos választ tudna adni, és szerintem nem lenne annyi kreos, ha ők is választ kapnának.Köszönöm

2015. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

"Értem, hogy az evolució a pici változások összességében hisz, ami az idő folyamán új fajok keletkezéséhez vezet, de nekem ez nem elég"


Talán indokolnod kéne. Mi köze a nagy időnek a mechanizmushoz? Kis idő alatt nem halmozódhat? Nincs arra számos tény a kezünkben, hogy a kis idő alatt is folyik a halmozódás? Tán a felsorolt példákat nem lenne illő cáfolni? Nem kéne elmagyaráznod, hogy milyen logikátlanság van az állandó halmozódásban?


Nem tudod felfogni, hogy a lelket nem kell megmagyaráznia az evolúciónak? Te valami értelmezés-gátlót szedsz? Nem lehet úgy autót csinálni, hogy csak később öntöd bele az üzemanyagot? Üzemanyag nélkül is van autó! Nem vetted még észre? A teista evolúciósók úgy gondolják, hogy a léleküzemanyagot az Isten teremti. Ezzel is bajod van?


Te nem véletlenül trollkodni jöttél ide? Mert szerintem erre itt senki se kíváncsi.

2015. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!