Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/631 anonim ***** válasza:
7%

https://www.youtube.com/watch?v=JdjpkqCpisA


Beléjük oltották a DNS-t.

2015. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/631 anonim ***** válasza:
1%
Ja, és a piramisokra milyen tudományos magyarázat van, emberek építették? Ma se tudnak olyat. Több 10 ezer évesek. Ez tényanyag, nem?
2015. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/631 anonim ***** válasza:
100%

A leginkább elfogadott elmélet szerint az élet RNS molekulák formájában jelent meg először a Földön. Az RNS azért jó jelölt, mert egyszerrre képes információt tárolni és katalitikus funkcitót betölteni. Tehát nincs szétválasztva mint manapság DNSre és fehérjére. Az elmélet szerint az átmenet az ősi RNS világból folyamatos volt, és úgy történt, hogy az RNS-ekhez más RNS enzimek képesek voltak aminosavakat kapcsolni, amivel a működésük hatásfoka megnőtt. Idővel a funkció szerepét az aminosavakból felépülő fejérje vette át, de fehérjeszintézis RNS komponenseiben az ősi RNS világ szereplőit láthatjuk. Ez az elmélet dióhéjban összefoglalva.


Maga a probléma nagyon bonyorult, nyilván sok aspektusa nem vizsgálható kísérletesen, de mint írtam, vannak nagyon jól felépített elméletek. NEm tudom, hogy van-e magyar nyelven olyan olvasmány, ami ezt összefoglalja... Talán Szathmáry Eörs A földi élet regénye c. könyvében van erről szó (Szathmáry maga is a téma elismert kutatója).

2015. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/631 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ja, és a piramisokra milyen tudományos magyarázat van, emberek építették? Ma se tudnak olyat. Több 10 ezer évesek. Ez tényanyag, nem?"

A szuezi gátban 16 piramisnyi anyag van beépítve és pár év alatt felhúzták, közben meg senki nem látott arra egy fia ufót sem. Ez is tény.

A tudomány nem hiszek-nem hiszek játék.

2015. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/631 anonim ***** válasza:
0%

"A szuezi gátban 16 piramisnyi anyag van beépítve és pár év alatt felhúzták, közben meg senki nem látott arra egy fia ufót sem. Ez is tény."


a piramisokhoz tartozó rajzokon meg nincsenek se gőzgépek, sem vasút, sem munkagépek, de még robbanóanyagok sem. ez is tény...

2015. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/631 anonim ***** válasza:
100%

És? Nem is kell hozzá, Pár tíz és százezer ember nagyobb probléma nélkül tető alá hozza. Nem tizen ugrottak neki, hogy na, akkor építsünk egy piramist, és az akkoriak sem voltak éppen idióták. Ezenkívül meg nem több tízezer évesek a piramisok, ezt se tudom, honnan szedted...


Kérdező! A fehérjék szintetizálása is próbálgatás útján fejlődött ki. Ugyanúgy, mint egyéb tulajdonságok. Azonban, egy fontos dolgot ne feledj: azonos funkcióra több fehérje is megfelel, és egy fehérje több funkciót is betölthet.


Tehát hírből sem arról van szó, hogy az első DNS kapásból a semmiből egyetlen célfehérjét szintetizált volna.


Wikis alapcikkek:


[link]

[link]

[link]


Ennél jobban bele akarod ásni magad, az már bőven egyetemi szintű biológiai és kémiai ismereteket igényel.

2015. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/631 anonim ***** válasza:
100%

“a piramisokhoz tartozó rajzokon meg nincsenek se gőzgépek, sem vasút, sem munkagépek, de még robbanóanyagok sem. ez is tény...”


A nagy piramis 10 (masok szerint 20) ev alatt epult, azaz az epitesi sebesseg “10% piramisnyi” volt evente, vagy annyi se. A gat 3 ev alatt keszult el, ami azt jelenti hogy evente “533% piramisnyi” volt a sebesseg (mashogy mondva minden evben 5 piramist felhuzhattak volna), azaz legalabb 53-szor gyorsabban epitettek. Na ez az 53-szoros relativ sebesseg nyugodtan koszonheto a gepeknek.

2015. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/631 anonim ***** válasza:
7%
Sehogy. Működő rendszerek nem alakulnak ki "véletlenül". Ez teljesen tudománytalan és a józan észnek is ellentmondó elképzelés.
2015. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/631 anonim ***** válasza:
100%
"végtelen változatosság, végtelen kombincáió", a te állításod a józan észnek ellentmondó, a bolygók direkt módon jöttek létre?
2015. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/631 anonim ***** válasza:
92%

"a piramisokhoz tartozó rajzokon meg nincsenek se gőzgépek, sem vasút, sem munkagépek, de még robbanóanyagok sem. ez is tény..."

De UFÓk, se semmi más, ami a ellentmondana az ókorra vonatkozó hivatalos elméleteknek. Ez is tény.


"Működő rendszerek nem alakulnak ki "véletlenül". "

Ennek a mondatnak nincs értelme. Eleve a "működő rendszer" értelmetlen: tudományos szempontból egy bolygó és a körülötte keringő hold semmivel sem működik kevésbé, mint egy élőlény. És a véletlen sincs megfelelően használva, mert azt implikálja, hogy egy élőlény, pl egy ló csak úgy a semmiből előugrott, holott erről senki sem beszél.


"Ez teljesen tudománytalan és a józan észnek is ellentmondó elképzelés."

Esetedben egy tudományos elméleten olyasvalaki kér számon tudományosságot, akinek nyilvánvalóan semmi köze a tudományhoz. A tudomány a világ működését akarja megérteni, nem feltétel, hogy az elfogadott modellek megfeleljenek Gipsz Jakab józan észről alkotott kritériumainak.

2015. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!