Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/324 anonim ***** válasza:
10%

80-as

Te most álmodozol a kreácionisták állás pontjukrol vagy csak lenézö a szándékod?

Nem tévedtek semmiben igy nem is kell belátniuk semmit sem. Minden marad ahogy meglett teremtve, vagy ha ez a szó neked nem tetszik akkor létrejött vagy meglett.


Hogy veled az evolúciót elhitették azt nem lehet lenézni, nem is szabad mert az sajnálatos eset. Inkább a kreációnisták tévedésnek tekintik, alapjába véve az egész evolúciót és nem lenézöek.

2015. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/324 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem manapság, amikor az információ nagy része közkézen forog, könnyű belátni, hogy az az elképzelés, miszerint az élőlények nem változnak, hamis.

A legegyszerűbb példa, ami eszembe jut, a rengeteg fajta kutya, amit az ember kitenyésztett.Gyakorlatilag tenyésztés útján néhány generáció elég ahhoz, hogy egy új fajta jelenjen meg.

2015. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/324 anonim ***** válasza:
89%
82-es, sajnos a kreacionisták a kutyákra és más háziállatokra is kitaláltak magyarázatot. Azt mondják, hogy azok a tulajdonságok (pl. a tacskó rövid lába) már eleve benne van a farkas génállományában, a tenyésztés csak a felszínre hozta, tehát nem új tulajdonság. Csak még egy rövid lábú vagy dalmata-pöttyös farkast sem mutattak :D
2015. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/324 anonim ***** válasza:
93%

"Nem tévedtek semmiben igy nem is kell belátniuk semmit sem. Minden marad ahogy meglett teremtve, vagy ha ez a szó neked nem tetszik akkor létrejött vagy meglett."

Szóval a kreacionisták nem tévedtek, mert miért is? Ja, mert csak. :D Na jó, fegyvertelennel nem kelünk párbajra, ahogy mondani szokták.

2015. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/324 A kérdező kommentje:

Ó, egy ember sosem fegyvertelen, max. kés vagy puska nincs nála, attól még... :)


Nem tudtam foglalkozni a kérdéssel, közben nekem is zajlott afféle lelki evolúcióm (bár valaki szerint nincs fejlődés az emberben, mert bennünk van a felemelkedett, bölcs, megvilágosodott, belső békét ismerő lényünk lehetősége tehát.. nem fejlődünk max. elérjük azt az állapotot ami mindig is bennünk volt.. fura) és most is inkább fogok regényt olvasni vagy taoista szexuális gyakorlatokat mint értelmetlen vallási vitákat evolúcióról. Pedig amikor feltettem a kérdést, tényleg nagyon érdekelt.


Ja és igen, az elmúlt időszak.. hát, újabb evolúcióellenes diplomással gazdagodott az ország ;)

Mondjuk ez nem került szóba államvizsgán, lehet hogy szerencsére? :D

2015. jún. 7. 07:09
 86/324 anonim ***** válasza:
88%

"Ja és igen, az elmúlt időszak.. hát, újabb evolúcióellenes diplomással gazdagodott az ország ;) "

Ez most valami dicsekvés vagy mi a franc akart lenni? Eggyel több szűklátókörű, ostoba, aki mostantól diplomásnak tarthatja magát... nagyszerű. Veregesd meg a vállad nyugodtan.

2015. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/324 anonim ***** válasza:
88%
Mit nem értesz? A kérdező büszke arra hogy szándékosan ostoba és tudatlan, sok ilyen van.
2015. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/324 anonim ***** válasza:
93%

"Mit nem értesz? A kérdező büszke arra hogy szándékosan ostoba és tudatlan, sok ilyen van."

Többször belefutottam ebbe életem folyamán, de a mélyen gyökerező reflexektől ugye nehéz megszabadulni: ahonnan jövök, ott a tudás érték.

2015. jún. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/324 A kérdező kommentje:

A tudásom megvan, csak igyekszem nem dogmatikus és szűk látókörű maradni. És igen, van még hova fejlődnöm, mert büszke is vagyok rá :)


Miért, az evolúcionisták talán mentesek a büszkeség nevű emberi hibától? Én legalább tudatosan dolgozom rajta, hogy idővel megszabaduljak az ilyen rossz szokásoktól. Egyelőre csak a népbutításokat tudom levetkőzni (mint a darwini típusú evokamu) illetve van még egy 'büszkeségem' - nem nézem le azokat akik hisznek. Idén sikerült teljesen átéreznem azt, hogy az egész világ szubjektív. Gyakorlatilag annyira, hogy szinte igazuk volt azoknak kik azt hitték, hogy a Föld lapos. Nekik ez volt az igazság, pont akkora szubjektív világnézet volt, mint az evolúció hit. De akár mint a keresztény világkép, mekkora már, hogy nincs lényegi különbség? :)


Testvérek, mindenkinek igaza van, tehát iszlám testvéreink teljesen értelmetlen sportot űznek, ha világnézeti különbségek miatt fejeket vagdosnak le (bár szerencsére a halál sem feltétlen olyan szomorú dolog, tehát ha valakik végtelenül erőszakosak és szűk látókörűek? Hát az ő bajuk.. :)

2015. jún. 10. 09:08
 90/324 anonim ***** válasza:
93%

Kevered a nyitottságot a hülyeséggel. Nyitott az, aki megfelelő indoklás (általában bizonyíték) hatására képes elfogadni dolgokat. Te nem ilyen vagy. Te csak úgy mondasz dolgokat a levegőbe.

Keresd meg Zoltánkvantumfizikust, és elmélkedjetek arról, hogy a kvantumfizika hogyan bizonyítja hogy a föld lapos...

2015. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!