Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/324 anonim ***** válasza:
5%

43-as, te sem érted az evolúció lényegét ahogy látom.


Igy van, mert ami nincs annak lényege sincs. Az evolúció elméletnek annak van, az pedig, hogy elhitesse -akivel tudja- a létezését valaminek ami csak valakinek a fantáziájában valóság. Sajnos sokan bedöltetek ennek a lényegnek.

Csak még azt kellene kifürkészni, hogy ennyire hiszékenyek vagytok, sok-sok ezer ember a földön, vagy ez a valaki/valakik olyan jól leadják, hogy abban csak hinni lehet. Még ha el se gondolkodunk, hogy való lehet az?

2015. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/324 anonim ***** válasza:
86%

"Ez elképzelhető, ahogyan minden science-fiction történet is."


Ez nem igazán érv. Mivel a legtöbb science-fiction történet nem matematikailag szükségszerű, és főleg nem hagyott maga mögött annyi genetikai és paleontológiai bizonyítékot, mint az evolúció.


"nem töltök sok időt azzal, hogy különböző élőlények biológiai besorolását hobbiszinten tudjam"


Természetesen én sem, igénybe vettem a wiki segítségét a pontos besorolásokhoz és példákhoz.


"én szeretném elfogadni a valóságot lehetőleg olyannak amilyen."


Hát ez nem nagyon látszik.


"Elvi szinten nem tudom meghatározni, mi az akadálya annak, hogy olyan mutációk és változások játszódjanak le, amelyek számos generáció során egysejtűek leszármazottaiból lovak/zebrák kialakulásához vezet. "


No, akkor ott tartunk, hogy elfogadod azt is, hogy bármely két faj rokonságban álljon, ha ezt fosszíliák és egyéb bizonyítékok alátámasztják? Erre már csak annyit tudok mondani, hogy nézz utána a konkrét bizonyítékoknak. wikipedia, talkorigins, stb. Nem tudok itt több ezer fosszíliát felsorolni és kirészletezni ezek jelentőségét, de voltak akik megtették ezt előttem.


"Ugyan 1-1 hiányzó láncszem felfedezésének nagyon örülnek az evolucionisták (téma volt madár és hüllők átmenete) de arra számíthatnánk, hogy kevesebbe hiányzó átmenet van.."


Nagyon sokszor egyáltalán nincs átmeneti forma. Sokszor az átalakulás olyan lassú, hogy több ezer generáció nagyon kicsit különböző állaton keresztül megy végbe. Ezekből lesznek az ilyen szép evolúciós sorok. Csak egy kis részt képeznek azok az éles átalakulások, amikor egyáltalán van értelme átmeneti formáról beszélni.

Itt egy gyűjtemény a híresebbekről: [link]


A bibliát meg hagyjuk már ki egy tudományos témából. Mi a franc? A XXI. században vagyunk, semmi relevanciája nincs egy több ezer éves mesekönyvnek.

2015. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/324 anonim ***** válasza:
10%

52-es

A bibliát meg hagyjuk már ki egy tudományos témából. Mi a franc? A XXI. században vagyunk, semmi relevanciája nincs egy több ezer éves mesekönyvnek.


Az evolúció nem tudomány, csak képzelödés.

A Biblia nem mesekönyv, hanem valami értékesebb mit az evoúció elmélet, mert sokkal elöbb meglett írva minden idökre. Jelentösége és értéke még mindég ugyan az ami midvégig marad is.

Nem kiöregedet valami.


Még egyszer megismételem: a tudosaitok kézül említette valaki, a tudomány kezdi utolérni a Bibliát.

Eböl az a tanulság, hogy a Bibliában már megvoltak dolgok irva amikre a tudományos korotokban néh-néha rájön valaki valamire, és ennek mindannyian örültök, hogy ö volt az felfedezte. Arol meg, hogy az már egy könyvben levan írva halvány fí..ja sincs senkinek.


Szerintem nem kihagyni kell, hanem mégjobban odafigyelni rá.

2015. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/324 anonim ***** válasza:
86%
Na jó, ha ennyire okos vagy, mondj egy -csak egy- példát egy olyan dologra, ami meg van írva a Bibliában és fejlettebb technológiáról árulkodik, mint amink ma van. De nem olyat akarok, hogy Lót felesége sóbálvánnyá változott, meg a többi erkölcsi tanításnak szánt agyszülemény, hanem pontos, részletes leírást, ok?
2015. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/324 anonim ***** válasza:
88%

"Az evolúció nem tudomány, csak képzelödés."


Ezt nem a te szereped eldönteni.

Tessék itt egy kirészletezése annak, hogy mik a tudományosság kritériumai, és az evolúció miért felel meg minden egyes pontnak: https://www.youtube.com/playlist?list=PL7C90EE51FA96E8CE


"A Biblia nem mesekönyv"


De. Szerinted a Bábel tornya történet mi? Egy mese. A Noé bárkája történet? Egy mese. A Jézus történet nagyrésze is mese. Olyan a felépítése, olyan az egész jellege. Mesének van írva, még a hipervallásos középkoriak is mesének vették a nagy részét. Ha ehhez hozzávesszük, hogy pont annyi bizonyíték is van ezekre a történetekre, mint a legtöbb mesére, akkor nem igazán lehet tagadni, hogy a biblia egy mesekönyv.

Mármint a jobb részei. Sajnos ott vannak a törvények is benne, pl hogy ha a feleségedről kiderül a nászéjszakán hogy nem volt szűz, hurcold az apja háza elé, és kövezd halálra. Ez tényleg nem mese.


"mert sokkal elöbb meglett írva minden idökre."


Akkor te nyilván a Gilgamesh eposzt vagy Hamurappi törvényoszlopát fogadod el minden témában az abszolút igazságnak. Ugye? Azok még előbb lettek megírva.


"Jelentösége és értéke még mindég ugyan az ami midvégig marad is. "


Szerencsére nem. Régen komolyan vették, most meg nem veszik komolyan. Ennek köszönhető, hogy nem kövezünk halálra gyakorlatilag minden egyes nőt a földön. Tudom, a vallás mindig is vérszomjas volt, amint aprócska hatalmat kaptatok jól le kellett gyilkolni mindenkit aki nem tetszett, de azért szerintem te sem szeretnéd megkövezni úgy kb az összes 20 fölötti nőt akit ismersz.


"Még egyszer megismételem: a tudosaitok kézül említette valaki, a tudomány kezdi utolérni a Bibliát. "


És? Ezt úgy mondod, mintha valami értéke lenne. Több millió tudós él ma a Földön. A döntő SOHA nem az, hogy egy darab tudós mit mondott, hanem hogy mi a tudósok közti konszenzus.

Egy tudós mondta azt is, hogy az Ószövetség istene "egy féltékenységére büszke, kicsinyes, igazságtalan, megbocsátani képtelen, hatalommániás, boszszúvágyó, vérszomjas, etnikai tisztogató, nőgyűlölő, homofób rasszista gyermekgyilkos, népirtó, halálosztó"

Nyilván ezt is elfogadod, mert egy tudós mondta, ugye?


"Eböl az a tanulság, hogy a Bibliában már megvoltak dolgok irva amikre a tudományos korotokban néh-néha rájön valaki valamire, és ennek mindannyian örültök, hogy ö volt az felfedezte."


Mondj egy darab ilyen példát.


A biblia egy mesekönyv, néhány történelmi eseménnyel és néhány undorító ősemberi törvénykönyvvel megtoldva. Ez van.

2015. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/324 anonim ***** válasza:
11%

54-es

Az evolúció elmélet, az egy szakasztot agyszülemény.

A Bibliát nagasabb rendü értelem irta és nem egy neked vagy nekem kedvenc íróm.

Azt nem tudjuk ellemezni mint egy jó regényt. Ahogyan az levan írva úgy igaz, bármi legyen ami számodra nem kedvezö, ha tetszik ha nem.

2015. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/324 anonim ***** válasza:
86%
De persze példát még mindig nem mondasz.
2015. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/324 anonim ***** válasza:
8%

55-ös

Tegyél rendet inteligenciádban. Nem hiszem, hogy ekkora az össze-visszaság elmédben.

2015. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/324 anonim ***** válasza:
91%

"Ahogyan az levan írva úgy igaz"


[link]

Egészségedre, csemegézz nyugodtan.


pl: "Ha két férfi összevesz egymással, és az egyiknek felesége oda járul, hogy megszabadítsa az ő férjét annak kezéből, a ki veri azt, és kinyujtja kezét, és megfogja annak szeméremtestét: le kell vágni az asszony kezét irgalom nélkül."

Mózes V. könyve, 25:11-12


Biztos vagyok benne, hogy egy végtelen hatalmú isten legfontosabb közlendői közé tartozik ez a törvény :) Ha mondhatnék 100 szabályt az emberiségnek, én kétszer is beválogatnám ezt a végtelen bölcsességű törvényt, annyira fontos.

2015. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/324 anonim ***** válasza:
95%
Jól van 48%-os, szóval nincs példa. Ciki...
2015. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!