Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/324 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező állította (04-05):

"Corvinus, élelmiszertudományi. "

Valamint (06-07):

"Ja és igen, az elmúlt időszak.. hát, újabb evolúcióellenes diplomással gazdagodott az ország ;)

Mondjuk ez nem került szóba államvizsgán, lehet hogy szerencsére? :D"

Záróvizsga a Corvinuson 2015 febr. 12.-n volt, és jún. 22 - 26-án lesz.

[link]


TROLLOLÓ!

2015. jún. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/324 A kérdező kommentje:

90. válaszoló, te még mindig ennyire hülye vagy, hogy csak a világnézetedet vagy képes elfogadni igazságnak? Majd elmúlik. Amúgy milyen érzés ennyire korlátozottan élni?


91. Vágod, hogy mi a különbség az élelmiszertudományi kar, és gazdaságtudományi kar között? Hát pont az, hogy a kettő nem ugyanaz. Trololó

[link]


Te komolyan azt hiszed, hogy csak úgy a kisujjadból kirázol minden infót, melyik ócska egyetemnek mikor vannak rohadt vizsgái? Nagy mester lehetsz ám, és tényleg meg is nézhetted volna a corvinus étk. dékáni honlapjáról letölthetőek az ilyen dokumentumok. Mellé nyúltál.. remélem jó érzés.

2015. jún. 11. 16:02
 93/324 anonim ***** válasza:
90%

Te hiszed hogy a lapos föld hívők nem is tévedtek, és én vagyok a hülye? :)

Így 9 oldal után teljesen indokoltnak érzem, hogy ne próbáljalak meg meggyőzni, mert már bizonyítottad hogy egyáltalán nem vagy nyitott rá semmilyen formában. Mindenki eldönti maga, hogy a lapos föld és kreacionizmus meggyőzőbb számára vagy a tudományok egyik legmegalapozottabb elmélete.

2015. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/324 A kérdező kommentje:

Az a különbség kettőnk között, hogy én felfogom a lapos Föld és a geoid Föld magyarázatát is (miért hittek egyikben, miért hittek a másikban).


Én felfogom miért hisznek az evolúcióban, és felfogom miért hibádzik a populáris darwini evolúció szemlélet. Én felfogom miben hisznek a kreácionisták.


Te mit mondhatsz el magadról, mit értesz vagy mit fogsz fel? Valószínűleg csak a saját világképedet tudod megérteni. Na ezt nevezem csököttségnek. Gyerek szint, ezen vagy még, amivel persze semmi baj nincs.


De talán arról a szintről nem kellene okoskodni ide, nekem. Nem mintha lenéznélek vagy rossz embernek tartanálak mert csökött vagy (még), csak.. ne játszd el a mindentudót, ha a megértésed és a felfogásod egyelőre le van korlátozva a saját hitrendszeredre. Tudod, ezen a szinten születünk, erre mindenki képes.. lépj már tovább :)

2015. jún. 11. 16:43
 95/324 anonim ***** válasza:
90%

Az a különbség kettőnk között, hogy téged nyilvánvalóan egyáltalán nem érdekel hogy mi igaz, engem pedig nyilvánvalóan egyáltalán nem érdekel a te világképed amiben a lapos föld és kreacionizmus ugyanolyan szinten van mint a geoid föld és evolúció. Én értékesnek tartom az igazságot, te nem.

Pont ezért ez az egész nem vezet sehova, mivel aki nem tartja semmire az igazságot, azt hiába győzködjük bárminek az igazságáról. Akár be is fejezhetnénk.

2015. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/324 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te teljes tévedésben vagy! Az igazság nem világnézet függő! Ha van egy almád, és valaki ad még egyet, akkor ostobaság azt gondolni, hogy az világnézeti kérdés, hogy két almád van-e vagy sem. Ez nem "nyitott gondolkodás" ez ostobaság a javából. És az a legmeglepőbb a hozzáállásodban, hogy erre még büszke is vagy.
2015. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/324 A kérdező kommentje:

Ti vagytok hatalmas tévedésben, amikor azt hiszitek, hogy tudtok valamit a világról. Az úgynevezett 'Igazságról'. Halvány lila gőzötök sincsen róla, csak nincs alázatosság bennetek, hogy ezt bevalljátok.


Vagy bátorságotok, hogy szembenézzetek ezzel. Ehhez kell vér a pucába, jelenleg pont olyanok vagytok mint a legprimitívebb hittérítő (és újra leírom, ezzel nekem semmi bajom).


Azt hiszitek, ti tudtok valamit. És persze csak a ti tudásotok lehet jó, vagy azoké aki osztja a ti hitrendszereteket. Az véletlenül se tűnjön fel, hogy rajtatok kívül van még 7 milliárd 300 akárhány millió.. ti kitűntök közülük, igaz?


A ti világképetek, a ti tudományotok leírja a valóságot, az 'igazságot'. F @szság. Ráadásul afféle önámító, öntelt baromság :)


Ez korlátoz titeket, erre kérdeztem, milyen érzés?

2015. jún. 11. 17:16
 98/324 anonim ***** válasza:
88%
Lenne egy ötletem: vegyél egy liter tömény sósavat és idd meg. Az hogy rosszat tenne csak a tudomány zárkózott primitív hittérítői szerint van így, egy ilyen nyitott ember mint te nem árthat. Hiszen nincs olyan hogy igazság, vagyis az sem lehet igaz hogy a sósav rosszat tesz neked, ugye?
2015. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/324 sadam87 ***** válasza:
94%

Nem szándékoztam többet hozzászólni ehhez a témához, de ezt azért nem bírtam megállni.

"... és felfogom miért hibádzik a populáris darwini evolúció szemlélet."

Akkor nagyon hálás volnék, ha ebbe kicsit minket is beavatnál, mert eddig erre nem hoztál fel épkézláb érvet (persze lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el).

És ha már elkezdtem, még egy dolog: ha, mint kiderült élelmiszertudományi karon végeztél, remélem, a mérgező és fertőző anyagok témaköréhez legalább nem ezen az elven állsz hozzá: "Idén sikerült teljesen átéreznem azt, hogy az egész világ szubjektív."

2015. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/324 A kérdező kommentje:

98. ott bukik meg amit ajánlasz, hogy a sósavas ötleted ütközik az én nézethálómmal.


Persze NEM vagyok 100% biztos benne, hogy tényleg szétmarná a nyálkahártyámat a sósav, de elfogadom hogy lehet hogy így van.

De nem vagyok refluxos (gyomorsavhiányos, azt tudtátok hogy a refluxot direkt sav túltengésként kezelik, így krónikusan beteg embereket teremtenek, intézményesítve? undorító meg zseniális egyszerre, mi?) mindazonáltal gyomorsavat megfelelő készítménnyel lehet pótolni természetesen nem aktív formában. Én hiszek benne, hogy ha nem védi vastag nyálka a hámszövetünket, azt károsítja a sósav. Nyilván lehet hogy tévedek.


"és felfogom miért hibádzik a populáris darwini evolúció szemlélet"


Nincs valódi bizonyíték rá, csak sok mondvacsinált észrevétel (sok fel lett már sorolva az előző oldalakon). Ennyi a hiba, nem valós, csak hisznek benne, mégis tudományos tényként, és valóságként adják be az embereknek. Ez agymosás. A vallásokkal nincsen baj, amikor erőszakosan és fontoskodva terjesztik, azzal igen.


"remélem, a mérgező és fertőző anyagok témaköréhez legalább nem ezen az elven állsz hozzá: "Idén sikerült teljesen átéreznem azt, hogy az egész világ szubjektív.""


Annyi mérget megeszel WHO által engedélyezve, hogy talán jobb ha nem tudsz róla. Így nem kell azon gondolkoznod, hogy a hivatalos szervek miért engedélyeznek vagy ajánlanak olyat, ami krónikus ártalom a tested számára és legyengít, beteggé tesz stb.


Ne foglalkozz vele, a legegészségesebben élő ember is meghal. A boldog és a boldogtalan életet élő ember is meghal. Szard le :)

2015. jún. 11. 22:12
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!