Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdv! Ki miért hisz az evolúció...

Üdv! Ki miért hisz az evolúcióban? Melyek a legmeggyőzőbb bizonyítékok a törzsfejlődésre, új fajok kialakulására?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert engem érdekel a téma.


Személy szerint nagy áltudományos hoaxnak gondolom. A leggyakoribb kamu bizonyítékok amik eszembe jutnak szerintem a következők:


- hasonló felépítés hasonló állatok között (pl. ló 'evolúciója', különböző csontvázak sorba állítása, bálna csontjai, 'csökevényes végtagok' ... )


- londoni metrószúnyog, 'új szúnyogfaj' kialakulása

- coli baktérium citrát hasznosításának kialakulása rengeteg generáció alatt, 'új baktériumfaj' vagy ennek nem is értem mi a mondanivalója, ezt miért tartják az evolúcionisták bizonyítéknak


- farkas - kutya adaptáció..


- azt hiszem vannak akik tengeri állatok (polipok?) szemével szoktak érvelni, de csak arra emlékszem ezek is elég gyengék voltak és belemagyarázások (előre legyártott elméletet húz rá egy jelenségre amire bármit rá lehet húzni)


Illetve a 'különböző korú' csontvázak is afféle 'bizonyítékai' az evolúció elméletnek, de sokan nem tudják, mennyire vitatottak a kormeghatározási módszerek, azok működése, hitelessége. Elvileg a legmodernebb az izokrón meghatározás, aminek a cáfolatát teljes mértékben bevallom nem ismerem, részemről akár hiteles is lehetne ez a módszer (bár én már csak úgy nem hiszek egy módszerben)



Vélemények? Valami meggyőző bizonyíték van?



2015. ápr. 5. 16:24
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/324 anonim ***** válasza:
92%
Ha a születéskori várható élettartam szerinted kamu, akkor csattogj el a helyi levéltárba és nézz bele a halálozási anyakönyvi kivonatokba. Vagy kérdezz meg időseket (60-70 éves már elég), hogy hány testvérük, barátjuk halt meg gyerekkorában, vagy lett egy életre nyomorék. Érdekes módon ők valahogy nincsenek ellene a védőoltásoknak, ahogy azok sem, akik még épp elkapták a gyerekbénulást és ugyan túlélték, éppen 'csak' vastüdővel tudnak lélegezni.
2015. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/324 anonim ***** válasza:
0%

120-as

Téged mintha megbízott volna a gyógyszermaffia, hogy az emberekröl elhesegezsd a félelmet melyet a kiszivárgott hamisságok okoznak.

Ezért valóban nem tudod felfogni miért vannak a gyógyszerek amelyek valóban gyógyitanak.

Amikor azt irod,

-élvezni a biztonságos, egészséges életet, védve a betegségektől-

tényleg nem figyelsz oda mit akarsz mondani, vagy talán már szedtél betegségekröl gyógyszereket amikröl nem is sejtetted, hogy te is elkapod?

Az egészséges élethez nem gyogyszer kell, de lehet, hogy te ezt nem tudtad. Van ilyen.

2015. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/324 anonim ***** válasza:
100%

"Az egészséges élethez nem gyogyszer kell, de lehet, hogy te ezt nem tudtad. Van ilyen."

Franc egye meg, nem sikerült megállnom, hogy ne reagáljak erre a bicskanyitogatóan ostoba hozzászólásra (bár pontosan tudom, hogy megjegyzésem süket fülekre fog találni).


Az egészséges élet rendkívül illékony jószág. Kórokozók garmadája csak arra vár, hogy megvethesse lábát az egészséges szervezetben és szaporodásnak indulva megbetegíthesse azt. És akkor nem is beszéltünk balesetekről, a szervezet hibás működéséből fakadó meghibásodásairól, életmódból fakadó korai elhasználódásról. Ezek mind veszélyeztetik az egészséges állapot fennmaradását. Régészeti leletekből és fennmaradt krónikákból pontosan lehet tudni, hogy változott a várható élettartam az elmúlt évszázadok alatt, ez egyrészt köszönhető a higéniai viszonyok drámai javulásának másrészt az orvostudomány fejlődésének, ami ugyancsak a facilitálta a higéniai sztenderdek emelkedését. Az, hogy neked ma az egészséges élet természetes az döntően az elmúlt generációk és a jelen kor orvosainak és orvosi kutatóinak köszönhető. Kicsit olyan vagy, mint az a milliomos, aki eleve gazdag családba született, és osztja az észt, hogy gazdagsága csak annak köszönhető, hogy keményen dolgozott, mélyen elhallgatva a kedvező családi körülményeiből fakadó előnyöket.


Az a mítosz, hogy a gyógyszergyárak gonoszok, annyira ostoba, és beszűkült gondolkodásra vall, hogy az már egyszerűen röhelyes. Hogy mi a valóság? Ezernyi gyógyszergyár létezik, a kapitalizmus törvényei szerint késhegyre menő versenyben egymással a lehető legjobb gyógymód megtalálásáért. Az a hiedelem, hogy direkt nem dobnak piacra hatékony gyógyszereket egyszerűen nevetséges, mert egy hatékony gyógyszer hatalmas profitot jelentene, ha csupa hatékonytalan versenytárssal kellene kompetálni. Az a baj, hogy nulla rálátásod van a valóságra, mindenféle kamu híroldalakról tájékozódsz és eleve híján vagy annak a minimális tudásnak is, ami segíthetne abban, hogy fel tudd ismerni, hogy tévúton jársz. És a csúcsröhely az egészben az, hogy az ilyen ostobák hiszik azt, hogy ők mennyire okosok, őket aztán nem lehet átverni, megtéveszteni, mert ők aztán tudják a tutit, hisz múltkor is megnéztek egy másfél órás videót a youtube-on.


Persze említhetsz példákat, amikor gyógyszergyárak tövényellenes, etikátlan magatartást folytattak, de banyek, emberek csinálják, pont úgy, mint a kenyeret és az autókat... én tudok neked mondani eseteket, amikor egy autóban a gyújtás vezérlő hibája nagyon kis valószínűséggel megállította a kocsit, ami egy csomó ember halálához vezetett. A gyártó tudta ezt, de amíg kevesen haltak meg, senkinek nem szúrt szemet, egyszerűbb volt kifizetni a kárt, mint visszahívni x ezer kocsit. És akkor mi van? Meg kell büntetni a gyártót, komolyabb szabályozást kell bevezetni, hogy csökkentsük ilyen esetek előfordulását a jövőben. De ettől nem lesz az autóipar gonosz, eszedbe nem jutna, hogy soha többet nem ülsz kocsiba, mert az autólobbi meg akar ölni. Érzed már, milyen mélységesen ostobák az érveid? És ez nemcsak az autóiparról, gyógyszeriparról, hanem mindenről elmondható, ahol emberek dologznak. A multinacionális vállalattól, a kis falusi őstermelőig, aki lehet, hogy suttyomban 5x annyi rovarirtót szór ki a zöldségeire, mint a szabályzat, mert minimalizálni akarja a krumplibogár okozta veszteséget, és különben is leszarja, hogy mi lesz a városi bunkókkal akik majd a piacon megveszik a "biozöldséget" 2-3x annyiért, mint a sima nembio termékeket.

2015. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/324 A kérdező kommentje:

BÁCCSÖÖÖR


Te azért röhögsz azon amiket írsz?


"Ritka gerinctelen dolog ülni a kényelmes, biztonságos lakásodban, használni a technika minden vívmányát, élvezni a biztonságos, egészséges életet,"


Gerinctelen dolog? Hát bameg, kérlek, ide üss és elnézést hogy ilyen nemtelen ember vagyok és szívom előled a levegőt :D Ezt az ítélkezést mán!

Te öreg, szerinted engem ki és mikor kérdezett meg róla, hogy hol akarok élni, kell-e nekem az ócska civilizáció? Komolyan azt hiszed, hogy én választottam? Gondolkodj is ne csak okoskodj.


Egyébként miféle biztonságos, egészséges életet élvezek? :)

Lol, egész fiatal koromban táplálkozási érzékenységtől szenvedtem, mert a modern technológiádban (mert ugyan nem az enyém) az ócska fogyasztásra alkalmatlan kajákról azt hazudják, hogy fogyasztásra alkalmas. És anyámnak még egyetemen is ezt hazudták, így szándékán kívül szarral etetett (de persze teljes kiőrlésű, drágább szarral)


Kösz egészséges élet, és az összes edukált báb aki az arcunkba hazudik, köszi :))

Összes politikusnak is köszi a jó munkát, az egész világrendnek és mindenkinek aki hozzájárul. A háború- és betegségiparnak is külön köszönet a sok jóért, a technológiákért és a lehetőségért, LOL !


121. te meg nézz már utána hogyan határozzák meg a várható élettartamot, mi az átlagéletkor, mennyit torzít a gyermekkori halálozás. Mert szerintem mindezekkel te nem igazán foglalkoztál, így voltaképp nem is érted a számokat és rossz következtetéseket vonsz le.


Inkompetens embereket pedig ne említsél védőoltások kapcsán. Szerinted egy 60-70 éves ember tisztában van a járványos betegségek mortalitás statisztikáival, vagy miafffarkinca? Nem gondolod te sem komolyan :D

Hagyd a gyermekbénulást is, ma rengeteg ember szenved petyhüdt bénulástól, nem a gyermekbénulás vírus okozza.. úgyhogy hagyjuk itt is az immunizálást, a szabin cseppnek biztos van előnye, de a bénulásokat nem vírus okozza pusztán kis hányadban. Úgyhogy túl van spilázva.


A halált okozó járványos betegségek pedig a védőoltások bevezetése előtt elültek.. statisztika, gondolom ismert (nem, az ilyen statisztikákat sajnos még a járványügyesek sem szokták ismerni, vajon miért nem mutatják meg nekik az egyetemen? vajon miért manipulálják a szakértőket? Jaaa, hát egyetemi oktatás, manipulációról szól, hamis világkép kialakításáról, ugye evolúCHIO ? :D


Na jó, nekem ennyi baromsághoz volt ma kedvem, élvezzétek a gyönyörű, végre nem kibírhatatlanul meleg napot!

2015. jún. 17. 12:20
 125/324 anonim ***** válasza:
95%

"Lol, egész fiatal koromban táplálkozási érzékenységtől szenvedtem, mert a modern technológiádban"

Oh persze! Ez is a modern technika hibája... valójában selejtes vagy, és száz évvel ezelőtt az egy éves kort sem érted volna meg, hozzájárulva a várható élettartam drasztikus csökkenéséhez.

2015. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/324 anonim ***** válasza:
89%

És azt szidod, aminek hála élsz. Gratulálok! :) Ahogy írták: száz évvel ezelőtt meghaltál volna kisgyerekként. Most, a tudománynak hála, okádhatod magadból a sötétséget.


És nem vagyok BÁCSŐŐŐR, te kedves névtelen senki :)

2015. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/324 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ha beteg leszel ne menj orvoshoz, halj meg úgy, ahogy jólesik. Örülök, hogy nem ismerlek, mert ha élőben hallok ennyi hülyeséget, biztos felpofozlak. Én a részemről befejeztem a társalgást, mert nem vezet sehová. De ne hidd azt, hogy nyertél, mert nem, nincs igazad, csak meguntam ezt a parttalan vitát. A soha viszont nem látásra.
2015. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/324 anonim ***** válasza:
0%

123

Sok beszédnek sok az alya.

De egy kis hibádat kijavítok:


a baleset az nem betegség

a higiénia az nem gyógyszer

2015. jún. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/324 A kérdező kommentje:

:D

Nem vagyok selejtes, egy normálisabb korban talán nem toltak volna belém védőoltás adjuvánsokat, meg még nem találták fel a műkajákat.


Volt olyan idő is, amikor a búza még nem volt nemesítve, de olyan idők is voltak, amikor nem is termesztettek búzát. Na, hát ez kb. elúszott a modern korra, itt, ma az emberek többsége ilyen szarokat eszik és.. hát születés óta kapjuk a vegyszereket intramuszkulárisan is.


Báccsör, mind névtelen senkik vagyunk, szerinted attól, hogy a szüleid adnak rád egy nevet, kialakul egyszemélyiséged leszel valaki? Ámítás.


Amúgy nem haltam volna meg kölyökként semelyik korban sem, persze lehet hogy de, rossz higiénés körülmények között, de legalább lehetőségem lenne egészségesen élni. Most élek, de még a tiszta levegőt is 'elveszik' tőlem, bár nekem ezzel nincsen problémám, nem én vagyok beteg, én tudok vigyázni annyira amennyire szükségét érzem. Mondhatni, nem én merítem ki a tébé rendszert, meg nem az én életminőségemet keserítik meg a betegségek, én leszarom őket :)


127. taichi oktató vagyok, te álmodban SEM tudnál felpofozni :D

Egyébként nem megyek orvoshoz, miért mennék? Szerintem gyenge, materialista-evolucionista képzést (agymosást) kapott 'szakemberek', nekem csak arra kell orvos, hogy néha kiírjanak táppénzes szabira ha pihenni szeretnék. Ennyi, felőlem azt csinálnak amit akarnak, nem én kértem hogy legyenek. Mármint örülnék a létezésüknek, ha normális képzést kapnának, de nem kapnak :)


Így meg.. csak úgy vannak, érintik a világomat, de nincs fontos szerepük. Pl. most azon gondolkodom, hogy talizom egy dokival, mert csináltatnék egy glutén/tejcukor érzékenység tesztet, mert ebben az elmebeteg rendszerben adó visszatérítés jár ha ilyen pozitív teszted van. Teljesen baromság, de hát pénz az pénz, ha levonják tőlem inkább adják vissza.


De így is ott a probléma, hogy a kezdetleges, ócska módszereikkel vajon képesek kimutatni ilyen érzékenységeket? Hát kölyök koromban nem tudtak, most erre mondjatok valamit. Higgyek bennük, mi? Fő a vallásosság :)


Egyébként 127. a gyenge de erőszakra hajlamos emberek aztán pláne nem nyernek sosem. Sőt, szánalmas viselkedésükkel csak erősebb emberek pofonjait vívják ki. Amivel természetesen nem értek egyet, mert ha valaki téged pofoz fel az ugyanolyan szánalmas mint amit te írtál nekem, deee... hát valljuk be, megérdemelnéd kizárólag nevelő jelleggel :)

2015. jún. 18. 10:44
 130/324 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tajcsi mester. :D Mondjuk ez elég sok mindent megmagyaráz. Nagyon úgy tűnik, hogy a taljcsimesterré válás elengedhetetlen feltétele a 80 alatti IQ, és a kritikus gondolkodás teljes hiánya. (<-nem reprezentatív mintán alapuló személyes tapasztalat) Volt ezen a fórumon egy másik tajcsi mester, aki képes volt magát "harcművésznek" hívni (már eleve ez mennyire gáz), na, ez a csávó tizenötmilliószor hülyét csinált magából, minden általa kommentelt thread-ben bebizonyította, hogy mennyire, de mennyire nem ért semmihez. De ettől függetlenül teljesen perzisztensen nyomatta tovább a baromságait (mondjuk szökőévente egyszer talált egy magánál hülyébbet is, aki azt hitte, hogy most valamit tanulhat :D). Komolyan mondom, akár elérhetett volna valamit abban a szánalmas kis életében, ha valami érteles irányba fókuszálja az erőfeszítéseit. Szégyen, hogy pont a tájcsin erre nem tanították meg. Mondjuk ő annyira volt gerinces legalább, hogy nem volt pofája tudományok alatt osztani az észt, bár amit a futással kapcsolatos kérdések alatt művelt arra nincs mentség. Szóval, tajcsimesterek, előre az ostobaság ösvényén!


128-as, Öcsibogyó! Látom tényleg túl hosszú volt a hozzászólásom, bár én lepődtem volna meg a legjobban, ha eltudod olvasni, urambocsá, meg tudod érteni. Én azt nem állítottam, hogy a baleset betegség, csak azt, hogy az akinek a törött csontjai az orvosi ellátás hiányában rosszul forrnak össze nem egészséges. Illetve a higiéniai viszonyok javulását az orvosbiológiai kutatások mozdították előre. Namegaztán, ezzel az "alya"-val iskerült feltenni az i-re a pontot.


Na császtok.

2015. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!